sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (4)
 • medya (0)

4. ikinci filmini dün izlediğim ve ne yazık ki yine beğenmediğim film serisidir.

eddie redmayne the danish girl'de ne kadar sevdiğim bir oyuncu olduysa bu seride o kadar itici buluyorum kendisini. çocukluk ve ergenlik yılları harry potter kitaplarını okuyup yeni filmlerin çıkmasını bekleyerek geçmiş biri olarak elbette bu seriden aynı doyumu yaşatmasını beklemiyorum ama johnny depp faktörü, hogwarts'ı ve genç dumbledore'u görmek bile dolu dolu bir "the wizarding world" tatmini yaşatmadı. filmi üç boyutlu izledim ve görsel efektleri de tatsız buldum, daha iyisi yapılabilirdi diye düşünüyorum.

17 kasım 22:21

3. Harry Potter serisinin hepsini sinemada izledim. Kitabini da okudum. Açık ara kitap daha iyi tabi ki. Her neyse bu fantastik canavarlar serisi niye çıktı ben anlamadım. Rowling in hayat hikayesinin anlatıldığı bir film var. O filmde görüyoruz ki harry potter dünyasını çocukluktan itibaren hayal ediyormuş ve yetişkin olup esi onu aldatınca tek başına çocuğu ile beş parasız ortada kalıyor ve bu hayaline sığınarak yazmaya basliyor. Tek umudu ve şansı bu hayali olarak görüyor. Felsefe taşını yazarken olum yadigarları kafasında bitiyor. Yani hikaye kafasında oluşmuş ve bitmiş. Tüm kitaplar birbiriyle bağlantılı. Felsefeyi yazıp sonra ne yazsam nasıl uzatsam diye düşünmemiş yani. Hepsi plânlaymış. Zaten öyle olduğu için her kitapta diğer kitaba ait bir sey var .Her neyse sonrası malum. Bir nesil bu filmle ve kitapla büyüdü mükemmeldi. Sonra bir kitap çıkardı adini hatırlayamadım asla tutmadı. Zaten kendisi bir yazar değil. İlham gelmiş çocuklukta, yazmış ve bitti. Asla harry potter serisi kadar başka bir kitabi tutmayacak. Tiyatrosunu da yaptı.yiyebildigi kadar yedi ekmeğini ama yetmedi malesef. Simdi bu fantastik canavarları çıkardı. Ve bu seri harry potter la tamamen alakasız bir seri. Çünkü bu seri çocukluktaki dünyasına ait değil. Unlu olunca baktı yazdigi başka tur eserler tutmuyor. Harry den devam edeyim bari dedi. Artik hayal gücü değil ne kadar sıkarsam ne kadar uydurursam o kadar kârdir mantığı bu. Sanırım tüm senaryoyu da kendi yazmiyor. Zaten kitap değil film. Yani harry potter kitaptı bu farklarından sadece biri. Sanırım rowlinge danışıyorlar sadece. Ama tüm filmin yazarı kendisiyse daha kotu. Simdi de film tutsun diye Nagini ile ilgili bir sey uydurmuş. Herkes de şaşırıyor. şaşırmayın derim. Keske harry potter evrenini daha fazla mahvetmese. Oldu bitti artik paraya doymadın mi . Ana karakterlere çok bulaşmamalıydı. Eğer nagini gerçekten fragmandaki gibi insan olsa bu fikirden en azından harry potter kitaplarında bir cümle dahi olsa yazmalıydı. Buradan da anlaşılıyor ki orijinal evrene ait değil. Tamamen tutması için kafadan uydurduğu, orjinal karaktere bambaşka anlam yükleyip ne kadar uzatabilirse o kadar uzayacağı bir seri. Nagini harry potter da neyse odur. Bu filmdeki tamamen başka bir evren. Sırf para uğruna evreni kullanabildiği kadar kullanacak. Not: kitap da olabilir bilgim yok . Gerek duymadım araştırmadım harry potter evreni yaşandı bitti uzatmaları okumam :D

13 ekim 03:07 13 ekim 03:13

2. dün izlediğim ve çok beğendiğim filmdir.

harry potter hayranı değilim. kitaplarını ortaokulda okumuştum. filmlerini de izledim; ama heyecanla kitaplarının çıkmasını bekleyenlerden değildim.

genel olarak cadı, büyücü, sihir temalarını sevdiğim için bu filmi de izlemek istedim.

çok şirin bir film olmuş. canavarlara bayıldım. aslında bunlara canavar demek bile yanlış olur, hepsi pofidik pofidik hayvanlar. hele o gergedan ve mücevher hırsızına bayıldım.

eddie redmayne'i danish girl filminde izlemiştim ilk ve oyunculuğuna hayran kalmıştım. newt rolünü de çok iyi oynamış.

diğer oyuncuların performansları da çok iyi; ama porpentina goldstein'i oynayan oyuncu çok bakımsız ve yaşlı görünüyordu. saçı, başı, kıyafetleri korkunçtu. newt'in annesi gibiydi. tam tersi kardeşi queenie ne kadar şekerdi. tamam, kariyer yapıyor da kariyer yaparken göçmüş resmen ahaha :).

grindelwald'dan fazla bahsedilmedi; ama sanırım amerika'nın voldemort'u kendisi. onu oynayanın da johnny depp olduğunu anlamadım; film sonrası oyuncu kadrosuna bakınca gördüm.

büyücü başkanın da ikide bir deşifre olacağız, savaş çıkacak diye panik olması saçmaydı. savaş çıkarsa çıksın, niye korkuyorsun. sanki dünya savaşı çıkacak. bu büyücülerin üstüne atom bombası bile atsan işe yaramaz ki. top ve tüfekle mi girişecekler büyücülere asfasf.

16 eylül 17:13


1. J.k. rowling’in yazdığı kitap ve aynı isim ile harry potter serisinin devam niteliği taşıyan ama harry potter döneminden 70 yıl öncesini anlatan filmdir. Kitaptan biraz bahsedecek olursak kitabın tüm masrafları bağışlar tarafından karşılandı ve kitabın tüm satış gelirleri savaşta yaralanan çocuklar, kimsesiz ve zor durumda bırakılan çocuklar için uluslararası yardım kuruluşlarına bağışlandı.

Kitap harry potter filmlerinden de hatırlayacağımız, hogwarts’ta ders kitabı olarak da işlenen bir kitap. 

Kitabın yazarı filmden de tanıdığımız büyüzoolog newt scamander. Kitapta ayrıntılı bir şekilde işlenen konular; bütün fantastik canavarlar, muggleların fantastik canavarlar hakkında bilgileri, sihir bakanlığı’nın politikaları hakkında kısa bir bilgi bulunuyor. 

Filme gelirsek; filmin yönetmeni diğer harry potter filmlerinden de tanıdığımız david yates. Başrollerini eddie redmayne, katherine waterston, dan fogler ve ezra miller gibi oyuncular yaptı. Kısa bir konu özeti geçmek gerekirse; newt scamander’ın fantastik canavarları araştırmak amacıyla amerika’ya gelip burada yaşadığı maceraları konu alıyor. Büyücülük dünyasında ilk kez ingiltere dışında da büyülü bir dünya keşfediyoruz. Amerika tarihine kısa bir yolculuk yapıyoruz. Ayrıca dönemin amerika birleşik devletleri sihir kongresi yani bilinen adıyla macusa ve o dönemde muggleların büyücüler hakkındaki düşünceleri de ayrıntılı bir şekilde seyirciye yansıtıyor. Filmin vizyon tarihi 2016 idi. Bu senenin kasım ayında ikinci filmi çıkıyor ve bu filmde albus dumbledore’un gençliği ve en yakın arkadaşı, sonradan en büyük düşmanı olan karanlık büyücü gellert grindelwald hakkında bilgi sahibi olacağız. yeni çıkacak olan filmde en çok heyecanlandıran ve merakla beklediğim sahnelerden olacak. Bakalım yeni film nasıl olacak?

8 mart 16:37 8 mart 16:47