girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (53)
  • medya (5)

53. (bkz: ortam dinlemesi )

Ben olsam güvenmem, ama tabii yine sen bilirsin.

14 eylül 11:58 14 eylül 11:58

52. geçen yıl kullanıyordum sonra telefon değiştirdim unutuldu gitti. bugün burda görünce tarot falı ilgimi çekti yükledim tekrar. gayet başarılı buldum yorumlarını. fal baktırmaktan keyif alanların hoşuna gidecek bir uygulama.

14 eylül 09:42

51. Mesajları asla okuyamıyor, içiniz rahat olsun. Söz konusu tüm yazışmalarım başka bir dilde, o vakit tutturduğu bazı şeyleri mübarek bir de türkçeye mi çeviriyor?

14 eylül 06:09


50. bağımlılık gibi her gün fal göndermeden yapamıyorum :)

yorumları da bir o kadar isabetli ki gerçekten mutlu ediyor. ayrıca şu son zamanlarda çıkan "telefondaki mesajları, yazışmaları okuyor, konuşmaları dinliyor" muhabbetine inanmıyorum. uygulamanın kaç bin kullanıcısı var, hepsini dinlemesi imkansız

13 eylül 21:36

49. telefonları ve whatsapp'ı dinlemediğini bildiğim bazen nokta atışı fallar gönderen uygulama. neden bildiğim dediğime gelecek olursak whatsapp uçtan uca şifreleme ile korunuyor. faladdin'in ceo'sunun konuşmasını dinlemiştim, whatsapp'ın ceo'su gelse okuyamaz demişti ve haklı. telefon dinleme kısmının pratik olmayacağını ve kullanan herkesin telefonları dinlense ve kayıt edilse büyük bir veri deposuna ihtiyaç olurdu, bu verileri analiz etmek için baya bi zaman ve ileri bir yapay zeka gerekirdi ve bu uygulamanın böyle bir donanıma sahip olduğunu düşünmüyorum. peki nasıl çalışıyor o zaman derseniz bu uygulama ilk çıktığında baya teyzeler bakıyormuş fallara. artık bunu yazılımla harmanlamışlar ve yarı algoritma yarı falcıların tecrübeleriyle ortaya bu uygulama çıkmış. yüksek ihtimal falcıların gördüğü simgelerden bir veritabanı oluşturulmuş ve yapay zeka fincan resimlerini bu simgeler için tarıyor veya hala falcılar var fakat hızlı bakıp ana temayı belirliyorlar gerisini yazılıma bırakıyorlar. sonra kendi istediğinizle verdiğiniz verileri yaş, burç vs. harmanlıyor ve cümle cümle ilerliyor. fallarımın başları ve sonları aynı geldiği çok oldu. rastgele olduğu çok belli. ancak üniversite mezuniyetime ailecek gidemeyecektik ve hiçbir yerde bunla ilgili paylaşım yapmamama rağmen bir hafta öncesinden ailemle gidebileceğimi ve gururla beni izleyeceklerini söylemişti(gizlinot: öyle de oldu, gidebildik.). bu nedenle çalışma prensibinin yukarıda bahsettiğim gibi olduğunu düşünmekteyim. sonuç olarak falcıya para vermeyi sevmiyorsanız falcıya en yakın şey bu uygulamadır bence.

edit: hızlı yazdığım için bazı cümleleri düşünüp yazmamışım, ekledim.

edit2: kaynak nedir derseniz (link: https://www.youtube.com/watch?v=s762v4GoXQo&t=1s videoya).

13 eylül 15:32 13 eylül 20:22

48. Telefonunuzu falan dinlemeyen uygulama.

Allah aşkına hangi fal uygulaması tek tek sizin günlük hayatınızı dinleyecek de, sonra 20 dakika içinde 'gerçek bir insan' bunu yorumlayacak? Bir ara gerçek falcılara "bence masaya böcek koyup dinliyorlar." diyenler vardı. Şimdi o bitti fal uygulamalarının dinlediğini iddia etmeye başladınız komik.

Size bu tarz uygulamaların çalışma prensibini söylüyorum. Siz fotoğrafları çekip bilgilerinizi girer ve falı gönderirisiniz. Zaten hazırda olan paragraflar vardır ve bunlardan sizin yaşınıza, ilişki durumunuza ve işinize, işte girdiğiniz bilgilere uygun olanları birleştirir yollarlar. Birleştiren şey de bilgisayar algoritmasıdır genelde. Bazı fal uygulamalarında ise sistemde her şeklin anlamı girilidir. Örneğin balık şans, kuş kısmet demek falan. Sistem hızlıca sizin fincanınızdaki şekilleri kendi belleğindekine benzer olanlarla eşleştirir ve anlamlarını size yollar. Fincanda kuşa benzer bir şekil varsa "kısmetiniz şu sıra açık görünüyor bla bla." Yani kimse sizin kıytırık hayatınız ve fincanınız için ortam dinlemesi gibi bir şeyle uğraşmaz ya da gerçek falcılar yorumlamaz ki özellikle falaaddin'e dakikada yüzlerce fal isteği gidiyor hangi birini dinlesinler?

13 eylül 14:59

47. Ne zamandır tovbeliydim,fal gönderelim diye kahve ictik,kuzenimin telefonuna indirip uygulamayı kendi adıma gönderdim,nasıl bildi bilmiyorum.eski sevgilin yazacak zaman veremem dedi.niye yazsın ki demiştim aynı gece beşe doğru haftalardır yazmayan herifin yazacağı tuttu.aklını celmeye çalışacak çok mantıklı sebepler sunacak demişti, hala ikna etmeye çalışıyor beni ve yarı yarıya başardı da.birisi ona nasihat vermiş dedi ,anlattığına göre yeni tanıştığı bi abisi (?) ile gecelerce benden konuşmuşlar.bugüne kadar falaaddin bilirdi ama hep telefonuma; mesajlara,galeriye ulaşıyor falan diye düşünürdüm ama bu defa benim telefonum da değildi yani,çok sasirdim.yalnız sonu ferahlık demişti burdan bakınca pek öyle durmuyor,merak icindeyim

13 eylül 14:58


46. gerçek falcıların baktığını düşünüyorum artık. Önceleri aynı falı tekrar yollamasından dalgaya alarak atıyodum ne sallayacak bu sefer diyerek. Geçen gün anneme gelen falın aynen çıkması üstüne dün benim falımın çıkması üstelik dün akşam çıkanları ben kendi kendime sadece hayal ediyordum dinleme olayı olsa kimseye anlatmadım bir şey yapmadım.

13 eylül 14:32

45. Telefonu dinlediğini düşündüğüm uygulama. Bahsettiğim şeyler falımda çıkıp duruyor, çevremdeki insanlarında başına geliyor bu. Eğlencesine gönderiyorum falan ama ilginç cidden. 

13 eylül 12:57

44. Artık tarot falı da bakan uygulama . Kahve sevmeyen ama bu fal işlerini eğlenceli bulanlar için güzel olmuş .

ilgili medya:
1
12 eylül 22:06