girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (47)
  • medya (0)

47. proje dersi kahvesi..

hoca projeye giydirdikten sonra ılık filtre kahveden ağız dolusu bir yudum alınır ve mümkünse ağızdaki filtre kahveyle boğularak ölmek istenir.. o sırada hoca başkasının projesine giydiriyordur.

25 temmuz 13:31

46. Portakal aromalısı efsanedir. Şöyle ki portakalı ikiye kesip altına delik açıyoruz ve bir bardağın üstüne oturtuyoruz. Sonra portakalın içini biraz oyup filtre kağıdı ve kahveyi ekliyor üstüne sıcak su döküyoruz. Alttaki delikten portakalın aromasını alan kahve bardağa dökülüyor. Yazınca karmaşık ve zor görünebilir ancak oldukça basit bu yöntemle enfes bir filtre kahve içebilirsiniz süslüler. :)

25 temmuz 13:23

45. çay ve türk kahvesi bağımlılığımın yerini alan. kahvaltıdan sonra ve akşam yemeğinden sonraki en büyük keyfim. son zamanlarda diyette olduğum için uzun öğün aralarında da hem beni oyalaması hem de tokluk hissi vermesi sayesinde diyeti bozmadan ilerliyorum bakalım.

sade seviyorum, tchibo kampanyalarını takip etmeye çalışıyorum. çok uygun fiyata defalarca kahve yakaladım. african blue aralarından en sevdiğim oldu.

25 temmuz 13:10


44. Her gün en az 1 bardak ayıla bayıla içtiğim kahve. Sinbo'nun makinesini almıştık ucuz diye. Malzeme kalitesi cok kötü olsa da kahveyi güzel yapıyor. Uygun fiyatli bir makine arayan suslulere duyrulur.

11 nisan 14:48 11 nisan 14:48

43. Bir şeye heves edip yolunu yordamını öğrenmek için çıktığım yolda bana "iyi ki"ler katan kahve oldu kendisi. Ben kahvemi çekirdek olarak alıyorum, bunun için de özel el değirmeni aldım , seramik öğütücülü bir japon markası. Ben bilir kişi değilim ama metal öğütücüler kahvenin tadını değiştiriyor diyorlar, o yüzden tercihimi bu yönde kullandım. İçeceğim zaman kahvemi çekip french presste demliyorum. Hem daha taze kalmış oluyor, hem de kokusu aroması çabucak uçmuyor. Şöyle bir koklayarak içmek benim için bir çok iyi ki'nin sebebi.

3 nisan 11:17

42. Sevenlerine tchibo’dan gold selection öneririm. Sütle birlikte harika oluyor.

23 mart 17:29

41. filtre kahve kültürüm yok, daha önce sadece starbucks, cafe nero, caribou gibi popüler kahvecilerin filtre kahvesini içtim. hani içtiğim en marjinal filtre kahve starbucks'taki filtre kahvede badem sütü kullanmalarını istediğim kahveydi lol. (gizlinot: badem sütü ile bir daha içmem çünkü zararlı olduğuna dair bir yazı okudum) (link: https://superhumancoach.com/negative-effects-of-almond-milk/ .)

bugün ilk kez french press ile (link: https://www.tchibo.com.tr/blackn-white-ogutulmus-filtre-kahve-250g-p400117256.html tchibo black'n white kahve) kullanarak kendime filtre kahve yaptım ve bayıldım! daha önce içtiğim filtre kahveleri çok beğenmediğim için instant coffee yani granül kahvelerin yerilmesini çok haksız buluyordum. bana göre çok da lezzet farkı yoktu çünkü. ama bugün içtiğimde aklıma gelen ilk şey "rabbim bu içtiğim kahve ise, daha önce içtiklerim neydi" şeklinde bir düşünceydi.

dolayısıyla herkese kesinlikle öneriyorum. benim french pressim öyle kaliteli bir şey de değil, arkadaşım a101'den bana hediye almış. bahsettiğim kahve için ise 3 tepeleme çay kaşığı kahve için yaklaşık 125 gr su kullandım. siz de deneyebilirsiniz, memnun kalacağınızı düşünüyorum.

23 mart 17:29


40. French presste demlerken suyu üstüne harş diye dökmemek gerekiyormuş, önce yarım bardak kadar sıcak suyu döküp 30sn beklemek sonra kalan suyu eklemek aramanın tam olarak ortaya çıkmasını sağlıyormuş. Kaynak:youtube'da bir barista

23 mart 16:55

39. filtre kahve severlere rossmann'ın (link: https://urun.n11.com/kahve/laudatio-filtre-kahve-500-gr-arabica-P229235590 şu ) filtre kahvesini denemelerini öneririm. iki ay önce indirimde iken 500 gramını 25 tl'ye almıştım. açar açmaz da hemen cam kavanoza doldurdum. filtre kahve makinesinde yapıyorum ve demlik kısmına yarım çubuk tarçın atıyorum. bir de süt ekledim mi, tanrım, şahane oluyor. :)

23 mart 15:25

38. ben granül kahvelerden ötürü kahve sevmedigini sanan birisiydim taa ki ev arkadaşım beni yeni demlenmiş bir filtre kahvenin ne kadar güzel olabileceği ile tanıştırana kadar.

ben orta kavrulmuş guetamala çekirdeklerini seviyorum. dısarıda kahvecilerde cappuccino ya da filtre kahve siparisi veririm ama şöyle bir durum var genelde bayat oluyor lahveler bu durum beni rahatsiz ediyor.

süt eklemeyi sevmem tadını bozdugunu düşünüyorum. sütlü çay gibi çok nadiren tercih ederim.

içmeden önce koklamayı cok severim. kahve çekirdeklerinin tadını ve kokusunu en güzel ortaya çıkaran yöntem olduğunu düşünüyorum.

en son starbuckstan aldim guetemala antiqua. ilginç bir kahveci kesfettim oradan da kahve alıp denemeyi planliyorum.

şu anda kafamda çay gibi demlesem nasıl olur acaba diye düşünceler var. yarin deneyecegim.

23 mart 02:17 23 mart 02:20