yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (106)
  • medya (4)

  106. Nikahta çok güzeldi cidden. Düğün ise özür dilerim ama tam bir sonradan görme işi. Ailesini, evini az çok gördük bu zamana kadar. Normal bir aileden gelirken birden diva havalarına giren bazı influencer tayfa var. Fatmanur da onlardan biri. Sosyal medya kapansa işsizlikten kırılacak bir kitle bunlar zira çoğu okumamış etmemiş. Fatmanurun aşçılık okuması da eften püften videolarda gördük. Neyse o kısmı onların sorunu ama bu görgüsüzlük ben yasakları delerim varınca bizi de ilgilendiriyor. Influencerlarin hepsi evde kal diye bir ara show yapıyorlardı noldu ? Hâlâ tatillerde düğünlerdeler. Ne diyebilirim ki.

  Yaşa gelince reşit olan evlensin düşüncesine katılmıyorum. Siz belki 18 yaşındaki kızınızı reşit oldu diye verebilirsiniz ama ben olgunlaşmak için 18i yeterli görmüyorum. Fakat Fatmanurlar daha fazla bekleyemezdi aadamın yaşı fazla çünkü.

  Allah mutlu mesut etsin. Fatmanur sana tek tavsiyem ne olduğunu kim olduğunu unutma hatırla artık insanlar seni öyle sevmişti zaten lüks yarışına girmeye çalışma tüm sempatiyi yok ediyorsun.

  19 eylül 00:20

  105. Fotoğrafının altına sağlıkçı adayı olarak virüs varken düğün yapmanı doğru bulmuyorum diye bir yorum yapmıştım, yorumumu silmiş. Yorumda hakaret ya da aşağılayıcı herhangi bir ifade kullanmadım.

  Birkaç ay sonra virüs olmasına rağmen staj için okula gideceğiz ve belki de virüs yaygınken düğün yapan, düğünden dolayı enfekte olmuş insanlara temas etmek zorunda kalacağız. Sağlıkçıların sen ve senin gibi "bilinçsiz" insanlar yüzünden kendini tehlikeye atması senin umrunda değil sen gezmeye devam et doğru yoldasın.

  15 eylül 23:55

  104. aşağılarda bir süslü hem "isteyen kadın istediği yaşta evlenir" hem de "sevgilileriyle yıllarca aynı evde yaşayan yeni kuşağı görünce böyle erken evlenenleri tebrik ediyorum" diyerek beynimin yanmasına sebebiyet vermiştir. kadın nasıl reşit olduktan sonra istediği yaşta evlenebilirse aynı şekilde isterse sonsuza dek sevgilisiyle yaşayabilir. bunda bir sorun göremiyorum. ne genç yaşta evlilik ne de evlenmeden aynı evde yaşamak yargılanabilecek bir şey değil. sana uygun değilse sen yapmazsın. mesela fatmanur'un seçtiği yol hayattan beklentilerimle örtüşmediği için benim seçeceğim bir yol değil. öğrenciyken öğrenciliği, yetişkinken de yetişkinliği yaşamayı tercih ederim.

  kendisine de tebriklerimi iletiyorum, umarım mutlu huzurlu bir evliliği olur.

  15 eylül 17:47 15 eylül 17:53


  103. Makyajı klasik simli bronz tonları ve glosslu gelin makyajlarından sonra çok güzel geldi gözüme. Makeup artist yüzünde doğru noktaları ön plana çıkarmış ve hoş duruyor.

  Gelinliği ve ayakkabısı için aynı şeyi söyleyemiyorum. Aslında sırf gelinliği inci detaylı olsa ve diğer parçalar sade olsa üzerinde güzel durabilecekken yine o inci detaylı duvak ve baş aksesuarı ile birlikte aşırı göz yormuş. Ayakkabı seçimi zaten komple yanlış bana göre.

  Onun dışında mutluluklar dilerim umarım sevdiği insanla huzurlu ve mutlu yarınları olur.

  14 eylül 23:48

  102. gelinliğin içinde acı çektiği 1000 km öteden belli olan youtuber. kabarık gelinlik sevmesini anlayabiliyorum ama hayatımda bu kadar kabarık gelinlik görmedim ben kuyruğu da cabası. doğru düzgün hareket de edememiş sadece şemsiye gibi dimdik durmuş görüntülerden anladığım kadarıyla. düğünümde gelinliğin içinde rahatça hareket edemeyeceksem ben ne yapayım hayalimdeki gelinliği. inci olayına da hiç girmiyorum; makyajı da sade bir görüntüden uzaktı. gelinlik yoğun taşlı, duvak baştan aşağı taşlı, makyaj da sade değil karmakarışık bir gelin olmuş.

  14 eylül 18:09

  101. Hiç tanımıyorum ama bu kadar girdi yazılınca profiline gidip gelinliğine baktım çok merak ettim çünkü.bence linç edildiği kadar kötü değil.hatta inci fikri benim çok hoşuma gitti tek sorun bence inciler bir tık büyük kalmış ve gelinliğin üstü çok kapalı.dolayısıyla üst bedenini olduğundan kalın göstermiş.ben olsam belinde yoğunlaşan eteklere doğru ve yukarı doğru seyrekleşen daha minik inciler tercih ederdim.bence hafif göğüs dekoltesi ve incecik askılar bu anlattığım gelinliğe güzel olurdu. Duvağı da güzel bence taşlı çok kalın bir taç taktığı için çok çok durmuş.sade bir topuz yapıp duvağı topuzunun altından taksaydı bence gayet güzel olabilirmiş.

  20 yaşındaymış gencecik.ben olsam o yaşta evlenmezdim ama kendisi reşit ve keyfi öyle istemiş evlenmiş ona göre normal demek ki.kendi hayatını kendi kararlarıyla idame ettirebilecek yaşta annesi babasına bile söz düşmezken hiçbirimiz eleştirmemeliyiz bence.

  14 eylül 05:07

  100. Adını hiç duymamıştım sözlükte tt olunca kimmiş diye baktım. Genç güzel bir kızmış herkesin takıldığı 2 nokta var birincisi şu dönemde düğün yapması ikincisi ise yaşı. İlk konuya diyecek hiçbir şey yok şu dönemde düğün yapmak saçmalık tüm toplumun sağlığını tehdit eden bir durum haliyle herkes tepkisini koyabilir fakat yaşı yüzünden aşağılanması gerçekten ayıp. Reşit olduktan sonra isteyen istediği zaman evlenir. Site gerçekten enteresan bir yer herkes hem feminist takılıyor hem de bir kadını erken evlendi diye aşağılıyor. Hani women supporting womendı? Hayatta herkesin amaçları, beklentisi, mutluluğu farklı olabilir. Herkes okuyacak diye bir şart yok. Eğitimde yozlaşmamızın bir sebebi de bu, herkes üniversite okusun diye baskı kuruluyor fakat üniversiteler çoğalınca da kalite düşüyor. Çoğu gelişmiş avrupa ülkesinde üniversite okuyanlar azınlıkta, çoğusu mesleğe yönlendiriliyor. Bu site beni gerçekten şaşırtıyor soru cevapta ilk beraberliğini 16 17 yaşında yaşayan kişiler normal ama 20 yaşında evlenmek vay yazık ha! Üzülüyorum böyle olmasına. Birbirimizi aşağılamadığımız, saygı duyduğumuz aydınlık yarınlara...

  14 eylül 02:56 14 eylül 13:26


  99. Yeni evlenmiş youtuber. Düğünüyle ilgili tek hoşuma giden şey kırmızı kurdele takmamış olması. Bu konuda kendisini tebrik ediyorum.

  14 eylül 02:33

  98. Aslında güzel bir kız. Ama nedense bir şeyleri eksik geliyor. Nikahtaki gelinliğine, saçına ve makyajına bayılmıştım çok şık, yaşına uygun ve romantik bir görünümdü. Ama düğündeki o gelinlik... Baştan aşağı inci olması zaten kötü gösteriyor. Hadi diyelim gelinliği öyle istedin tamam, neden duvağını dahi inci ile doldurdun :( çok kabarık ve rengi de sarımsı geldi bana. Keşke daha fresh, daha romantik, fazla kabarık olmayan bir gelinlik tercih etseydin :(

  Neden erken evlenmiş demiş bazıları ben buna pek katılmıyorum. Kızın geliri var, okulu bitmiş, kendi ekonomik özgürlüğü var, eğitimi var (- hani hep vurguluyoruz ya-) Hepsini zaten bu yaşta tamamlamış. Biz belki anca 27-30 yaşlarında erişebileceğiz bunlara. 23 yaşındayım. Şahsen işim, gelirim olsa erkek arkadaşımla ben de hemen evlenmek isterim bu gayet normal bir şey. Bunun ailenin ya da kişinin kendisinin muhafazakar olmasıyla alakası yok. Arada nikah olmadan birlikte yaşarken kimse bir şey demiyor ama nedense işin içine resmiyet, nikah girdi mi herkes birden bunları bahane ediyor. Çok ilginç bir ikilem. Yaş konusunda takılacak tek şey eşiyle tanışma ve sevgili olma yaşı. Eleştirilecek tek şey bu.

  Ayrıca süslüler, bazılarınız eşini ve ailesini eleştirmiş, kısıtlamacılar vs gibi. Eşi sizin eleştirdiğiniz gibi bir insan olsa Fatmanurun otelde havuza girmesine izin vermez, dar giymesine izin vermez. Sevgiliyken de gayet beraber görüşüyorlardı ailesi muhafazakar olsa buna dahi izin vermezlerdi. Eleştirirken biraz daha dikkatli düşünmek lazım. Gerçek muhafazakarlık bu değil :))

  14 eylül 02:05

  97. Ah fatmanur... Eğer 30lu yaşlarında olsaydı ve o gelinlikle four seasons’da evleniyor olsaydı helal olsun derdim. Ama daha 20 yaşında üzerinde kocaman, upuzun bir kuyruğu olan gelinlikle hiç ama hiç olmamış üzgünüm. Bir de gelinlik incili anladık zaten aşırı abartılı bir parça bir de üstüne incili taç ve incili duvak... Keşke nikahındaki gibi uçuş uçuş dantelli bir model seçseydi. O hali çok çok daha iyiydi. 

  14 eylül 00:01 14 eylül 00:04