yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (18)
  • medya (0)

  1. Müzisyenliğini ve siyasi duruşunu çok beğendiğim piyanist. (Kendisiyle ilgili sevmediğim tek şey; babası Ahmet say. Üniversitedeyken adeta bi pazarlamacı gibi arabasının bagajina kitaplarını doldurup satmaya çalışırdı. Biz zavallı müzik öğretmenliği öğrencileri hayatımızda senetleri ilk kez üniversitede tanıştık sayesinde. Sadece bir kere bile ödemekte birkaç gün gecikseniz avukatı arardı. Üstelik bunları satarken " isterseniz odemezsiniz bile, siz benim çocuklarımsınız demesine rağmen. )

  Fazıl Say üniversitedeki piyano hocamın konservatuvardan sınıf arkadaşydı. Bol bol kendisi hakkında yorumlar dinlerdim bu nedenle. Yalnız nasıl efsane bir sınıfsal o sınıf flüt sanatçısı Şefika kutluer hariç efsane müzisyenler yetiştirmiş.

  Aynı ülkede doğmaktan onur duyduğum azıcık insandan biri. Hep olsun.

  23 ocak 2017 12:50 23 ocak 2017 12:51

  2. Gecen sene canli olarak ilk defa dresden konserinde (gizlinot: mezapotamya senfonisi ) dinledigim ve almanlarin konser sonunda aglayarak, kendisini yirmi dakika ayakta alkisladiklarina sahit oldugum sanatci. Gercekten abartmiyorum, uzun yillardir o kadar uzun ayakta alkis olmadigi alman gazetelerinde haber olarak cikti konserin ardindan. Ve hayatimda kulaklarimin duydugu en güzel şeydi o iki saat.

  23 ocak 2017 14:14

  3. ilkokulda annesi gürgün say'ın okula gelip fazıl say'ı anlattığını hatırlıyorum. tabii küçük olduğumdan ciddiye almamıştım ve dinlememiştim. keşke şimdi aynı şansı yakalasam diye düşünüyorum ara ara. kendisine, siyasi duruşuna, müzisyenliğine ve müzik aşkına büyük saygı duyuyorum. "hayranım" diyecektim fakat kendisinin şu (link: https://instagram.com/p/BPciV9IBie7/ haklı isyanından) sonra birine "hayranım" demeden iki kez düşünmeye başladım.

  24 ocak 2017 02:01


  4. Sanatçı.

  İnsan.

  Baba.

  Doğrucu davut.

  İyi ki var.

  30 mart 2017 21:54

  5. Kağıt üzerinde (notaları müzik aletinde çalmadan) bile beste yapabilen usta sanatçı.

  Ekleme:

  (link: https://instagram.com/p/BSSs3WxDL6y/ https://instagram.com/p/BSSs3WxDL6y/)

  31 mart 2017 08:47 31 mart 2017 11:35

  6. Kendisine ve sanatına diyecek sözüm yok severim fakat instagram'ı nasıl kullanıyor anlam veremiyorum.

  demet akalın'ı, pucca'yı, cansu akın'ı, Pinkfreud'u (bile) ve daha nicelerini takip ediyor. Sadece neden neden neden demek istiyorum. (gbkz: :Dddd)

  2 haziran 2018 00:41

  7. kayıtlarını dinlemek ayrı bir keyif. rahatsızlığı yüzünden nefes alıp verişleri gürültülü. ama bunu müziğinin bir parçası yapmış adeta. bazen kendini kaptırıp mırıldıyor hatta notaları. ayrı bir yoğunluk katıyor müziğe.

  13 kasım 2018 23:37


  8. Kendisinden pek hoşlanmıyorum ama bu onun bir sanatçı, meslek erbabı olduğunu değiştirmez peki ya diğer şahıs? Kutumda ne var diye ünlenip reklamdan reklama koşan bir insan. Mesleği ne gerçekten? Ne okumuş, kendini nasıl geliştirmiş? Adam

  Seni tanımamış mesleğiniz ne demiş niye bunu kompleks yapıyorsun? Yaptığın işin iş olduğuna inanıyorsan ifade et kendini benim işim bu bu de başarılarım bu de yok hayranlarla fotoğraf çekiliyormuş. Çok önemli bir başarı yanına gelen ileri zekalı insanlarla çekilmek. Ayrıca şunu bilmeli ki bir insan tanınıyor diye elin adamıyla fotoğraf çekilmek zorunda değil. Kişisel mesafeyi saygıyı bilmeyecek kadar medeniyetsiz bir toplumuz. Birde bu insanları meşhur edecek kadar medeniyetsiz.

  Not: Fazıl Say dediği gibi iki yıldır takip ediyorsa 1. Gereksiz bir iş yapmış laf sokacağın insanı neden takip ediyorsun? 2. Laf sokmayacak olsan bile neden takip ediyorsun?

  21 kasım 2018 14:32

  9. instagramda iki bin takipçi kaybedince çirkinleşen adam. koskoca fazıl say'a bunun şeyini yapmak yakışıyor mu ya. bugün uyandım ve takipçi sayımın azaldığını gördüm............... falan diye post atmış. bir de siz sanattan ne anlarsınız falan demeye getiriyor. (gbkz: 1 hafta içinde) tam (gbkz: 154) tane bazı ressamların çok ünlü eserlerinin fotoğrafını paylaştım, anasayfanızın içine sçtm özür dilerim falan demek hiç yok.... ilgi alanı mukabilinde bu postların atıldığı sayfaları takipliyor zaten insanlar. sen tablocu falan mısın?

  bu adam nedense bütün aklını fikrini müzik yeteneğine, ellerine yollamış da dünyevi mevzulara hiç beyin bırakmamış gibi. ülkenin uluslararası alanda belki en önemli markalarından biri hep abuk subuk olaylarla gündeme gelir mi ya napıyosun sen böyle

  21 kasım 2018 14:37

  10. Hakan Hatipoğlu başlığı olmadığı için buraya yazayım dedim. O kadar kamera önünde yaşamaya alışmışlar ki bir insanın özel hayatı ne demek bilmiyorlar. İnsanlar fotoğraf çekilmek (biri lütfen çekinmek olmadığını bu önemli zata söylerse çok sevinirim) istemeyebilirler. sen kimsin demek istemiyorum ama gerçekten sen kimsin ya? Bir de karalamaya çalışıyor adamı kusura bakma lila hatipoğlunun babası ama Fazıl Say umrunda değilsin. Bir de arada geçmiş kandili kutluyor kdjdjdjd cidden komiksiniz

  21 kasım 2018 14:51

  ilginizi çekebilecek benzer başlıklar