yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (97)
  • medya (0)

  97. ankara arcadium flormara siyah far almaya gitmiştim bir kere. mağazaya girdim, stanttan farı aldım kasaya ilerledim direkt 10 saniye içinde. bir çalışan beni zorla kasadan kaş farlarının yanına geri götürdü, istemediğim halde kaşlarımı doldurdu sonra kaş farı almadım diye bana resmen trip attı. aldığım ürünü öderken yüzüme bile bakmadı, fişi de üstüme attı. bu da böyle bir "flormar çalışanları" anımdır, konsepti anladınız zaten genel olarak böyle anılarım hepsini anlatmaya gerek yok sanırım.

  15 eylül 18:23

  96. Türkiye'de kozmetik mağazalarındaki satış personelleri "gel ablam yüzünde en güzel duran allığı deneye deneye bulalım, sonra da ayy cok güzel oldu naraları ata ata seni kasaya alalım" mantığında ve flormar çalışanları başı çekiyor diyebilirim.

  15 eylül 14:24

  95. İnstagramda yeni ürün tanıtımını gördüm ekran görüntüsü alıp gittim satıcı kadının böyle bir ürün mü varmış demesi yetti bana, ayrıca gratis gibi yerlerde daha uygun oluyor ürünleri

  15 eylül 11:59


  94. birçoğunun ürünlerden bi haber olduklarını düşünüyorum. ayrıca mağazaya girdiğinizde ürün çalacakmışız gibi dibimizden ayrılmıyorlar. geçen hafta mall of istanbul'da oje almaya girdim. en az dört tane alacaksam bir tane oje aldım çıktım. onu da yanlış numara almışım zaten. sevgili çalışan; az ötede dur, mesafeyi koru lütfen.

  15 eylül 11:46

  93. Dün flormar mağazasının önünden geçerken ortada tanıtım masasındaki yeni çıkan fırçalar dikkatimi çekti ve içeri girdim. Anında bir satış görevlisi başımda beklemeye başladı tabii. Fırçaların kıl yapısına tasarımlarına falan bakıyorum. Yelpaze highlighter fırçasının kılları yamuk yumuktu, başımda bekleyene "bu neden böyle" diye sordum. Fırçayı 55 yıllık makyaj artisti edasıyla aldı ve dedi ki "bu böyle tasarlandı hanımefendi hem highlighter hem temizleme fırçası olarak kullanılıyor, iyi temizlemesi için kılları böyle girintili çıkıntılı" inanmış gibi yapıp başkası adına utanma hissi içerisinde kıvranırken tam o anda başka bir satış görevlisi fırçayı alıp "üretim hatası hanımefendi diğerleri böyle değil" dedi.

  17 nisan 2019 15:00

  92. flormar ve golden rose çalışanlarının satış politikalarının müşteriyi kötü hissettirmek üzerine olduğunu düşünüyorum. "ay senin yüzündeki fondöten çok kötü duruyor hiç olmamış sana.", "senin cildin inanılmaz yağlı böyle ürünler asla kullanmamalısın gel bak sana bir fondöten göstereyim." gibi replikler çok tanıdık bu iki mağazada. en son 'allah beni kahretmesin bu suratla nasıl çıktım insan içine' diye düşünüp tüm mağazayı satın alacağımıza inanıyorlar sanırım.

  hiç hoşuma gitmiyor ne yazık ki flormar çalışanlarıyla da muhatap olmak bu sebepten.

  20 ağustos 2018 22:25

  91. Personeller hamile kaldığı an kovulma korkusu yaşıyorlar.Hamile iken makyaj yapmama gibi bir durumları da yok.Mecburlar.

  Kendi ürünlerini kullanma zorunluluğu var personel indirimi yok.(Geri gelmiş olabilir) Konsept makyajları var her güne listeli.Gariplerim yaldır yaldır geziyorlar.

  Çok kalitesiz personelleri var.Mahalle ablası gibi -Kız bu sana çok yakışır diyenini gördüm.

  Sepet ağırlık tutarı diye bir zorunlulukları var.En az 30 tl gibi bir satış yapmaları bekleniyor 1 fişle. Bundan dolayıdır ki oje müşterisinden hoşlanmazlar.

  Şikayet sistemi üzerinden genelde birbirlerini şikayet ederler.

  Diğer kozmetik mağazası çalışanlarından çok farklı olduklarını düşünmüyorum.Maaşları iyi ancak çalışma saatleri çok dengesiz olduğu için mutsuzlar.

  Birçoğumuz gibi.

  8 mayıs 2018 13:39


  90. tavır olarak mac veya sephora çalışanlarından bir farkları yok. aynı soğukluk, aynı küçümseyici bakışlar.

  8 mayıs 2018 02:38

  89. çok garip insanlarla karşı karşıya gelen çalışanlar.

  geçen aylarda bu kızlara yapılan bir taciz ile karşı karşıya geldim.

  sanırım nata vega' daki(gizlinot: o zaman daha nata vega boykotu yoktu) flormar standında kuzenimle oje bakıyoruz. normalde standda iki tane kız var, ikisi de biz sakin sakin ojelere bakarken kendi işlerine bakıyorlar. iki tane dangoz geldi kızlara musallat oldu. "pardon size şunu sorabilir miyiz, pardon bunu sorabilir miyiz". biz ilk önce umursamadık, dükkan soruyorlar diye önemsemedik.

  yok, bu herifler her iki dakikada bir gelip "peki şu nerede, bu nerede" diye sormaya devam etti. sonra da bir tanesi patlattı soruyu "sen kaçta çıkıyorsun buradan, gelip seni alayım mı?".

  4 kadın donakaldık! kız şok, ne diyeceğini şaşırdı. "pardon bakar mısınız şu rujlara bakabilir miyiz" diye kızı kendi tarafımıza çağırdık. adam hala arkada duruyor. biz sadece oje bakacakken "size şunu da gösterebilir miyim" dedi kızcağız biz de "tabii ya biz daha zaten şuna da bakacaktık buna da bakacaktık" falan diye ikinci kızı da çektik öbür tarafa adamlar gidene kadar resmen alışverişçilik oynadık...

  kızın aklı çıktı ya yapışıp kalacak diye. her türlü insanla muhatap oluyorlar diye de bu kadar gevşekliği hak etmiyorlardı, üzüldüm açıkçası.

  7 mayıs 2018 17:52

  88. koyu renk ruj sürmezse ölecek hastalığına tutulmuş ekip.

  7 mayıs 2018 10:13