girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

50. bayılıyorum. şekersiz, sütsüz olabildiğince sade içiyorum ve böylesini çok seviyorum. kokusu bile bana yetiyor. nedeni ise aromalı, tatlı veya sütlü herhangi bir içecek sevmiyor oluşum. erkek arkadaşım ''zift içiyorsun resmen'' diyor her defasında ama ben gayet memnunum :)

dün 19:01 dün 19:49

49. Sevenlerine tchibo’dan gold selection öneririm. Sütle birlikte harika oluyor.

dün 17:29

48. filtre kahve kültürüm yok, daha önce sadece starbucks, cafe nero, caribou gibi popüler kahvecilerin filtre kahvesini içtim. hani içtiğim en marjinal filtre kahve starbucks'taki filtre kahvede badem sütü kullanmalarını istediğim kahveydi lol. (gizlinot: badem sütü ile bir daha içmem çünkü zararlı olduğuna dair bir yazı okudum) (link: https://superhumancoach.com/negative-effects-of-almond-milk/ .)

bugün ilk kez french press ile (link: https://www.tchibo.com.tr/blackn-white-ogutulmus-filtre-kahve-250g-p400117256.html tchibo black'n white kahve) kullanarak kendime filtre kahve yaptım ve bayıldım! daha önce içtiğim filtre kahveleri çok beğenmediğim için instant coffee yani granül kahvelerin yerilmesini çok haksız buluyordum. bana göre çok da lezzet farkı yoktu çünkü. ama bugün içtiğimde aklıma gelen ilk şey "rabbim bu içtiğim kahve ise, daha önce içtiklerim neydi" şeklinde bir düşünceydi.

dolayısıyla herkese kesinlikle öneriyorum. benim french pressim öyle kaliteli bir şey de değil, arkadaşım a101'den bana hediye almış. bahsettiğim kahve için ise 3 tepeleme çay kaşığı kahve için yaklaşık 125 gr su kullandım. siz de deneyebilirsiniz, memnun kalacağınızı düşünüyorum.

dün 17:29


47. French presste demlerken suyu üstüne harş diye dökmemek gerekiyormuş, önce yarım bardak kadar sıcak suyu döküp 30sn beklemek sonra kalan suyu eklemek aramanın tam olarak ortaya çıkmasını sağlıyormuş. Kaynak:youtube'da bir barista

dün 16:55

46. filtre kahve severlere rossmann'ın (link: https://urun.n11.com/kahve/laudatio-filtre-kahve-500-gr-arabica-P229235590 şu ) filtre kahvesini denemelerini öneririm. iki ay önce indirimde iken 500 gramını 25 tl'ye almıştım. açar açmaz da hemen cam kavanoza doldurdum. filtre kahve makinesinde yapıyorum ve demlik kısmına yarım çubuk tarçın atıyorum. bir de süt ekledim mi, tanrım, şahane oluyor. :)

dün 15:25

45. ben granül kahvelerden ötürü kahve sevmedigini sanan birisiydim taa ki ev arkadaşım beni yeni demlenmiş bir filtre kahvenin ne kadar güzel olabileceği ile tanıştırana kadar.

ben orta kavrulmuş guetamala çekirdeklerini seviyorum. dısarıda kahvecilerde cappuccino ya da filtre kahve siparisi veririm ama şöyle bir durum var genelde bayat oluyor lahveler bu durum beni rahatsiz ediyor.

süt eklemeyi sevmem tadını bozdugunu düşünüyorum. sütlü çay gibi çok nadiren tercih ederim.

içmeden önce koklamayı cok severim. kahve çekirdeklerinin tadını ve kokusunu en güzel ortaya çıkaran yöntem olduğunu düşünüyorum.

en son starbuckstan aldim guetemala antiqua. ilginç bir kahveci kesfettim oradan da kahve alıp denemeyi planliyorum.

şu anda kafamda çay gibi demlesem nasıl olur acaba diye düşünceler var. yarin deneyecegim.

dün 02:17 dün 02:20

44. dışarda her gün bir bardak filtre kahveye 10 tl vermektense paket kahveler alıyoruz, gerçi metro marketlerde de var ama biz daha ucuza bulgaristandan alıyoruz. öğütüp evde makinede yapıyoruz. casablanca, lavazza, davidoff ve nova brazilia’nın filtre kahveleri güzel.

25 şubat 15:26


43. sabahları sütlü nescafe içtiğim için gerek sözlükte gerek sosyal hayatta bir güzel eziklendikten sonra kendimi en yakın metro market'e attım ve bir adet french press ve mövenpick kahve edindim. artık ben de gustosu olan havalı bir şehir insanıyım. (gizlinot: swh)

25 şubat 15:22

42. Kahve sevenlere starbucksun verona kahvesini öneririm. Dark grubundan, hafif tatlımsı bir tadı var, çikolatayla çok güzel gidiyor.

25 şubat 11:02

41. İntermittent fasting maceramda beni sabah kahvaltıma kadar ayakta tutan içecek. Bir termos yapıp okula yanıma alıyorum ve sıfır açlık hissi. Yalnız starbucks'ın kahvelerini çok özlüyorum. :(

25 şubat 11:01 ed.6 mart 16:11