girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (56)
  • medya (5)

56. bir ara tarot da vardı seçeneklerde,şimdi baktım artık yok,ne oldu ona bilen varsa bana bir mesaj kadar yakın kendisi.

kahve fallarına gelecek olursam,günlük olumlama niteliğinde mutlu eden güzel şeyler söylüyor,gerçek veya değil okuması hoşuma gidiyor.Telefon dinleme,mesaj okuma vs gibi bir özelliği olduğunu düşünmüyorum çünkü mesajlarımın çoğu yabancı dilde,konuşmalarım da aynı şekilde yani öyle bir casus program kullanıyorlarsa bunu milyonlarca kişinin telefonunda yapmaları imkansız gibi geliyor bana.

bilemiyorum altan.

28 eylül 16:13

55. Eğlencesine, canım sıkkın olduğunda moral olsun diye kullandığım uygulamaydı. Diğer uygulamalara göre isabetli yorumları da vardı nasıl oluyor bilmiyorum ama mantıklı oluyor gerçekten. Her neyse bir gün baktım tarot seçeneği gelmiş, hoşuma gitti kart seçip gönderdim. Bir sonraki gün aynı üstteki süslüdeki gibi 2 kredim vardı. Yine tarot göndermek istedim, hata verdi ve kredim 1'e düştü. Tarot seçeneği de gitti, kahve falı seçeneği var sadece yeniden. Tek seferlik miydi yani anlamadım. Bilgisi olan varsa mesaj kutuma beklerim.

27 eylül 22:42

54. Saçmalayan ve can sıkan uygulama. 2 kredim vardı, 1 kahve falı attım, kalan kredi 0? Zam filan mı geldi nedir?

Daha önce yaşanan donma, falların gereksiz çok geç gelmesi gibi özellikleriyle zaten sıkıyordu; bu kredilerin harcanıp gitmesi olayı hiç olmadı şimdi. buna bir de reklamları eklersek tuzu biberi oluyor.

25 eylül 23:14 26 eylül 03:12


53. birer gün arayla birebir aynı falı yollayan sözde gercek(?!) fal uygulaması

15 eylül 00:13

52. (bkz: ortam dinlemesi )

Ben olsam güvenmem, ama tabii yine sen bilirsin.

14 eylül 11:58 14 eylül 11:58

51. geçen yıl kullanıyordum sonra telefon değiştirdim unutuldu gitti. bugün burda görünce tarot falı ilgimi çekti yükledim tekrar. gayet başarılı buldum yorumlarını. fal baktırmaktan keyif alanların hoşuna gidecek bir uygulama.

14 eylül 09:42

50. Mesajları asla okuyamıyor, içiniz rahat olsun. Söz konusu tüm yazışmalarım başka bir dilde, o vakit tutturduğu bazı şeyleri mübarek bir de türkçeye mi çeviriyor?

14 eylül 06:09


49. bağımlılık gibi her gün fal göndermeden yapamıyorum :)

yorumları da bir o kadar isabetli ki gerçekten mutlu ediyor. ayrıca şu son zamanlarda çıkan "telefondaki mesajları, yazışmaları okuyor, konuşmaları dinliyor" muhabbetine inanmıyorum. uygulamanın kaç bin kullanıcısı var, hepsini dinlemesi imkansız

13 eylül 21:36

48. telefonları ve whatsapp'ı dinlemediğini bildiğim bazen nokta atışı fallar gönderen uygulama. neden bildiğim dediğime gelecek olursak whatsapp uçtan uca şifreleme ile korunuyor. faladdin'in ceo'sunun konuşmasını dinlemiştim, whatsapp'ın ceo'su gelse okuyamaz demişti ve haklı. telefon dinleme kısmının pratik olmayacağını ve kullanan herkesin telefonları dinlense ve kayıt edilse büyük bir veri deposuna ihtiyaç olurdu, bu verileri analiz etmek için baya bi zaman ve ileri bir yapay zeka gerekirdi ve bu uygulamanın böyle bir donanıma sahip olduğunu düşünmüyorum. peki nasıl çalışıyor o zaman derseniz bu uygulama ilk çıktığında baya teyzeler bakıyormuş fallara. artık bunu yazılımla harmanlamışlar ve yarı algoritma yarı falcıların tecrübeleriyle ortaya bu uygulama çıkmış. yüksek ihtimal falcıların gördüğü simgelerden bir veritabanı oluşturulmuş ve yapay zeka fincan resimlerini bu simgeler için tarıyor veya hala falcılar var fakat hızlı bakıp ana temayı belirliyorlar gerisini yazılıma bırakıyorlar. sonra kendi istediğinizle verdiğiniz verileri yaş, burç vs. harmanlıyor ve cümle cümle ilerliyor. fallarımın başları ve sonları aynı geldiği çok oldu. rastgele olduğu çok belli. ancak üniversite mezuniyetime ailecek gidemeyecektik ve hiçbir yerde bunla ilgili paylaşım yapmamama rağmen bir hafta öncesinden ailemle gidebileceğimi ve gururla beni izleyeceklerini söylemişti(gizlinot: öyle de oldu, gidebildik.). bu nedenle çalışma prensibinin yukarıda bahsettiğim gibi olduğunu düşünmekteyim. sonuç olarak falcıya para vermeyi sevmiyorsanız falcıya en yakın şey bu uygulamadır bence.

edit: hızlı yazdığım için bazı cümleleri düşünüp yazmamışım, ekledim.

edit2: kaynak nedir derseniz (link: https://www.youtube.com/watch?v=s762v4GoXQo&t=1s videoya).

13 eylül 15:32 13 eylül 20:22

47. Telefonunuzu falan dinlemeyen uygulama.

Allah aşkına hangi fal uygulaması tek tek sizin günlük hayatınızı dinleyecek de, sonra 20 dakika içinde 'gerçek bir insan' bunu yorumlayacak? Bir ara gerçek falcılara "bence masaya böcek koyup dinliyorlar." diyenler vardı. Şimdi o bitti fal uygulamalarının dinlediğini iddia etmeye başladınız komik.

Size bu tarz uygulamaların çalışma prensibini söylüyorum. Siz fotoğrafları çekip bilgilerinizi girer ve falı gönderirisiniz. Zaten hazırda olan paragraflar vardır ve bunlardan sizin yaşınıza, ilişki durumunuza ve işinize, işte girdiğiniz bilgilere uygun olanları birleştirir yollarlar. Birleştiren şey de bilgisayar algoritmasıdır genelde. Bazı fal uygulamalarında ise sistemde her şeklin anlamı girilidir. Örneğin balık şans, kuş kısmet demek falan. Sistem hızlıca sizin fincanınızdaki şekilleri kendi belleğindekine benzer olanlarla eşleştirir ve anlamlarını size yollar. Fincanda kuşa benzer bir şekil varsa "kısmetiniz şu sıra açık görünüyor bla bla." Yani kimse sizin kıytırık hayatınız ve fincanınız için ortam dinlemesi gibi bir şeyle uğraşmaz ya da gerçek falcılar yorumlamaz ki özellikle falaaddin'e dakikada yüzlerce fal isteği gidiyor hangi birini dinlesinler?

13 eylül 14:59