yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (9)
  • medya (1)

  1. benim daha çok sosyal medya üzerinde gözlemlediğim, "çirkin kadınlar feminist olur" tarzı korkunç söylemler savuran feminizm düşmanı bir güruh var. sadece ülkemizde de değil, tüm dünyada. bu güruhun herhangi bir bireyine neden feminizmi saçma bulduklarını sorarsanız muhtemelen alacağınız cevap feminizmin erkekleri dışlaması vs. herhangi bir gerçekliğe dayanmayan boş söylemlerden öteye gidemeyecektir.

  feminizm, erkek düşmanlığı demek değildir. feminizm kadın ve erkeklerin eşit haklara sahip olmasını savunur. feminist kadınlar bu feminizm düşmanlarının söylediğinin aksine çirkin oldukları için değil(gizlinot: kime göre çirkin, neye göre çirkin) bu eşitliği savundukları için kendilerini feminist diye nitelendirirler.

  19 temmuz 2017 18:42

  2. düşmanlık güden insan,

  bu feminizm sana ne etti?

  19 temmuz 2017 18:58

  3. feminizmi erkek düşmanlığı olarak görenler tarafından pompalanan saçmalık. Erkek ve erkek egemenliği gibi iki farklı konuyu çarpıtmak istersen eğer bir sürü feminizm düşmanı yaratırsın ki, burada konu özünden çok farklı noktalara çekilip, bildiğin dağılır. Cinsiyet eşitsizliğine hayır, bir işi ali yapıyorsa Ayşe de yapar, bunu yaparken de eşit işe eşit ücret dersin yine feminik feminik konuşuyor derler. ondan sonra al işte sana başlangıç aşaması için yaratılmış minik minik düşmanlar topluluğu. o yüzden de ben bazı kitleler tarafından bilinçli olarak, sırf feminizmi amacından saptırmak adına yapıldığını düşünüyorum.

  feminizmi gerçekten anlayan biri, zaten ona düşmanlık besleyemez, dili varmaz bir kere. Ama olsun içinde bulunduğu düzen gereği, birilerinin işine gelmeyen her türlü düşünceye, fikir akımına düşman olmak kolay nasıl olsa. varsın o da işin özünü anlamasın canım denildiği için, başımıza ne gelirse bilmediği halde körü körüne bir şeyleri savunanlar ya da baştan ne olduğunu dahi bilmeden kötü belleyenler, onları yanlış yönlendirenler yüzünden gelmiyor mu zaten?

  19 temmuz 2017 22:06


  4. geçenlerde yabancı bir sayfada gördüm. bir kadının profilini paylaşıp feminizmin baya şakasını döndürmüşler. profilinde de feminist yazıyor kadının bu arada. kullanıcı adını arattım bakmak için. kadının yaptığı mesleği geçiyorum(gizlinot: pornoyıldızı) birde gitmiş görgüsüz arap şeyhlerini eğlendirmiş falan. internette o kadar çok ki böyle örnekler. sayfasında sürekli kadınlar şöyle olmalı, böyle olmalı deyip, hemcinslerine her türlü hakareti edip ben feministim diyenleri de görüyorum twitterda. erkekler yaşamasın tarzı paylaşımları da. insanlarda feminizm nedir ne değildir deyip araştırmadan bu saçma örnekleri göstererek feministler şöyledir böyledir diye bir ton laf sayıyor. feminizmin kadın erkek herkes için tamamen eşitlik olduğunu kabul etmek istemiyorlar. sonra da feminizmle uzaktan yakından alakası olmayan kişileri örnek gösterip bakın siz busunuz diyorlar.

  20 temmuz 2017 10:31

  5. bilmemekten ziyade bilmek istememekten ileri geliyor. "ama bunu feministler yapıyor" demek hem boş bir söylem hem de hiç çaba sarf etmeden konuyu kestirip atmak..konformizm.

  önyargılı olmamayı sen öğreneceksin, başkası sana öğretmeyecek. birşey hakkında bilgi edinmeden fikir ediniyorsan hatayı kendinde arayacaksın. bu bir tek feminizm için değil hemen hemen her şey için geçerli.

  ayrıca erkek taraflı bakıldığında, çoğunun hali hazırdaki avantajlı konumunu kaybetmemek için bu düşmanlığı yaptığını ve harladığını düşünüyorum.

  hak almak her zaman zordur.

  20 temmuz 2017 10:38

  6. Feminizm her ne kadar kadın erkek eşitliğini savunsa da sözde savunduğunu düşünüp erkek düşmanlığı yayanlar tarafından aşırı ve yanlış benimsenmiş bir düşüncedir. Böyle insanlar ataerkil aile yapısına demediklerini bırakmayıp şakalarını dahi kaldıramıyorken son zamanlarda yükselişe geçen hanımcılık akımına katılıp gülmekteler.

  Ve böyle insanlar yüzünden feminizm düşmanlığı doğuyor. Hatayı hep karşı tarafta değil de feminist olduğunu düşünen insanlarda da aramak lazım.

  20 temmuz 2017 16:47 20 temmuz 2017 16:49

  7. kadının her şeyden önce insan yerine koyulmak istemesi, onu ezenlerin işine gelmiyor ki. feminizm düşmanlığının sebebi de bu. "her şeyin en iyisini ben bilirim, benim dediğim olacak" kafasında, kendini beğenmiş, egoyu özgüven zanneden, bencil adamlar... aklı başında her insan feminizmi savunur, ama aklı başında olan kadın işte bu adamların sonu, ölümü demek... artık alıştıkları ve benimsedikleri tarzda var olamamaları, değişip gelişmedikleri müddetçe bilinçlenen kadınlar karşısında borularının ötmemesi, hiçe sayılmaları demek. feminizme bu nedenle düşmanlar.

  20 temmuz 2017 22:03


  8. Feminizm deyince kadınla erkek bir olur mu yeaaa diyen zeka küplerinin daha neye düşman olduğunu anlamayan niteliksiz bir kitlenin çoğunlukta olduğu durum. Hayır çirkef olanın ciddi manada düşman olanın bir fikri var en azından. Insan sevinse mi üzülse mi bilemiyor.

  30 ağustos 2017 22:59

  9. özgür olan ve bunu sürdürmeye çalışan, kendi ayakları üstünde duran, zorla hayatının yönlendirilmesine izin vermeyen, başarılı kadınların kendisine asla bakmayacağını içten içe bilen özgüvensiz, kültürsüz erkeklerde görülen bir düşmanlık. gördüğüm tüm feminist düşmanı insanlarda derinlerde bir eziklik, kendini geliştirmemişlik olmasını buna yoruyorum. kendine güvenen(gizlinot: ve bunun altı boş olmayan), ortalama veya üstü zekada, kültürlü bir insan karşı cinsin ezilmiş olmasından güç almıyor çünkü. ama diğeri kendi ezikliğini kadınları daha da ezilmiş duruma düşürerek tolere etmeye çalışıyor. the red pill denen dandik hareketin savunucularında da bol bol bulunuyor bu tipler. kadınların içten içe kendi üzerlerinde hakimiyet kurulmasını istediğini zanneden bir de buna kanıt olarak biyolojik zırvalar uyduran bir güruh. dahası da var bu saçma düşüncelerinin, birgün onlara dolu dolu gömmek istiyorum(gizlinot: lol).

  2 eylül 2017 01:14