fi

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (202)
  • medya (1)

202. ben daha yeni izledim ve beğendim. rtük denen adaletsizsizce yürütülen kurumun saçma sansürlerinden sonra güzel geldi.

8 mayıs 20:49

201. Başlayalı 1-2 hafta oldu. Çi’ye geçtim hatta (gizlinot: 8.bölümdeyim ) . Kitapları okumaya fırsatım olmadı o nedenle yalnızca dizide izlediğim kadarıyla karakter analizi yapabiliyorum. Haddim olmayarak biraz oyunculuklar hakkında yorum yapmak istiyorum. 

Serenay sarıkaya öyle bir oturmuş ki diziye. Yerine alternatif koyabileceğim başka biri yok. Dizideki adıyla fiziksel özellikleri öyle örtüşmüş ki. Harbiden duru yani. 

Mehmet günsur zaten dizide hareketsiz, sus pus bir ağaç olsa bile severim. Adam her rolün hakkını veriyor. Çok beğendim burada da. 

Ozan güven olmamış. Hiç olmamış hem de. Beğenemedim, çok çiğ duruyor oyunculuğu ve canlandırdığı karakter. Dişlerini sıka sıka konuştuğu sahnelerde ağzına terliği yapıştırıveresim geliyor. Tek beğendiğim sahnesi cem yılmaza terapi yaptığı sahne oldu. Güldük eğlendik biraz. Ozan güvenin yerine aras bulut iynemliyi düşünebiliyorum sadece. Böyle bir psikopat karakterin hakkını anca o verebilirdi ajskd

Büşra develi de muazzam. Yüzündeki masumiyetle canlandırdığı  karakter çok güzel örtüşüyor. 

Berrak tüzünataç çok zorlama geliyor bana. Sadece bana mı böyle bilmiyorum. Sinir krizi geçirme sahneleri vs çok iyi bir oyunculuk ama neden sürekli sinirlisin ? Mahallenin atarlı ergeni gibi bir şey. Zorlama duruyor, doğal değil. 

Nur fettahoğlu... bu kadından gerçekten ders alınması gerek. Dizide ennnn beğendiğim karakter. Her sahnesinde gözlerim doluyor, alıp dizime yatırasım geliyor. Öyle benimsetti kendisini. Dizide tarafımca bu kadar kabullendiğim bir karakter daha olmadı. (gizlinot: öldüğüne de çok üzülmüştüm 😭 )

onun dışınca göksel karakterine sinir oluyorum. Adamın oyunculuğu bazı yerlerde zorlama, bazı yerlerde kendi gibi. Tam çözemiyorum. Anlamlandıramıyorum bi öyle bi böyle haller.  

Karakter-oyunculuk analizlerim dışında dizi genel hatlarıyla benim ilgimi çekiyor. Bütün dizi/sezon boyu ya şu can neyin nesi kimin fesi diye diye kudurdum merakımdan. Bu tarz meraklar insanı diziye bağlıyor. 

dizinin televizyona taşınma muhabbeti de tamamen komedi. Bu dizi türkiye’ye gerçekten fazla. Kanalı kapatırlar. 1 saatlik dizi olur bize ing bank reklamı kadar :d sırf kaç dakika sürecek diye merakımdan izliycem televizyondaki ilk bölümü :d  

Bunlar dışında, izlemeseniz bir şey kaybeder misiniz ? Hayır. Yeni diziye başlama kararım vardı ve ben de fi’yi seçmiştim. yerine başka diziler de haliyle konabilir. 

22 nisan 03:52 22 nisan 03:56

200. Show tv yayınında muhtemelen sansürden bölümler 20 dakikaya düşecektir. Başka türlü yemez. Keşke dokunmadan yayınlasalar da ben bu sözümü yesem.

23 mart 02:09


199. televizyon izleyen kitleye biraz ağır gelecek bir dizi bence. bu kadar modernliği kaldıramayabilirler zira. sürekli rtükten ceza yiyecek söylemedi demeyin.

15 mart 09:20

198. eğer show'da yayınlanacaksa bol bipli, sansürlü yayınlanacak dizidir.e zaten bu dizinin zevki, sıra dışı olması bağımsız olması değil mi? masum öpüşmeleri bile kaldırtan rtük, fi'deki sevişme sahnelerini televizyonda nasıl yayınlatacak bilemedim

14 mart 18:50

197. yakında show tv'de yayınlanmaya başlayacakmış. tek bir sorum var, (link: http://www.haberturk.com/fi-yakinda-show-tv-de-kim-olacagini-secebilirsin-ya-da-en-azindan-kim-olmayacagini--1873506-magazin neden?)

14 mart 10:40

196. izlerken bayılmıyorum. Ama bölüm geldiğinde de izlemeden duramıyordum. Neyse ki bitti de bir bağımlılığımdan daha kurtuldum. 

edit: bunu yazdığımda finali daha izlememiştim. Finalde neden bırakamadığımı anladım. Finali için bile iki sezonu da izlenir. Güzel bir bağımlılık. 

11 mart 20:51 12 mart 00:35


195. seni tabi ki sevdim can, ama seninleyken kendimi hiç sevmedim. söyleyeceklerim bu kadar

11 mart 19:25

194. Az önce bitirdim. Dizi bence bitmesi gereken zamanda bitti diye düşünüyorum zaten yayınlanma zamanı da o kadar tuhaf olmuştuki varlığı bile aklıma gelmiyordu bazen. Neyse final bölümü benim için son 7-8 dakikadaki güzellikten ibaret. Hatta insan insan çalmaya başladığı an diyebilirim. Ozan Güven'i aslı ile kerem diye bir dizi vardı çok eski ordan beri izlerim. Yıllar sonra fi dizisinden aklımda kalan tek şey bu adamın performansı ve finalin son dakikaları olacak.

10 mart 16:23

193. dizinin asıl ihtiyacı bitirilme kararıymış sanırım.

nasıl ateş ediyorlar az bölüm kaldı diye. hiç gereksiz anlar yok, hep heyecan dorukta. güzel bir finalle de bağlarlar da rahat ederiz umarım.

18 şubat 18:51