yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (7)
  • medya (0)

  1. bu giriyi görünce instagramlarına baktım, hayvanlar uçsa durmaz orda kesinlikle, artı göl dedikleri yer kirli bir çamur birikintisi, hayvanları hapsetmişler oraya resmen, misafirler de bu hayvanlar nasıl burda duruyor diye sorgulamıyor bile, googledaki yorumlara baktım da giriş ücretli yok bilmem ne demişler durmuşlar, sinirlerim bozuldu o hayvancıkların durumuna, gizlice girip hepsini o esaretten kurtarmak isterdim.

  22 temmuz 2019 14:30

  2. Ticari amaçlar uğruna hayvanların zarar görmesinden artık inanılmaz derece de sıkıldım! Okuduklarım ve gördüğüm fotoğraflar sonrasında sinirlerim tepeme çıktı. Böyle işletmelerin denetlenmesi ve kapatılması için yapabileceğim her şeyi yapmaya hazırım. Lütfen bunu gören herkes hem buraya hem de flamingo köy'ün instagram adresine yorum yapsın bir şekilde bu konuyu herkesin görmesini sağlamamız gerektiğini düşünüyorum

  Not: 'nedense' fotoğraflarının çoğu yoruma kapalı. En alttaki gönderilere yazmanızı öneriyorum

  22 temmuz 2019 15:10

  3. Bu işletmeyi kuranı da, buraya gidip bu insanlara para kazandıranı da allah'a havale ediyorum. İnsanlığın geldiği son nokta diyeceğim fakat biliyorum, daha neler neler göreceğiz. Resmen tek suçları güzel olarak yaratılmak şu zavallı hayvanların. Bunun kürk ticaretinden, hayvanat bahçeleri ve sirklerden eksiği yok. Umarım bir an önce olaya el atılır. Elimizden gelen bir şey var mı bilmiyorum, haytap'a ulaşmaya çalışacağım. Yapabileceğimiz başka bir şey varsa bilen süslüler bizimle paylaşsın lütfen.

  22 temmuz 2019 15:18


  4. Okuyunca sinirden her yanımı ateş bastı, rahat bırakın artik şu hayvanlari ya onlar siz cebinize paraları cukkalayin diye var olmuyorlar şu hayatta, hayvani kendi doğasından alıp kanatlarını kesip 3-5 kendini bilmez instagram manyakları için mi bu güzelim canlılara eziyet. Bu caniliği yapanlar da, bunu bilmelerine rağmen oraya gidenler de yere batsin. Katil ruhlu pislikler !

  22 temmuz 2019 15:32

  5. Sevgili (yazar: norsk skogkatt) süslümüz öyle doğru bir şey söylemiş ki aslında olayı açıklıyor: nasıl bir çocuğun bir uzvunu kesip dilendirmek antipatik ve çok kötü bir olaysa orada yaşayan flamingolar için de aynı şey geçerli. Yaşayan diyorum bakmayın, orada hapsedilen demek daha doğru.

  Vicdanı kararmış, belki vicdan sahibi de olamamış kişilerin bu canlılara yaptığı zulme karşı umarım sessiz kalmaz kimse. Ben ekşi sözlük üyesi ya da twitter kullanıcısı değilim ama olanlarımız varsa bu olayı lütfen oralarda da aktarsınlar. Twitter'da istanbul büyükşehir belediyesi'ne ve ahbap'a da duyurulursa olayın iyice duyulacağını düşünüyorum. Buralarda hesapları olan süslüler lütfen duyuralım ki o canlılar daha da fazla orada mahkum hayatı yaşamasın. Sırf orada flamingo var diye özellikle oraya giden ve hiç onların kuyruğunun veya kanadının olmayışını düşünmeyenlerin, bundan faydalanıp hayvanların kuyruğunu kanadını kesmeyi kendine hak gören ve tomarla para kazananların ellerinden bu hayvanları kurtaralım lütfen...

  Edit:imla.

  22 temmuz 2019 16:05 22 temmuz 2019 16:06

  6. dün başlatılan (link: https://www.change.org/p/istanbul-büyükşehir-belediyesi-hayvan-istismarı-flamingo-köy-vahşeti-durdurulsun?use_react=false imza kampanyası)

  22 temmuz 2019 16:19

  7. Böyle mekanlar açarken izin alınması gerekmiyor mu? “Biz restoranımızda flamingoları sakatlayıp instagram sever gerizekalı müşterileri çekmek için kullanacağız” diyerek mi izin aldınız?  

  işletme içerisinde hayvanların olduğu örnek vereyim. londra’da Brick Lane’de Lady dinah’s cat cafe diye bir cafe var, içerisinde bir sürü kedi. bir arkadaşım açılana kadar pr desteği verip işletmesinde de destek olmuş bir süre. cafe açılana kadar sağlık bakanlığından rspca’e (gizlinot: hayvanları koruma derneği gibi birşey, oldukça güçlü ve aktifler) kadar o kadar çok uğraştırmışlar ki. Randevusuz gidemiyorsunuz cafeye. insanların sağlığı ve hijyeni için çaba harcanıyor evet ama asıl kediler için muazzam bir Özenleri var. Kedileri onlar kendi istekleriyle gelmediği sürece kucağınıza almak yasak. Uyuyan kediyi uyandırmak yasak. Sevilmek istemeyen kediyi Zorla sevmek yasak. kedilerin sağlık koşullarını gözetmek adına sürekli müşteri kılığında gelip denetleyen resmî görevliler var, hayvanların kum kutuları sürekli kontrol altında. koltuklarda, yerlerde tüy azami miktarda. 

  eskişehir’de De kedi cafe vardı bi ara. çok güzeldi ancak maalesef hijyen sıfırdı orada. içeriye girer girmez idrar kokusundan insanın boğazı yanıyordu. Kediler sık taranmadığı için Koltuklar tüy içinde. Kedilerde tüyler yumak olmuş, havada uçuyor, yediğinize içtiğinizde konuyor. (gizlinot: 17 senedir kedi bakıyorum, kedi bakmak hijyeni elden bırakmakla eş anlamlı değil, pislik içinde yaşamak hem size hem hayvana işkence çünkü) Destek olmak için gittik birkaç kez, kedilere yuva oldukları için sevindik ama biraz da bakımsızlıklarına üzüldük. Türkiye’de restoranlarda insanın sağlığına bile önem vermiyorlar, Türkiye’de bu iş bu kadar oluyor herhalde buna da şükür dedik. Ama kediler yine de domestik hayvanlar. Soğuk yada sıcak mevsimlerde ülke değiştirmiyorlar. O cafe’den kaçmasınlar diye ayakları kesilmiyor mesela. 

  Bir hayvanı, tropikal bir hayvanı, göç eden bir hayvanı mutilasyona uğratmak, sakatlayarak müşteri çekmeye çalışmak çok ciddi bir sosyopatlık belirtisi bence. Oraya gidip eğlenip fotoğraf çekenlere ise söyleyeceklerim çok, ancak süslü sözlük ben her ne kadar sonucunu yaşamaya hazır olsam da, küfre ve hakarete izin vermeyecek kadar snowflake bi ortam. 

  Acilen Kapatılmalı, hayvanlar orijin ülkelerine gönderilip orada rehabilite edilmeli. Sahibi çok ciddi cezalandırılıp, bir daha işletme yeri açması yasaklanmalı. 2 kuruş fazla kazanmak uğruna hayvan sakatlayan insan, bir daha bu işten para kazanamamalı. eğer bu sakatlama işini yapan bir veteriner ise, onlar da bulunup lisansları ellerinden alınmalı. gerekli cezaya tabii tutulmalılar. 

  22 temmuz 2019 18:12