sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
3.8
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (14)
 • oylar (5)
 • medya (1)
4

14. bir seneden fazladır kullanığım pudra. açıkçası memnunum. zamanında indirimsiz 30'a almıştım. artık 40 lira sanırım. şu an çoğunu kullandım yani 5'te biri kalmıştır diyebilirim. ancak ürün epey bereketli. birkaç ay daha idare eder diye tahmin ediyorum. ancak bundan sonra high-end bir pudra denemek istiyorum ancak neyi alacağımdan çok emin değilim. pudralar benim için çok önemli, tabi cilt yağlı olunca... transparan pudranın makyaj malzemesi olduğunu bile düşünmüyorum bazen. hani nemlendirici gibi gerekli bir şey.

6 aralık 2018 18:07

5

13. Bir senedir neredeyse her gün bu ürünü kullanıyorum ve hala 2/3ü duruyor.

Makyaj yaptıktan sonra hem yüzümü hem de göz altlarımı sabitlemek için kullanıyorum. Fondöteni sabitlemek konusunda orta düzeyde bir iş çıkartıyor. Ayrıca çok matlaştırma etkisi yok ama fondötenin verdiği o ıslak görüntüyü hafifletiyor. göz altı konusunda ise gerçekten harika, yapısı ince olduğu için çok kurutmuyor ve güzel sabitliyor.

Bende 3 numarası var. Mağazalarda transparan versiyonunu aradığımda artık getirmediklerini söylemişlerdi ama geçen gün internet sitelerine indirimlere bakarken denk geldim. Yani transparan versiyonunu arayanlar internet sitelerine bakabilir.

Bir de internet sitesinde sadece transparan olanda matlaştırmaya etkisinden bahsederken renkli olanlarda sanırım nem tutma gibi bir özellikten bahsetmişler. Galiba çok matlık vermemesinin sebebi bu.

Ben karma cildimde gerçekten çok memnun kaldım. Hem kuru bölgelerimi aşırı kurutmuyor hem de yağlı bölgelerin yağlanmasını bir yere kadar engelliyor. (gizlinot: Beni birkaç saat götürüyor ancak gün içinde tazeliyorum.)

17 mart 2018 14:53

12. Transparan olan versiyonunu düğün makyajımda kullanmak için almıştım. Çok memnun kaldım. Fondotenimin üstüne uyguladıktan sonra hiçbir şekilde gün içinde cildimde parlama olmadı. Çizgilere dolma gibi bir sorunla da karşılaşmadım. Fotoğraflarda da çok güzel bir etki sağladı. İndirim döneminde flormar’dan 5 tl gibi bir fiyata almıştım, alırken biraz tereddüt etmiştim (gizlinot: Acaba işe yarar mı diye) ama beni gerçekten şaşırtan bir ürün oldu. Özellikle indirim dönemlerinde şans verilebilecek bir ürün olduğunu düşünüyorum. 

2 mart 2018 11:10

11. bildiğiniz un. kalın yapılı, cakey duran, koca kutuyu 3 defadan fazla kullanamadım.

2 mart 2018 09:41

10. yapısı diğer transparan pudralardan kalın

göz altlarına topak topak yapısıp kalıyor bembeyaz

kapatıcının rengını oksitliyor mu napıyorsa artık koyulastırıyor

diğer bütün toz pudralarda böyle mi bilmiyorum ama üstüm başım çekmecem masam bembeyaz oluyor bunu kullandıktan sonra

bebek pudrasi gibi tatlı bi kokusu var bu arada

bitsin diye kullanıyorum kesinlikle tekrar almayacağım bi ürün.

maybellineinki incecik aklımda onu almak var.

1 mart 2018 22:11

9. Arkadaşımın tavsiyesi üzerine transparan olanını aldım. Aslında aklımda nars toz pudra vardı. Bir kere alayım parasının hakkını sonuna kadar versin diye düşünüyordum. Neyse flormarı almış bulundum.

Uygulama olarak allık kullandıktan sonra ya da kontur için bir işlem yapmışsam rt turuncu süngerin geniş yüzeyli kısmını pudraya daldırıp yanaklarıma, sivri kısmı ile göz altı ve burun kenarlarıma uyguluyorum. 2-3 dakika bekleyip fırça ile süpürüyorum hepsini. Verdiği sonuçtan memnunum. Beklediğimden daha iyi. Ama nars veya mac transparan pudra ile karşılaştırma yapamıyorum kullanmadığım için. Şimdilik başka ürün arayışında olmam muhtemelen. Indirimde alınabilir güzel bir ürün.

27 mart 2017 22:31

8. flormarın yeni nesil ürünleri ile ilgili çok güzel yorumlar okuduktan sonra 04 beige sand rengini kullanmaya başladım. kapatıcılığı yok denecek kadar az hatta burda yazmadan önce altına bakmasam transparan olanı aldığımı sanıyordum. belki de renk tenime çok güzel oturduğu için bana öyle gelmiştir :)

yağlı cildimi çok güzel sabitliyor. sadece bir nemlendirici (bkz: sebamed moisturizing nemlendirici krem) üzerine sürerek bile gün geçirebiliyorum. göz altı aydınlatmasını da çok başarılı buldum.

tek sıkıntısı uygulamayı nasıl yapacağım konusunda soru işaretlerim var. içindeki ponpon fırça ilk aldığımda güzeldi ama çok çabuk kirlendiği için içime sinmiyor. üstündeki şeffaf plastiğe delikler açıp tuzluk gibi kullandığım için fırça kullanmak da rahat olmuyor. çıkartsam dağılacakmış gibi geldiği için cesaret edemedim. bana bu konuda birileri fikir verirse tadından yenmez bir ürün olacak.

8 eylül 2016 11:14

7. Kesinlikle hiç bir etkisi yok. Ben artık bu tarz ürünlere para verip çöpe atacağıma, bir kere alayım bilinen/sevilen bir şey alayım mantığındayım. Makyajdan sonra t bölgeme uyguluyorum, göz altıma uyguluyorum; ne yağlanmayı önlüyor ne makyaj sabitliyor ne göz altı sabitliyor. Evet cakey durmuyor ama zaten hiç bir şey yapmıyor:)

27 temmuz 2016 13:07

6. Dün indirimde hiç aklımda yokken 14.50 TL ye aldığım pudra. Alırken çok ön yargılı davrandım sevmediğimi sevmeyeceğimi düşündüm ama neden aldım hiç fikrim yok. İlk şoku kullanırken yaşadım pamuğuna dökeyim derken pantolonumun üstüne boca ettim. O yüzden temkinli davranıyorum hala daha kullanışlı bir kutuda olabilirdi bence. Ama ön yargılarımın tam tersine yüzümde duruşunu sevdim yokmuş gibi ince yapılı ağırlık yapmıyor yüzümde. Benim kara kapkara gözaltı morluklarımın da sabitlenmesini sağladı. Hoyrat kullanmama rağmen çabuk bitecekmiş gibi de durmuyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda da anlaşabilecek miyiz.

5 mayıs 2016 14:21

5. Ipince bir pudra olsun, çok aziyla suratım mis gibi sabit dursun, cakey olmasın, pahalı da olmasın diyorsanız budur.

20 şubat 2016 19:09