sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (287)
 • medya (23)

287. lisede her gün dipliner kullanırdım ama her gün. üniye başlayınca üşenmeye ve sıkılmaya başladım. üniden de mezun olunca yeniden sardım ve likit süremediğimi sürekli elimin titrediğini farkettim. burdan da araştırarak maybelline gel eyeliner aldım başka marka denemediğim için bir öneride bulunamam :( ama jel eyeliner benim için sürmesi daha kolay geldi açıkcası ve daha tok duruyormuş gibi bu arada ben yarım, ince ve kısa-orta kuyruklu kullanıyorum. şuan sürmediğim günlerde makyajsız gibi hissediyorum.

16 nisan 21:02

286. Bir ara çok kullanıyordum ama üşeniyorum artık. Eskiden keçe uçlu olanlardan kullanıyordum ama jel olanlardan denedim ve daha çok sevdim. Acele işim yoksa çok güzel oluyor ama en ufak bir strese maruz kalıyorsam mahvoluyor.

16 nisan 16:48

285. ben de gözlerimi kapatmadan uygulayanlardanım. tek gözümü kapatınca göremiyorum öbürünü. çok zorlanıyorum ama sonuç gayet iyi. daha ne olsun.

ürün olarak önceden pastel dipliner kullanırdım. fırçası kullanım rahatlığı açısından benim için idealdi. ama gel gelelim ürün çok akıyor her ne kadar üzerinde öyle yazsa da waterproof filan değil. artık nyx in matte eyeliner ını kullanıyorum. ama o eyeliner olduğu için ucu fırça şeklinde ve kuyruk yapmakta ben zorlanıyorum şahsen. kuyruk için de flormar ın waterproof eyeliner ını kullanıyorum. onun ucu tıpkı pastelinki gibi keçe şeklinde. neden tamamına bu ürünü kullanmadığımı soracak olursanız. ürünü kullandığınızda göz kapağınızda parlak bi bitiş yapıyor pul pul gibi. ben bu görüntüden çok rahatsız oluyorum. mat durmasını istiyorum ki pastel öyleydi. nyx de öyle. flormar kuyruk kısımlarına uyguladığımda enteresan birşekilde hiç de öyle durmuyor. 2 ürünle bu işlemi tamamlıyorum yani kısacası.

16 nisan 13:42 16 nisan 14:13

284. Sürekli deniyorum ama asla beceremiyorum. Her türlüsünü satın aldım, binbir video izledim. Yok yok yok. Nası becereceğim ben bu işi :(

15 nisan 23:09 15 nisan 23:09

283. bazı insanlarda makyaja bambaşka bir hava katıyor, ince çekilenleri daha çok seviyorum

15 nisan 23:06

282. alamet-i farikam olabilir. neredeyse 10 yıldır kullanıyorum ve onlar olmadan çok boş hissediyorum yüzümü. sadece çok sıcaklarda kullanmıyorum o zaman ağır geliyor.

gözleri kapayıp ucundan çekerek eyeliner uygulamak daha kolay olsa da genelde yamuk bir görüntü veriyor ve toparlayayım derken kapkalın oluyor. tavsiyem bir şekilde gözleriniz açıkken ve çekiştirmeden eyeliner çekmeye alışmanız. aradaki fark çok belirgin.

15 nisan 17:17 15 nisan 17:17

281. 16 -21 yaş arası olmazsa olmazımdı. ama baktıkça ah be derim o halime, üzgünüm ki göz yapım müsait değil ve hiç estetik bir görünüm kaygısı olmadan küçük ve düşük göz kapaklarıma bir de kapkalın eyeliner çekmiş durmuşum. yaklaşık 3 senedir sadece kirpik dibi belirginliği için far ya da kalem sürüp dağıtmak daha hoş bir görüntü benim için. hani olmadı mı olmuyor yakışmadığını kabullendim canım süslüler

15 nisan 13:44

280. uzun bir süre kullanınca sabahın körü falan dinlemeden jilet gibi çekerdim sonra üşenmeye başladım ve bıraktım eyeliner çekmeyi. Dün bir deneyeyim dedim Allahım panda gibi oldum unutmuşum resmen bu kadar nankör olacağını tahmin edememiştim.

bu arada herkese yakıştırıyorum ayrı bir hava katıyor incesi, kalın.

15 nisan 12:02

279. aşırı beğendiğim bir edevat olmakla birlikte sürme konusunda asla başarılı olamıyorum. yani işin çözümü pratik yapmak tabi ama üşeniyorum. eyeliner sürebilen birini bulduğum anda başına ekşiyip bene de sür bene de sür diye darlıyorum. kedi gözü gibi uzun kuyruklu yapılanlara bayılıyorum. öyle bir icat ki gece ve gündüz makyajını rimel eklentisiyle kurtarabiliyor. tek darbeyle fırt diye eyeliner çekebilenler sizi takdir ediyor ve önünüzde saygıyla eğiliyorum.

15 nisan 11:13

278. Bazı insanlara aşırı yakışırken bazı insanlarda da tam aksi kişinin güzelliğini gölgeler. Tamamen kişinin göz yapısıyla ve uygulamasıyla ilgili olduğunu düşünüyorum. Yıllar önce ilk makyaj yapmaya başladığımdan beri benim olmazsa olmazımdır. Tek bir malzeme seçme hakkım olsaydı kesinlikle eyeliner derdim. Altı üstü göz üzerine çizgi diyip geçmemek lazım, beni en çok değiştiren makyaj malzemesidir. Benim yüz yapıma en uygun makyaj malzemesinin eyeliner olduğunu düşünüyorum. Sırf eyeliner çektiğimde bile bambaşka bir insan oluyorum. Far, rimel, tüm ten ürünleri.. hepsinden vazgeçebilirim ama eyelinerdan vazgeçemem..(gizlinot: swh)

14 nisan 23:15