farmasi cc krem

5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (10)
  • oylar (1)
  • medya (1)

10. uzun zamandır denemek istediğim ama önyargılı olduğum farmasiden aldığım ilk ürünlerden biri oldu. bb kremiyle cc kremi arasında kaldım ama yorumlara bakarak cc kreminin uygun olacağını düşündüm ve çok sevdim. henüz iki kere kullandım, sivilce vs. yapmadı yaparsa editlerim. cildim kuru karma, iyi nemlendirerek sürdüğümde. hiçbir şekilde pul pul görüntü vermemesi, kapatıcılığının oldukça iyi olması ama buna rağmen ağırlık yapmaması, gözenek görünümümü azaltması gibi etikileriyle oldukça hoşuma gitti. pembe alt tonlu süslülerin seveceğini sanmıyorum oldukça sarı bir ürün, ilk sürdüğümde light to medium rengini almış olmama rağmen ay çok mu koyu dedim ki bembeyaz değilim buğday tenliyim ama sonrasında oturdu yüzüme renkle ilgili bir sorun yaşamadım, tavsiye ederim

4 şubat 15:24

9. Farması’nın bb kremini de beğenmiştim ama cc kremi bence çok çok daha iyi. Hatta kullandığım en iyi cc krem diyebilirim. Bu noktada yıllardır kullandığım missha signature Complexion Coordinating B.B Cream SPF43/PA (White) cc kreminden daha çok sevdiğimi ifade etmeliyim. Renk eşitlemesi ve hafif kapatıcılığını beğendim. Bu ürünü almaya devam edeceğim.

18 ocak 04:56

8. Uzun süredir kullandığım CC krem. Bu kremin ortadan koyuya olanını kullanıyorum. Esmer tenliyim ama sanki biraz yanak üstlerim pudra sürülmüş gibi beyazdır. Ben bu renk dengesizliğini sevmediğim için kullanıyorum. Ürün bu dengesizliğe gerçekten çözüm oldu diyebilirim. Çünkü cildimde çok fazla kapatılması gereken kusur yok (göz altlarm hariç) bu nedenle ağır fondotenlerle cildimi yormak istemedim. Cildimde katman varmış gibi hissetmedim. Açık tenliler için olanı nasıl olur bilemiyorum. Belki onlar için olanı koyu gelebilir. Ben bu kremi en çok yoğun nemlendiricim hafif emmişken sürmeyi seviyorum. Üstüne de yine denemek için aldığım farması pudrayla sabitliyorum. Bence gayet güzel oluyor. Sivilcelenme yaşamadım. Oksitlenme de olmadı. Bi deneyin derim.

16 ocak 13:44


7. bugün denediğim ve beni şaşırtan cc krem.

cilt tipim kurudan normale dönük, iyi nemlendirmezseniz kuru kuru durabilir ama nemlendirdiğim sürece cildimde çok iyi durdu. masmat bitişi yok, orta mat denilebilir cilt rengimi güzelce eşitledi ve hafif lekelerimi kapattı. kalıcılığı da gayet iyiydi. markaya karşı önyargılarım kırılmaya başladı açıkçası, daha çok övülen bb kremini de deneyeceğim muhtemelen.

düzenleme: büyük boyuna sahip oldum. gerçekten güzel bir aydınlık orta kapatıcılık veriyor, kalıcılığı ortadan yükseğe diyebilirim. yüzümde sivilce yapmadı. sadece aşşırı aşırı kuruysa cildiniz(benim şu sıralar bu şekilde) içine yüz yağı eklerseniz çok çok daha güzel oluyor bu cc krem. ayrıca bb kremi kullanmaktan vazgeçtik çünkü karma-yağlı ciltlere daha çok hitap eden bir ürünmüş.

25 ekim 2017 19:23 11 kasım 2017 16:02

6. uygun fiyatı, açık rengin bile cilde oturup ton eşitlemesi ve herhangi bir kimyasal içermemesi ile çok başarılı bulduğum cc krem. fondöteni aratmayacak bir kapatıcılığa sahip.

20 şubat 2017 01:11

5. beni sasirtan bir urun oldu. Daha once bu markayi hic denememistim.ablama yanlis renk gelmesi ve bana hediye etmesiyle kullanmaya basladim.bendeki rengi lihgt to medium , ciltle cok kolay butunlesiyor, Orta matlikta bir bitisi var ve cc kreme gore kapaticiligi cok guzel olan bir urun. Gunluk kullanim icin sans verebilirsiniz.

12 şubat 2017 13:21

4. bende sivilce yaptığı için kullanamıyorum ama annem çok severek kullanıyor.onda sivilce falan yapmadı.görüntüsünü çok beğeniyorum, parlamıyor gayet mat ve kapatıcılığı da yeterli.bence sivilceye yatkın bir cildiniz yoksa bir şans verilebilir.

6 şubat 2017 20:30


3. kokusu, yapısı, tenle bütünleşmesi, örtücülüğü, matlığı vs. gerçekten çok güzel bir krem ama maalesef asla bir daha almayacağım, ilk kullandığım zaman fark edememiştim ama şimdi şimdi anlıyorum; ben bu kremi ne zaman iki gün üst üste kullansam bende sivilce yapıyor. hem de öyle küçük değil kocaman dev sivilceler. hani herkesin yüzünde belli bir yer vardır ya, mens yaklaşınca küçük bir iki sivilce çıkar. hah işte o bölgelerde de değil hiç olmadık yerlerde kocaman kocaman sivilceler çıkartıyor maalesef. mesela hayatım boyunca hiç burnumun üst kenarında sivilce çıkmamıştı ama 3 gündür bu kremi sürüyorum ve bu sabah yüzümde dev gibi kocaman bir sivilce ile uyandım. içeriğinde ne var beni bu hale getiren bilmiyorum ama berbat bir krem. almayın.

24 eylül 2016 16:52

2. light to medium renginden stok yaptığım cc krem. örtücülüğü oldukça iyi ve cilt tonunu eşitlemede çok azıcık miktarda bir ürün bile gayet başarılı. hatta göz altı morluklarında bile etkili. çok açık tenli olmama rağmen fazla kaçırdığımda da hayalet gibi olabiliyorum tabii. sonra mat bitişli, hoş kokulu.. kesinlikle tavsiye edilir.

4 temmuz 2016 14:20

1. Bugün testerını denedim. Bendeki açıktan ortaya rengi. nw13-15 ten rengime tam uydu. Kapatıcılığı da cc kremden beklenmeyecek kadar iyi. 5 saattir yüzümde olmasına rağmen zerre kadar parlama yok. Pure beauty gibi suratı bembeyaz hayalet gibi yapmıyor, çok güzel bütünleşiyor. Kokulu bir ürün ama ağır değil. Fakat benim cildim hassas olduğundan mıdır nedir kaşıntı yapıyor. Bazı fondotenlerde de aynı sıkıntıyı yaşadığım(gizlinot: mac studio fix fluid) için sanırım çok beğenmeme rağmen kullanamayacağım. Kaşındırmayan bir bb/cc krem bulamadım henüz.

14 şubat 2016 13:15 24 şubat 2016 20:43