fal

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (2)

23. Arkadaşımınkine bakıp ölü kardeşini görünce modumun düşmesine sebep olan şey.

Ki benden önce baktırdığı kişi de o ölü bebeği görmüş. İyice korkup ürktüm. Benden önce bakan kişi ona daha pek çok şeyi anlatmış ben anlatmayı bıraktım ama o anlatan kişinin söyledikleri yüzünden uyuyamıyorum.

Allah cezasını versin böyle şeylerin.

6 kasım 05:59

22. bakmayı da baktırmaya da bayılırım. ama bakmak için baya modumda olmam gerekiyor yoksa saçma sapan şeyler söyleyip kısa kesiyorum :)

14 eylül 00:36

21. Geçen gün baktırdım. Bilmediği şey kalmadı. Tabii sürekli baktırmıyorum artık. Falcı ne zaman gelirse. Normal zaman değil de zor zamanlarda veya delirmek üzere olan zamanlarda iyi gelen bir şey. Kötü şeyler söylese bile takmıyorum. Halbuki çok takan bir insanım.

13 eylül 14:40 10 ekim 09:49


20. fal bakanların sırrı basit;

1- öncelikle ortamdaki en inanan kişiye fal bakıyorlar. fala inanmayan birine bakmaları gerekiyorsa, kartlara güvenmezse o fala bakılamayacağını söyleyip fala şartlanma sağlıyorlar. sonuçta fal baktırmak için gelmişsin, kartlara/telveye inancın yoksa ve fala inanmıyorsan ne işin var orada?

2- bakılan kurban fala inanan biriyse, devamı kolay. Dikkat edin, zaten bakılan kişi falcının cümlelerini tamamlar çoğunlukla. mesela aşk niyetiyle bakılıyordur, konuşmakla alakalı bir kart çıkmıştır. falcı "bir konuda tartışacaksınız" diyemeden, karşı taraf "zaten ayrılık düşünüyordum" diye ekleyiverir.

3- falcılar güçlü hislere sahip, karşısındaki kişiyi okuyabilen insanlardır. yüzük parmağınızdaki ize bakarlar, yüzünüzdeki kaygıları okurlar... "fala baktıran okuyor mu? çalışıyor mu? ilişkisi var mı? hangi soruya cevabını arıyor?" gibi soruların cevabını bulurlar önce. Ardından bir iki şanslı tahmin sonrası, fal baktıranın da hayat hikayesini dökmesiyle tüm parçaları birleştirip hikayenize sahip olurlar. ondan sonra anahtar kelimelere sıra gelir.

4- anahtar bazı kelimeler vardır. falcılar bu kelimeleri çok sık kullanır. sağlık sorunu, yolculuk, tartışma, nazar, bir kağıt... "hanenizde bir sağlık sorunu var" demesi yeterli. her ailede biri yaşlıdır, hasta vardır. "bir kağıt gelecek", kimin bürokrasi ile işi biter ki? "tartışma olacak", her ilişkide muhakkak tartışmalar yaşanır.

5- sonuçta insanlar inandıkları için, falcının dediklerine şartlanırlar. attığı 10 tahminden 8'ini kafalarındaki olaylara oturtur, "aa bildi" derler, bilemediği kısımları önemsemezler. geleceğe dair olan yorumlar ise, baktıran kişi beynen şartlandığı için "kendini gerçekleştiren kehanet" olarak gerçekleşir.

6- oysa (fala inananlar açısından yazıyorum bu kısmı) ister dini açıdan bakın, ister doğaüstü kavramlara ve güçlere inanın; şimdiki zaman tahmin edilebilse de geleceği görebilmek imkansızdır.

"ama falcı ayın 7'sinde x olacağını bildi?", böylesi ya çok büyük tesadüftür ya da bala bakılan kişi kendini ayın 7'sine öyle şartlamıştır ki olay o gün gerçekleşir. (7'sinde ayrılacağını düşünen birinin ayın 6sına kadar ilişkisini yokuşa sürmesi gibi)

23 ağustos 07:00

19. inanıyorum da diyemem, inanmıyorum da. birkaç yıl önceye kadar da sık denecek kadar giderdim falcılara çünkü üzücü bir şekilde bağımlılık gibi bir şeydi bu. sonra somut bir şey göremeyince bıraktım, gitmedim. aklımda en çok yer edense altı yıl önce bi tanesi üniversiteyi ailenin yanına okuyacaksın demişti, hala bekliyorum, 31 ağustosta görüşiciğiiz abicim.

16 ağustos 22:07

18. Kesinlikle insanin boş anına denk gelip alışkanlık yapan olay. Normalde inanmıyorum özellikle de uygulamalara (bkz: Faladdin) ama neredeyse her gün sevmediğim halde kahve içiyorum (bkz: Çelişki) ancak biri baktığında biraz inanıyor gibiyim yakın zamanda kurtulurum umarım...

15 ağustos 12:49

17. Son bir senedir sembolik bağlantılarının ilgimi çekmesi ile tarot kısmına baya baya dahil olduğum bence bir hobi.

14 ağustos 23:30


16. Ben de bir süslü gibi psikiyatriste tekrar gitmeden fala sardım. Kötü şeyler duymaktan çok korkarım. Iyi seyler duysam da Sonrasinda fal baktirdigim icin hep bir pismanlik hissederim. Falaaddin bol keseden sallıyor hicbiri tutmuyor diye begenmiyorum ama kötü şeyler söylemiyor :d bu arada içinden gelip bakmak isteyen süslü olursa da mesaj kutuma beklerim.

14 ağustos 22:17

15. eğlence, gırgır, sohbet muhabbet amaçlı tamam da, e hadi biraz inanmayı da anlıyorum, ama birisinin gerçekten ama gerçekten - öyle bir ihtimal yok bana göre de- geleceğinizi bileceğine inansanız bence duymak istemezsiniz. istememelisiniz yani, ben birebir başıma ne geleceğini bilmek istemem şahsen, olacaklara odaklanıp, olacaklara giden yolda karşınıza çıkan her insanı, her olayı, her durumu pas geçerek yaşamak mümkün değil. o nedenle ben fal fal diye baktırmak isteyen, iyi falcılar arayan kişilerin de içinde bir yerlerde tam inanmadığını, tam olarak öğrenmeyecek olmanın güveninde olduklarını düşünürüm.

düşünün ya öleceğin vakti, kaza geçireceğin zamanı, evleneceğin insanı, aldatacağını, aldatılacağını, yakalanacağın hastalıkları, yiyeceğin kazıkları, her şeyi biliyorsun. böyle yaşanır mı ya, kafayı yersin. yani ben yerim, şu an düşününce bile yer gibi oldum hatta.

3 kasım 2017 23:27

14. kimseye bakmam, kendi falıma baktırmam, asla da inanmam. olabildiğince bu ortamlardan uzaklaşırım o yüzden bu muhabbetten de hiiiççç hoşlanmam burç muhabbetlerinden hoşlanmadığım gibi.

3 kasım 2017 16:58