yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (52)
  • medya (0)

  52. Flormarın, grevdeki işçilerle yaptığı anlaşmadan hiçbir şey anlamadım. Grev süresi için tazminat verdi, işten çıkanlar için tazminat verdi. aynı zamanda bir websitesinde maddelerde "isteyen işine dönecek" diye bir madde vardı. Sonra o madde kaldırıldı. Bir daha bulamadım. Twitterdaki flormar direniş hesabı "direniş bitti" diyip, sonraki 5 saat içinde kendini imha etti.

  Takip ettiğim kadarıyla, flormar işçilerle anlaşarak, dava sonucu kazanabilecekleri haklarını anlaşma ile verdi ve sendikayı fabrikadan tamamen çıkarmış oldu. Bu davanın kârlısı flormar olarak görünüyor.

  13 mart 23:04

  51. İşçilerin lehine anlaşma sağlanmasıyla son verdiğim boykottur https://tr.sputniknews.com/turkiye/201903081038092150-flormar-anlasma-saglandi/ 25  Haziran  itibarı ile boykotum bitmesine rağmen hala elimin gitmediği markadır Yves Roche ile birlikte 

  13 mart 18:31 25 haziran 23:49

  50. Flormar değil direniş güzelleştirir arkadaşlar lütfen kadınlar günü indiriminde kadın işçilerini işten çıkaran flormardan alışveriş yapmayın

  1 mart 19:50

  49. bayramın 3. günü kuzen ve kızıyla beraber gezerken gratis'e girdik. ona kaş kalemi lazımmış. ben kızına bakarken o da ürünü bulmaya çalışıyordu. meğer flormar'ın bir kaş kalemini kullanıyormuş. önce bulamamış, note'un benzer renkte kaş kaleminden de emin olamamış. gittim yanına, flormar'ı buldu orada. dedim flormar'ı boykot ediyoruz, böyle böyle. daha pahalı olmasına rağmen note'un ürününü aldırdım (gizlinot: aldırdım derken ben anlattım kararı ona bıraktım, note'u seçti. maddi durumunda da sıkıntı yok). nitekim note'u kaşında denedi, tam istediği gibi oldu.

  2 eylül 2018 10:39 2 eylül 2018 11:27

  48. sonuna kadar katıldığım ve katılmaya da devam edeceğim boykottur. Şu dünyada hiçbir kozmetik ürünü ben şimdi yetim çocuklarıma nasıl bakacağım diyen kadından daha önemli değil. Diğer firmalar da aynısı yapıyo yeaa diye bu kadar açık ve göz önünde olan bir haksızlığa sırtımı çevirecek de değilim. Hiçbir nesne bir insandan, insan gururundan daha önemli olamaz.  

  Ayrıca bu marka öyle zenginlere hitap eden bir marka değil. Gelir seviyesi daha düşük kesime yani çoğunluğunu işçi ve işçi çocuklarının oluşturduğu kesime hitap eden bir marka. Eğer sen almazsan, ben almazsam bu marka bizi dinlemek zorunda. Eğer sen almazsan, ben almazsam diğer markalar flormar boykotundan ders çıkarıp ona göre ayağını denk almak zorunda. Marka değerini belirleyen şey biziz. 

  Ve lütfen artık ucu size dokunmadığı sürece bir şeylere sessiz kalmayı bırakın.

  2 eylül 2018 03:12 2 eylül 2018 03:13

  47. Desteklediğim boykottur. Bu boykotla flormar'ı bitirebileceğimi düşünmüyorum zaten , işçilerin haklı davasına destekte buluyorum, bu da göldeki bir damladır benim için. Satışlardaki azalma sermaye sahibini sendikayla daha insancıl bir sözleşme imzalamaya itecek belki, çıkardığı işçileri geri almak zorunda kalacak. Hiçbir şey olmasa bile insanlar bu durumdan rahatsız ve tepki gösteriyorlar,kabul etmiyorlar, bunu göstereceğiz. Onlarca kadın haksızlığa uğradı ve destek istiyorlar. Bunu yapmak ne kadar zor olabilir ki? "Boykota girişmek"nedir , bildiğiniz pasif direniş yapılıyor, erzak falan mı yapmak lazım, yorucu olan ne? Almayıverin, ilaç mı bu? Evet, bunu bilerek hala satın alanlara öfkem büyük, bu rahat düşkünlüğünden nefret ediyorum . Birbirinin kopyası polina entylerinin herbirine kırktan fazla beğeni geliyor, boykotla ilgili olanlara bakıyorum en fazla yirmi. Bizi birleştirebilen tek şey dedikodu yapmak mı? Şu platformdaki biz kızlar çok güçlüyüz, beraber güçlüyüz, güzeliz laflarını,aldığı beğenileri samimi bulmuyorum. Haksızlığa uğradığınızda ve yalnız kaldığınızda bu durum aklınıza gelir umarım. Çünkü sıra hepimize gelecek, büyük küçük bir şekilde etkileneceğiz. (gizlinot: Yves rocher'i de unutmayalım)

  2 eylül 2018 02:07

  46. korkunçsunuz. açık açık işçisini kovan bir firmayı, "hmm, bütün firmalar aynı ya boykot etsem n'olur?" diyerek boykot etmemek vurdumduymazlıktan başka bir şey değildir.

  bunu yapan aynı şekilde firmaların çoğu hayvanlara işkence ediyor mantığıyla işkenceci markalara da çanak tutar. bir duruşunuz olsun, yapabildiğiniz kadar boykot edin neyiniz eksilir? watsonsa girmedim, flormara girmedim, birkaç onursuz markanın allığını rujunu almadım ne zararım oldu?

  2 eylül 2018 01:39

  45. İşçisi üzerinden ekmek kazanan patronlar işçisini hor görüyor olaya bak. Patronlar amuduyla götürsün ama işçi en temel haklarından yararlanamasın öyle mi? Hiç içime sinmiyorsun flormar. Sana da artık benden 1 kuruş yok umarım batarsın.

  2 eylül 2018 00:54

  44. 26. saniyeden itibaren konuşmaya başlayan ablamızın söyledikleri içimi titretti. 'benim iki tane yetim çocuğum var. onlar benden ekmek bekliyor onların geleceklerini sağlamak zorundayım. hem anneyim hem babayım. o yüzden şu andaki direnişim evlatlarım için'

  (link: https://youtu.be/Kj-wmKsDuyE bu video )

  böyle insanı sen nasıl kovarsın sözde kadın destekçisi flormar? ne iş yaptığı belli olmayan insanlara kem küm edip markanı ovsünler diye ürün yollamak yerine sen önce işçilerinin hakkını ver. bundan sonra sana benden tek kuruş çıkmaz.

  2 eylül 2018 00:32

  43. süslüler biliyorum kimsenin şu an bu boykotu düşünecek hâli yok,herkes nasıl geçineceğinin derdinde(ben dahil).Yine de bunu paylaşma gereği duydum sizlerle.

  Markalar yakında bayram indirimi yapacak.İhtiyacımız olan ne varsa almak mantıklı ama flormar bunlardan biri olmasın.İnsan haklarına saygı göstermeye başlayıp yaptıklarını düzeltecekleri hâlde (link: https://twitter.com/MustafaTekik_M/status/1028954659682172928?s=19 şu yaptıklarını) düşünün.

  14 ağustos 2018 16:45 14 ağustos 2018 16:46