yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (46)
  • medya (1)

  46. hacettepe de aldığı senato kararıyla güz döneminde de online eğitime devam edeceğini duyurdu. (link: https://twitter.com/HacettepeBilgi/status/1303606078136037376?s=20 link)

  beden sağlığım için iyi ruh sağlığım için muazzam derecede kötü bir karar oldu. bahar döneminde her şeyin daha iyi olması dileğiyle... söylenecek çok şey var ama ne desek boş. 

  9 eylül 12:21

  45. 2020-2021 güz dönemi uygulama eğitimi gerektiren (sağlık, mühendislik vb.) bölümler dışında uzaktan gerçekleşecektir bence. zira dün yekta saraç açıklama yaptı ve üniversitelerin açılışını 1 ekimden sonraya ertelettirdi. yapılan açıklama tam da uygulama eğitimi olan ve olmayan bölümlere dikkat çekiyordu. özellikle kampüs içlerinde yoğunluğu azaltma vurgusu da cabası.

  kısacası güz döneminde hedeflenen hibrit (karmak eğitim) bu duruma işaret ediyor.

  14 ağustos 15:18 14 ağustos 15:22

  44. eylülde açılmama ihtimali derken ben de dahil birçok insan hiç açılmama ihtimalinden bahsediyordu sanırım. yök 1 ekime ertelendiğini açıklamış bir de "kampüslerdeki öğrencilerin seyreltilmesi, hareketliliğin azaltılması" önemli, üniversitelere bunu düzenleme için zaman tanıdık diye bir şey söylemiş ve karma modelin hayırlı olmasını umuyoruz demişler. tek bir sorum var; siz şaka mısınız? virüsün hala nasıl yayıldığı hakkında bir fikirleri olmadığını düşünüyorum. tüm fakültenin, hatta kampüsün korona ile dolması için 1 kişi yeterli. binlerce öğrenci yurtlarda kalıyor ve toplu taşıma ile okula gidip geliyor. sayı azaltılsa veya haftanın sadece 2-3 günü derse gidilse ne fark eder? o öğrencileri bir anda bir yere toplamış oluyorsunuz her şekilde. ben hala üniversitelerin açılması için çok erken olduğunu düşünüyorum. bunun yanında tatil yerleridir, kafedir odur budur onun için de erkendi, olanları gördük zaten. sağlık bakanlığı vaka sayılarını asla doğru açıklamıyor, pek de bir sıkıntı yok gibi gözükmek için bu bahaneleri sunarak ekime ertelemeleri çok doğal. ekime yaklaşıldığında da bence tamamen online alma kararı alıp, 2. dönem açıcaklar. en azından ben böyle olmasını umuyorum. bu kadar çabuk normal hayata dönmeye çalışarak bu pandemi sürecini daha da uzatıyorlar ama kimsenin umurunda değil sanırım. normalleşme sürecini doğru zamanda ve düzgün şekilde yapan ülkelerden(gizlinot: en güzel örneği bence kanada) ders alınması gerekiyor. ne devlet ne de insanlarımız umursamıyor bu durumu ve ben deliriyorum.

  13 ağustos 21:21


  43. an itibariyle gerçekleşen ihtimaldir. 1 ekimde açılacak.

  kaynak: yök

  13 ağustos 19:38 13 ağustos 19:42

  42. üniversitede çalışan biri olarak söyleyebilirim ki açılmayacaktır. bütün bölümlerden uzaktan eğitim için talep geliyor. üniversitelerin çoğu da bölümlere bıraktı bu kararı. bilgilendirmek istedim.

  13 ağustos 11:47

  41. Açılmasını ben de çok istiyorum çünkü çok özledim ve daha verimli ama vakalar daha dün 1200ü göstermişken açılması biraz erken olur bence ve gösterilen sayıların doğruluğu da muamma.Binlerce öğrencinin şehir değiştirmesi,yurtlara yerleşmeleri vs. şu an için büyük cesaret olur.Sadece uygulamalı dersler için yüz yüze olur dense bile o kadar öğrenci yine şehir değiştirecek.Ögrencilerin bir kısmı o dersleri almasa bile.Virüs bir öğrenciye bulaştı mı gerisi gelir malesef.O yüzden bir süre daha açılmaması taraftarıyım.

  13 ağustos 01:23

  40. "Online eğitimden hiçbişey anlamıyorum ya ufff" yüzde doksan dokuzunuz devamsızlık sorunu yaşayan dersten kaçmaya yer arayan derslerde uyuyan kıytırık bir ortalamayla mezun olup asgarinin az üstü maaşa tamah edecek öğrencilersiniz. Online'dan bir şey anlamıyorlarmış bak hele ya... Harvard falan da kimse bir şey öğrenemesin diye komple online'a geçti zaten. Geleceğin tesla'ları. Çok isteyen internetten tüm kaynakları didik didik eder sabahlara kadar çalışır yine öğrenir. Evde ailemle ezik hissediyorum Kampüsün çimlerinde yuvarlanmak tatlı geliyor demiyorlar da swh.

  "Herkes tatillerde kafelerde zaten eğitimden mi kısılsın??" Millet ayılık yapıyor diye biz de mi yapalım? Yanlışı yanlışla düzeltmeye çalışan muazzam mantık hataları yaşayan bir grubun söylemi...

  "Herkese zaten bulaşacak kaçarı yok" bakın bunu söyleyenler soru-cevaptaki kaosçu tayfa kdmvndkcmdk ne olacaksa olsun = ölürsek ölelim yaa. Tüm yaşı ilerlemiş profesörler eğitimciler falan da ölsün yaa zaten. Bi faydaları da yok ülkeye. Yorum yok, kelimeler kifayetsiz... bağışıklık kazanıldığı da muamma, ölene kadar kaparsınız artık. 

  "Evde çok sıkılıyorum bunalıyorum ruh sağlığım da önemliiiii" hastanede oksijen cihazına bağlanınca eminim daha iyi hissedersin bebeğim, bi dene istersen. Daha fazla yazmayacağım.

  Daha çoook var da bunun gibi, neyse. Bu argümanların ülkenin okumuş kesiminden çıkmasını aklım almıyor en çok da. Doğal seleksiyon dedikleri bu olsa gerek...

  Yaşım 23 olacak geçiş vs yaptım derken anca 2. Sınıfa geçebildim. Ailemle yaşıyorum, Uygulamalı derslerim var. Eğer uygulamalı dersler bu dönem yüzyüze yapılırsa almayacağım. Okul 1 sene daha uzayacak ama sağlığımdan önemli değil. Üst sınıflardan online dersler seçerim. Mezun olmaya yakın da tek uygulamalı ders alır bir yandan çalışırım işe girerim. Her şeyin çözümü var da kimse görmek istemiyor...

  Anne olsaydım, yaptırımı ne olursa olsun çocuğumu da okula yollamazdım. 

  13 ağustos 00:14


  39. ben çoğunluğun aksine açılmasın istiyorum ya

  12 ağustos 23:27

  38. Yüksek olan ihtimaldir malesef. Açılmasını çok istiyorum ama az önce Ziya Selçuk'un 31 ağustostan itibaren okullar online olarak açılacak açıklaması üzerine bilim kurulu üyesi bir profesör, vakalar 100 civarına düşmediği sürece okulların açılmasını asla doğru bulmuyorum çok isabetli bir karar oldu, 21 eylülde vakalar 100 civarına düşerse yüz yüze eğitime geçilebilir dedi. Bu durumda yök bilim kurulunun tavsiyesi üzerine karar alırsa asla açılmaz. Çünkü üniversiteler ilkokul ve liselerden daha fazla tehlike arz ediyor. Umarım sadece tıp, diş, mühendislik gibi uygulamalı eğitimin olduğu bölümleri açarlar. Bu durumda yurtlar çok seyrek olur. Otobüsler vs kalabalık olmaz diye düşünüyorum. Her şeyin en iyisi olsun.

  12 ağustos 20:58 12 ağustos 21:11

  37. farklı üniversitelerden ve farklı bölümlerden tanıdığım üç öğretim üyesi de güz dönemi derslerini online olarak hazırlıyor yaklaşık 2 haftadır. bu kadar uğraştığınıza göre açılmayacak öyle mi diye sordum, öyle dediler.

  12 ağustos 19:37