sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (47)
 • medya (7)

47. Tam olarak neyin ikonu olduğunu bir türlü anlamadığım ‘iconjane’. Makyaj konusunda çok başarısız olduğu aşikar, ki zaten kendisi de makyajdan anlamadığını zaman zaman söylüyor veya ima ediyor. ten rengiyle uyumsuz ürünler ve kirli gibi duran göz makyajı; çevresinde makyaj konusunda feyz alabileceği bu kadar kişi varken bu konuda geri kalmasına şaşıyorum. saçında beyazları olmasına rağmen doğal kullanmasını ve bu konu karşısında duruşunu seviyorum ama sürekli tıpkı Nur bilen Yavuzer’in de yaptığı gibi saçımı kestirsem mi uzatsam mı, yok kısa saçı özledim, yok uzatmaya çalışıyorum sizce napsam hallerine katlanamıyorum. Nihayetinde saç işte canın sıkılır kestirirsin, canın ister uzatırsın, iyi bir stilist olarak her halini kendine yakıştıracak tarzı bulursun. iki günde bir saç mevzusu yapmak nedir? kendisini bulamamışlık hissi veriyor bana bu kararsız halleri.

asıl iddialı olduğu veya öyle olduğunu düşündüğü stil konusuna gelirsek; tarzını çok özgün ve ilham verici bulamıyorum, belki vücut tipimiz benziyor olsa veya renkli aykırı tarzda şeyleri giymeyi seviyor olsam kombinlerinden fikir alırdım, çok çok kötü değil ama vay be dediğim dönüp dönüp baktığım bir şey çıkmıyor.

ben Ferhan talib'le iki kez karşılaştım; biri bir grup İnstagram kişisinin İstanbul’da malum bir mahalleyi gezip tanıttıkları bir gezide bir mekanı göstermekle görevliydim. kendisi mekana hiç girmedi yalnızca dışarıda sandalyede oturup farklı kadrajlarda poz verdi yalnızca, ki hemen herkes aynısını yaptı. o zamanlar yabancı asıllı erkek arkadaşı vardı, sadece onun mekanla ilgili sorular sorduğunu, konsepti anlamaya çalıştığını ve kendi ülkesinde yapılan şeylerden örnek verdiğini hatırlıyorum. Tabi mekan veya konsept ilgisini çekmemiş olabilir, bunu yalnızca iş olarak görebilir ama bu tavır bende iyi bir intiba bırakmamıştı onu hatırlıyorum. Diğeri ise Nişantaşı’nda bir restoranda çalışırken İnstagram camiasındaki kişilere tanıtım partisi yapılmıştı, orada karşılaşmıştım. Hal hatır sorup içtenlikle gülümsemişti, ilk izlenime göre daha sıcakkanlı bulmuştum. 

Moda bloggerlık işini Türkiye’de ilk yapan kişilerden biri olarak kendisini bir noktadan sonra geliştiremediği, ben oldum bittim piştim hallerinin altını dolduramadığını düşündürtüyor bana. tarzı bana hitap etmediğinden takip etmiyorum ama keşfetime her düştüğünde bir açıp bakarım ne yapmış diye, yılların deneyimi ve yaşının verdiği olgunluğu yansıtmadığını görünce de üzülürüm. sahte chanel çanta konusuna hiç girmiyorum bile tam bir fiyasko. 

Ne doluymuşum, ne çok söyleyecek şeyim varmış be ferhan talib hakkında, gereksiz ve boş bilgi verip zamanınızı aldıysam şimdiden özür.

4 kasım 2018 19:14

46. niçin sürekli oksitlenen fondötenler sürüyor anlayamadığım kadın. bildiğin balkabağı turuncusu olmaya başladı son zamanlarda. kankası nur ile ikisi benim gözümde paralı dedikoducu gün teyzeleri, ferhan almanyadan gelen ve kocası zengin olan kolunda altın bilezikli yenge, nur da zengin koca bulan ama buna rağmen aynı tas aynı hamam takılan, yün örmeye meraklı yeni gelin.

30 temmuz 2018 13:07

45. ne zaman yüzünü görsem kulağıma bir zılgıt sesi doluyor. kesinlikle samimi olduğunu düşünmediğim, kendisini çok farklı göstermeye çalışan biri bence.

30 temmuz 2018 09:52

44. bu bloggerlığa 10 sene önce başladı diye "ilk ben kaptım ilk ben kaptım" hezeyanıyla kendini "sosyal medya uzmanı, bloggerların şahı" sanan hanım ablamız vakti zamanında "destekli sütyen" taktı(gizlinot: ki takmamıştır ama bunlar çok emin fdfsd) diye merve özkaynakla dalga geçmişti dimi? destekli sütyen sevmeyiz insanın memelerini olduğu gibi doğal haliyle göstermez falan diye ya hani. acaba neden sabbah akşam estetik yaptırıp duran ve koccaman bir "estetik mağduru" olan kankisi nurbilen hanıma laf edemiyor? kankicilik müessesesi gereği mi yoksa tüm o yapaylığını saten elbise altına spor ayakkabı giyerek nötrlediğini sandığı için mi?

tanım: turuncu fondötenli, turuncu suratlı hanım abla.

30 temmuz 2018 08:29

43. zaten tanımaz bilmezdim. bir gün nur bilen yavuzer'in özür dileyen snaplerini görünce işin aslını araştırdım. Merve Özkaynak'ı kastederek özür dilediğini , iconjane'yi kastederek o ortamda bulunduğu için o an üzgün olduğunu belirtmişti. Aman kim bu diye bir baktım ki. Bu hanımefendi. kısa süreli stalk'ım ve sonrası yok. Bir çok kişi için geçerli diyebilirim. Anlatığım kadarıyla, çoğalamadan azalmış kendileri. Bitmek üzere..

24 temmuz 2018 16:57

42. Ferhancım yıllardır her türlü kıyafetinin fotoğrafını farklı açılardan çektirip paylaşıyorsun zaten, ojelerini de çekiyorsun, böyle bir hashtag yarattın hatta. Hatta bir ara sadece yediğin yemekleri çektiğin bir hesabın da vardı. Ama nedense böyle bir fotoğraf altı laf sokmasında beis görmemişsin, çünkü evet sen hiçbir şeyini paylaşmazsın, teşvikiye'nin stephanie de monaco'su. Hı hı evet. Bi de ne yani, en kite'cı sensin ferhan mı demeliyiz? Nişantaşılılığın gibi, o da sonradan. Son sevgilinle ve cool çocuklar arasında yapılmaya başlamasıyla hayatına giren bir sporu yaptığın için madalya mı versin insanlar? Eski moda bloggerlarının yenilerine (evrim süreciyle onlar artık youtuber, instagrammer) laf sokması çok patetik. biraz tevazu ve kenara çekilmek iyi olabilir ama pardon o sende yoktu değil mi, insanların sutyen modellerine laf sokup çakma chanel çantaları tespit ediyordun. bir de aklıma şöyle bir şey geldi, markaların instagrammer ve youtuber'lara ürün göndermesi üzerine çok sorumlu ve duyarlı bir şeyler yazmıştın. Etik olmadığıyla ilgiliydi yanlış hatırlamıyorsam. Ama senin sana markalardan gelen hediyeleri paylaştığın ayrı bir blog açtığını çok iyi hatırlıyorum bak. Blogspot zamanları, gençler bilmez. Ama biz biliriz di mi ferhan? Çünkü en en en en biziz. Şahaneyiz. Yersen. (link: https://instagram.com/p/Blf77JxAURH/ Bkz.)

24 temmuz 2018 12:50

41. eheh, ikonceyn ile oksitlenmiş fondötenler ve çamur tonlarında makyajda bugün.

19 haziran 2018 10:13

40. ALa bülbül’ün detoks vlog unda grupların dışlananı,sevilmeyeni olduğunu farkettiğimde keyiflendim. Sen iconjane’sin fezi gibi ala gibi irem sak gibi egosuz insanların yanında o egon nasıl da parlamış. Suratında sürekli beni de alın aranıza ifadesi falan ahahaa.

Tanım : icon olduğunu iddia eden, yıllardır sosyal medya takip eden bana bile bir kere ilham vermemiş olan herbokolog.

18 haziran 2018 10:31

39. onu yaptım konuşulamadım bunu yaptım konuşulamadım. Ojesizgezmeyenler diye insta hesabı açtım baktım o da düşüşte o zaman birine sataşayım da bişiler olsun kafalarında olan birisi.

25 ekim 2016 17:23

38. ailenin çok parası olsa ve o çok parayla çok kıyafet alsan bile, erkeğe değil gerçekten kadına benzeyen bir kadını ölümüne kıskanabileceğini ispatlayan moda bişeyi.

24 ekim 2016 23:00 24 ekim 2016 23:08