girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (124)
  • medya (7)

124. Bb kremi var şimdiye kadar sivilce vs yapmadı ama açık ton olmasına rağmen koyu kaçıyor renk skalası pek geniş değil maalesef 

İçeriğinin nispeten daha temiz olduğunu düşünüyorum, yerli malı üstelik ama nedense bana bir olmamışlığı bir düzene oturamamışlığı var gibi geliyor. Pazarlamaları mı kötü başka bir şey mi bilemiyorum :/ 

22 haziran 16:56

123. Açıkçası hiçbir ürününü kullanmadım ama gözümde herbalife gibi bir marka.

Güvenmiyorum gözümde iyi bir değeri yok. Ucuz kalitesiz böyle tv'de satılan ballar gibi buluyorum. Neden bilmiyorum ama çok önyargılıyım. İnstagram keşfetimde övülmesinden de bıkmış olabilirim.

22 haziran 01:44

122. Gerek ürünlerinin kaliteli oluşuyla gerek türk markası oluşuyla gerekse diğer markalara nazaran temiz içerikli oluşuyla gerçekten çok sevdiğim bir marka. Fakat özellikle instagramda alakasız her gönderinin altındaki reklamları gerçekten rahatsız edici bir de instabloggerlar youtuberlar tarafından çok fazla reklamı yapılması insanda bir önyargı oluşturuyor.

22 haziran 01:32


121. "bitkiseliz biz" diyerek kızcağızlarımızı kandıran, katalogları avona tıpatıp benzeyen, instagramda "Farmasi güzeli" " Farmasi blogger" gibi reklam amaçlı olduğu çok belli kullanıcıları olan, yırtık dondan çıkar gibi her yerden çıkan dandik renkli kozmetik markası. Tek olumlu tarafı yerli marka olması. " Farmasi güzelleri" eksileyebilirsiniz şimdi (gizlinot: Shjd hf j)

10 haziran 23:43 10 haziran 23:43

120. Renkli kozmetik ürünlerinden birkaç tanesine sahibim, hatta (gbkz: Farmasi love yourself far paleti)ni yorumlamıştım. Ve şahsi olarak rakibi Avon'dan çok daha iyi bir marka olduğunu düşünüyorum. Mesafeli olduğum birkaç ürünü hâlâ var (gizlinot: mesela cilt bakım ürünleri- şampuanları gibi), Bu da sanırım güven vermediğinden kaynaklı. Markanın en büyük sorunu ise kesinlikle reklam politikası. farmasi az utan ya, Mahalle arası çakma kozmetikçilerde satılan new well şu an ne halde bir bak. Oraya buraya koli koli ürün dağıtmakla olmaz bu işler. Şu reklam politikasını bırakıp, daha iyi fikirlerle ilerlesen güzel de bir mağaza açsan inanıyorum vallahi başarıcaksın.

Elimde birkaç ürünü var, hepsini tek tek başlıklarında yorumlayacaktım fakat sanırım üşengeçliğimden asla bitiremeyeceğim, o yüzden burada kısa kısa yorumlamak istedim.

Zen rimeli aldığım ürünler ile hediye gelmişti sanırım. Silikon fırçaya sahip kendisi. Benim çok kısa kirpiklerim var ve bu yüzden ilk tercihim uzatması. Bu rimel uzunluktan çok dolgunluk veriyor, kıvırması ve uzatması fena değil diyebilirim. Gün sonunda akma yapabilir, sıcak zamanlar tercih etmiyorum bu yüzden.

Tekli farlarına bence kesinlikle şans verilmeli, benim elimde olan renk coffe brown. Ve pigmenti gerçekten çok çok iyi, elime ulaştığında baya şaşırmıştım. eve gidince mutlaka swatch atacağım.

3'lü love yourself far paletini dökülmesi hariç beğendiğimi söyleyebilirim, renkleri çok güzel.

Fondötenin ismi hdyrivite olması lazım, cam şişede olan değil siyah ambalajlı olan. Kapatıcılığı orta diyebilirim. Bu fondötenin tek sorunu az da olsa oksitlenme yapması, diğer şekilde hiçbir sorunum yok.

Annem cc kremini aldı, o pek kullanmıyor. ben de deneme amaçlı kullanmak istemiştim fakat o ne koyuluktur yiğidim. Rengi açıktan ortaya olması lazım, diğer bir rengi de zaten bundan koyu. Yani 2 renk skalası var. Beyaz tenlilere duyrulur.

Vfx bazı makyajı tutma konusunda başarılı, dokusuyla bir sorun yaşamadım. Fakat elim sık sık gitmiyor, daha iyi bir alternatifim var çünkü. Yani elinizde bir baz zaten varsa ve memnunsanız almanıza gerek yok diye düşünüyorum.

Dudak kalemlerinin yapısı açıkcası sert, kötü mü? Değil. Elimde Mac whirl var ve yapıları neredeyse aynı sertlikte. Belki farmasi yarım adım daha yumuşak (gizlinot: Ha, whirl gene de göz bebeğim o başka) elimde olanlar 222 ve 226. 222'yi instagram da çok özel bir renkmiş gibi gösterselerde öyle ahım şahımlığı yok. Bildiğimiz pembe bir nude. Flormar 229 ile benzediklerini söyleyebilirim, flormar daha koyu kalıyor.

Allığını ise beğendim. İçinde altın ışıltılar var, bende bulunan 01 rengi. Tek kusuru kokusunun fazla yapay olması, kokusu daha iyi olabilirdi diyorum ama şahsen dert edilmelik değil. Pigmentasyonu ise ne iyi ne kötü. Aşırı almadığınız sürece palyaço olacağınızı sanmıyorum.

Aralarından bir ürün denemek istiyorum derseniz indirim zamanı tekli farını öneririm. Gerçekten iyi. Büyük bir sorun olarak Renkleri arasından yalnızca coffe brown hoşuma gidiyor, daha fazla renk skalası olsa çok güzel olurdu.

Edit: imla

ilgili medya:
1
22 mayıs 11:08 22 mayıs 11:28

119. Allık,dudak kalemi ve bir oje almıştım bu markadan. Dudak kalemi fena değildi oje de keza öyle. Allıkta bir sıkıntı var ama. Eskiden kız çocukları için oyuncak makyaj malzemesi vardı. Aldığım allık aynı öyle kokuyor ve bayılcakmış gibi oluyorum rahatsız edici.

27 nisan 21:53

118. Makyaj bazını ve makyaj sabitleyici spreyini aldım. Makyaj bazından memnunum, kadifemsi bir yapısı var ve minicik almanız yeterli oluyor. Makyaj sabitleyicisi ise yoğun ıslak bitişli fondöteninizi bile matlaştırıyorve size hafif bronzluk veriyor. O yüzden sabitleyicisini sevmedim.

25 mart 19:57


117. yeni markalar denemeyi sevdiğim halde elimin gitmediği marka. neden derseniz, bu markanın tanıtım yolu çok kötü. instagram kullanıcıları şeklinde kendini gösteren marka tanıtımcıları zayıflama hapı satan tipler gibi tanıtım yapıyorlar. yalan yanlış, yazım hatası olan, gel vatandaş gel gibi tabirlerle tanıtım yapılması amatör oluyor. bence daha profesyonel davranılmalı. markanın iyi olduğunu biliyorum ama bu durum o kadar itici duruyor ki henüz denemedim.

23 mart 15:43

116. birçok ürününü severek kullandığım marka. Özellikle çay özlü bb kremi benim vazgeçilmezim. Bence kendilerini avon,oriflame gibi markaların çok çok önüne attılar. Ayrıca fiyatları da oldukça uygun.

22 mart 18:51

115. vfx pro fondotenine ve bazına aşık olduğum markadır. cildim yağlı. en açık rengini kullanıyorum. ve gerçekten kalıcık konusunda tam not yani. bulaşma çok az yapıyor. bazı gözeneklerimi küçültüyor, 1buçuk pompa fondoten tüm yüzüme yetiyor. ve farmasi her zaman indirimde. geçenlerde bir indirim vardı, o zaman gene aldım sırf stok için elimde ki hala bitmedi çünkü. fondoten alana baz hediyeydi. ben çok memnunum. sabah 8de sürdüğüm fondoten akşam 7-8e kadar yüzümde oynamadan duruyor. daha ne olsun. aşığıyım

22 mart 17:08