girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

1. Özellikle ülkemizdeki -ne yazık ki- insanların çoğunluğu feminizmi erkek düşmanlığı, feminist bireyi ise erkek düşmanı görüyor. Yalnızca kadınlar feminist değildir, feminist erkek bireyler de var ancak yazıma kadınları baz alarak devam edeceğim.

Feminist kadın için "evde kalmış, koca bulamamış, tipsiz, çirkin, kadın mı bu, amacı farklı koca bulunca feminist olur mu gör sen" düşünceleri çok yaygın ne yazık ki. Bu derece erkek egemenliğindeki bir toplumda ise biz kadınlar haklarımızı savundukça erkek düşmanı olarak goruluyoruz. Çünkü mesleklerden tutun da sosyal haklara kadar bir cok sey erkekler için burada. Düşmanlığımız erkeklere değil erkek>kadın düşüncesine aslında. Bir anlayabilseler neler duzelecek halbuki..

Düzenleme: imla

21 eylül 2015 14:24 21 eylül 2015 14:25

2. (bkz: misandry ) (bkz: feminizm )

21 eylül 2015 14:40

3. kendine feminist deyip tek yaptığı erkek cinsiyetini kötülemek olan insanların oluşturduğu algıdır bence. bir cinsiyete yapılan baskıları küçümsemeleri yanlış bulduğunu söyleyen insanların diğer cinsiyeti kötüleyerek 'haklarını savunması' ne kadar mantıklıdır? kadınlara yapılan baskılar haksızlıklar olduğu gibi erkeklere yapılan haksızlık ve baskılar olduğuna inanıyorum ha hangisi daha fazladır konusunda kadınlara olan daha fazladır bence fakat bu demek değildir ki erkek olmak çok kolay. feminizmi biraz anlamış bir insanın feminizmi erkek düşmanlığı sanmayacağını düşünüyorum ve kadınların ve erkeklerin eşit haklara sahip olmasını savunuyorum ben açıkçası.

1 eylül 2016 21:45


4. feminizmin (gizlinot: veya herhangi bir şeyin ) sonuçlarını kabullenemediği için baltalamaya çalışan kötü niyetli bir grubun ve bilmediği her şeyden korkan cahil kesimin adeta bir bitki örtüsü gibi yaygın bulunduğu ülkemizde sıkça rastladığımız durumdur.

her şeyi uçlarda yaşayan bir milletiz vesselam.

1 eylül 2016 22:25

5. böylelerine asla laf anlatamıyorsun ki.Gerçekten cahille kavga edilmiyor.Çok kez söyledim tanım okudum ya hala en çok kendileri biliyor.Okumuş,eğitimli,kültürlü,avrupada yaşayan,geleneksellikle asla alakası olmayan kadın bana "ehe ehe feminist olma ya eşitliği savun" dedi.Ben de açıkladım tabii ama yok yani anlamıyorlar sözlük.

2 eylül 2016 00:27 2 eylül 2016 00:33

6. Bunun çoğunluğunu feminist kadınların bir çoğu oluşturuyorlar. Şahsen benim gördüklerimin çoğunun davranışları bunu kanıtlar nitelikte. Birlikte olduğu adam gavat çıkınca ve bu insana çektirince kadın erkek düşmanı kesiliyor. Feministliğe bu açıdan yaklaşıyor. Ablacım yapmayın etmeyin. sizin yüzünüzde bu millet feministliği erkek düşmanlığı zannediyor. Gerçi buna sebep olan da erkeklerin kendisi. Kahrolsun erkekler! Lanet olsun sebebi neydi ki?

2 eylül 2016 08:20

7. bende ağza vurma isteği uyandıran durum. kulaklarım filan alev alıyor sinirden.

2 eylül 2016 09:39


8. (bkz: radikal feminizm)

2 eylül 2016 09:47

9. Feminizme biraz hızlı giriş yaparken başa gelendir. Sloganı "bütün erkekler iğrenç ve hepsinden nefret ediyorum" dur. Ben kendimi feminist olarak tanımlayabilecek kadar çok şey yapmadım asıl feministlere haksızlık olabilir feministim diye bağırsam, ancak sırf özgürlüğümü kısıtlayabilecek gibi durdu diye 3 senelik ilişkimi bitirdim deli gibi seviyorken, yani zayıf veya pozitif ayrımcılık bekleyen o da olmadı kendini ezdiren hiç değilim. Şimdi gelelim:

-ben feminist olmak için dünyalar tatlısı babamdan nefret edemem. 16 yaşındayken beni bütün misafirlerin önünde kucaklayıp bebek gibi taşıyan, her zaman arkamda olan, giyimimle ilgili hayatında sadece bir keZ ve çok kibar uyarmış (ki yaşadığı ortam için baya açık görüşlü bir davranış bu), "namus da namussuzluk da hem kadına hem erkeğe vardır tek başına kadının sorumluluğu değildir" diyen babamdan nefret etmem.

-ben feminist olayım diye her akşam eve gelince bana sıkı sıkı sarılan, bazen bana bakınca gülümsemek istese de gözleri dolan, üniversite okurken beni otobuse bindirdikten sonra bakınca aglamamak için kendini zor tutan abimden nefret etmem. Çünkü o bütün sert tavrına ve duruşuna rağmen bana sevgisiyle kedi gibi. Her telefonda "Paran bitince isteme paran azalınca iste bak sakın parasız kalma diyecek kadar düşünceli, çünkü ben okurken o baktı bana.

- ben feminist olayım diye bir gün tesettür ile ilgili konuşulurken fikrinin ne denli önemsiz olduğunu "sen çarşafa da girsen şunları da giysen içinde aynı swarovski var ben kıyafetine değil sana aşığım" diyerek belirten sevgilimden nefret etmem. Çünkü o tamamı muhafazakar bir aileden çıkıp bana bunu soyleyebilecek kadar geliştirmiş ve aşmışsa ancak daha çok sever ve saygı duyarım.

-haydi feministim ayağı yapayım diye bütün tecavüz, kadın cinayeti, çocuk gelin haberlerine benden çok sinirlenen, toplumdaki cinsiyete göre renk algısını ortadan kaldırmak için pembe giyinip duran, kendi ailesindeki genç kadınları hakları ile ilgili bilinçlendiriren, en ataerkil ailelerden çıkıp en sağlam kadın hakları savunucusu olan, bana "ulan siz bu erkek ırkını affetezseniz yatacak yerleri yok" diyen erkek arkadaşlarımdan nefret etmem. Onlar benim sorunumla benden çok ilgilenen güzel insanalr, nefret etsem ancak cahilce bir nefret olur bu.

Daha çok örnek var ama sosyali verip gitmek zorundayım. Erkekleri sevin arkadaşlar(gizlinot: tabi ki istirmacısına kadar değil ama ) Daha doğrusu doğayı ve doğanın parçası olan her şeyi severken erkekleri sevin. Sonuna kadar haklarınızın arkasında durarak sevin. Kendinizi ezdirmeyerek ve gücünüzü göstererek sevin. İnanın ikisi bir arada mümkün.

2 eylül 2016 10:42

10. bunun daha fenasından bahsetmek istiyorum. eşcinsel kadınların erkeklere düşman olduğunu, onlardan nefret ettiğini sanmak!

erkek arkadaşımız olmuş da bize kötü davranmış ya da tecavüz, tacize uğramışız da ondan eşcinsel olup topuna düşman olmuşuz olanı var, evlerden ırak!

2 eylül 2016 10:58