yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  fal

  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (28)
  • medya (2)

  28. 18 ocakta bir girdi yazmıştım falcıya gittim çok güzel baktı diye. o gün bana 14 hazirandan itibaren aşk hayatında yükseliş olacak demişti. 13 haziran gecesi şu an hoşlandığım çocukla tanıştım. güzel gidiyor şu an için her şey

  22 haziran 22:50

  27. tanım: insanların gelecek hakkında merak ettiği şeylere, psikolojik olarak ulaşma yöntemi.

  arkadaşlarımın iyi baktığımı söylediği aktivite. ancak ben ne faldan anlarım, ne de şekillerden. sadece karşımdaki kişinin enerjisini alıyorum, sadece karşımdaki kişiye baktığım zaman aklıma bazı olaylar geliyor ve onları söylüyorum.

  en garibi ise ev arkadaşımla kahveleri içtik kapattık. "hadi baksana" demesi üzerine fincanına bakmaya başladım. sonra sevgilisinin suratı gözümün önüne geldi, ev arkadaşımın sırtından bir bıçak geçiriyordu ve hemen "dikkat et, sana bir zararı olabilir" dedim. akşam sevgilisiyle bir eğlence yerine gittiler ve sevgilisi zil zurna sarhoş olmuş. eve ağlayarak geldi, gözünün önünde başka bir arkadaşıyla yakınlaşmış. o an söylediği tek şey "söylediklerin çıktı" oldu. bana komik gelmişti, olabilir demiştim ama sonrasında da diğer insanlar böyle söyleyince ben de tamamen enerji ile ilgili diye düşünmeye başladım. gerçekten inanırsınız inanmazsınız ancak enerji büyük bir olay.

  17 şubat 14:40 17 şubat 14:53

  26. tarot+kahve falı baktırdım bugün izmirde bir yerde. 30 tlye baktı. dalgasına gitmiştim şahsen. hiç umudum yoktu ama efsane baktı. konuştuğum kişinin kişisel özelliklerini söyledi harf vs söyledi. baya samimi şekilde konuştu benimle. geleceğe dair şeyler söyledi ve 14 haziranda hayatımda bir şeylerin değişeceğini söyledi. merak ettiğim sorular için tarot çektirdi. gittiğim yerin sahibi zaten yıllardır bu işi yapıyormuş ve hollanda gazetelerine röportaj veren, dergilere çıkmış birisiydi. cafe'nin adını merak eden varsa mesaj atsın söylerim. buradan söylersem oranın sahibini tanıyormuşum ve reklam yapıyormuşum gibi gözükecek o yüzden buradan söylememem daha iyi olacak sanırım

  18 ocak 20:47 18 ocak 20:59

  25. genelde baktırıp sonrasında kötü bir şey duyacağım korkusuyla panik atak geçirmeme neden olan aktivite 

  25 aralık 2018 00:51

  24. Arkadaşımınkine bakıp ölü kardeşini görünce modumun düşmesine sebep olan şey.

  Ki benden önce baktırdığı kişi de o ölü bebeği görmüş. İyice korkup ürktüm. Benden önce bakan kişi ona daha pek çok şeyi anlatmış ben anlatmayı bıraktım ama o anlatan kişinin söyledikleri yüzünden uyuyamıyorum.

  Allah cezasını versin böyle şeylerin.

  6 kasım 2018 05:59

  23. bakmayı da baktırmaya da bayılırım. ama bakmak için baya modumda olmam gerekiyor yoksa saçma sapan şeyler söyleyip kısa kesiyorum :)

  14 eylül 2018 00:36

  22. Geçen gün baktırdım. Bilmediği şey kalmadı. Tabii sürekli baktırmıyorum artık. Falcı ne zaman gelirse. Normal zaman değil de zor zamanlarda veya delirmek üzere olan zamanlarda iyi gelen bir şey. Kötü şeyler söylese bile takmıyorum. Halbuki çok takan bir insanım.

  13 eylül 2018 14:40 10 ekim 2018 09:49

  21. fal bakanların sırrı basit;

  1- öncelikle ortamdaki en inanan kişiye fal bakıyorlar. fala inanmayan birine bakmaları gerekiyorsa, kartlara güvenmezse o fala bakılamayacağını söyleyip fala şartlanma sağlıyorlar. sonuçta fal baktırmak için gelmişsin, kartlara/telveye inancın yoksa ve fala inanmıyorsan ne işin var orada?

  2- bakılan kurban fala inanan biriyse, devamı kolay. Dikkat edin, zaten bakılan kişi falcının cümlelerini tamamlar çoğunlukla. mesela aşk niyetiyle bakılıyordur, konuşmakla alakalı bir kart çıkmıştır. falcı "bir konuda tartışacaksınız" diyemeden, karşı taraf "zaten ayrılık düşünüyordum" diye ekleyiverir.

  3- falcılar güçlü hislere sahip, karşısındaki kişiyi okuyabilen insanlardır. yüzük parmağınızdaki ize bakarlar, yüzünüzdeki kaygıları okurlar... "fala baktıran okuyor mu? çalışıyor mu? ilişkisi var mı? hangi soruya cevabını arıyor?" gibi soruların cevabını bulurlar önce. Ardından bir iki şanslı tahmin sonrası, fal baktıranın da hayat hikayesini dökmesiyle tüm parçaları birleştirip hikayenize sahip olurlar. ondan sonra anahtar kelimelere sıra gelir.

  4- anahtar bazı kelimeler vardır. falcılar bu kelimeleri çok sık kullanır. sağlık sorunu, yolculuk, tartışma, nazar, bir kağıt... "hanenizde bir sağlık sorunu var" demesi yeterli. her ailede biri yaşlıdır, hasta vardır. "bir kağıt gelecek", kimin bürokrasi ile işi biter ki? "tartışma olacak", her ilişkide muhakkak tartışmalar yaşanır.

  5- sonuçta insanlar inandıkları için, falcının dediklerine şartlanırlar. attığı 10 tahminden 8'ini kafalarındaki olaylara oturtur, "aa bildi" derler, bilemediği kısımları önemsemezler. geleceğe dair olan yorumlar ise, baktıran kişi beynen şartlandığı için "kendini gerçekleştiren kehanet" olarak gerçekleşir.

  6- oysa (fala inananlar açısından yazıyorum bu kısmı) ister dini açıdan bakın, ister doğaüstü kavramlara ve güçlere inanın; şimdiki zaman tahmin edilebilse de geleceği görebilmek imkansızdır.

  "ama falcı ayın 7'sinde x olacağını bildi?", böylesi ya çok büyük tesadüftür ya da bala bakılan kişi kendini ayın 7'sine öyle şartlamıştır ki olay o gün gerçekleşir. (7'sinde ayrılacağını düşünen birinin ayın 6sına kadar ilişkisini yokuşa sürmesi gibi)

  23 ağustos 2018 07:00

  20. inanıyorum da diyemem, inanmıyorum da. birkaç yıl önceye kadar da sık denecek kadar giderdim falcılara çünkü üzücü bir şekilde bağımlılık gibi bir şeydi bu. sonra somut bir şey göremeyince bıraktım, gitmedim. aklımda en çok yer edense altı yıl önce bi tanesi üniversiteyi ailenin yanına okuyacaksın demişti, hala bekliyorum, 31 ağustosta görüşiciğiiz abicim.

  16 ağustos 2018 22:07

  19. bakılır. günlük burç yorumundan hallice bir aktivite. inandırıcı ve inanılması gereken bir yanı yok. görmeyi yorumlamayı sevenlerin yapabileceği türden. yetenek mi derseniz ? buna pek katılmıyorum. çünkü bazı insanların fincana karta bile ihtiyacı yoktur. fincanı elinde tutup ona zerre bakmadan tak tak cümleler kurup doğru tespitler yapanı da olmuştur. falın psişik ruhani güçlerle bağlantısı olduğuna da inanmıyorum.

  geleceği fala göre şekillendirmek deli saçması. sevgilin seni aldatıyor dendiğinde buna inanmak da deli saçması.

  fal ihtimaller denizinde yüzenleri avlayıp karşındakine sunma işidir. ben asla ve asla yaşını, ilişki hayatını, iş yaşamını,burcunu bilip de fal bakmak istemem. falda geçmiş çizgisi ile pek ilgilenmem. sadece kapanıp kapanmadığını aktarmaya çalışırım. bugünü anlatır, gelecekte olabilecekler hakkında öngörülerde bulunurum. dikkat ederseniz öngörü diyorum, kahinlik asla değil. özenle baktığım, içimi döktün'ü duyduğum birçok insana ben de pek inanmıyorum. sohbeti koyulaştıran bir araç sadece.

  15 ağustos 2018 18:25 15 ağustos 2018 18:28

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar