girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (551)
  • medya (24)

551. İşten çıkardığı sendikalı emekçilere destek veren 12 işçisini daha işten çıkararak tüy dikmiş firmadır. Boykot devam!

dün 15:56

550. Benim için neredeyse her ürünü yarım yamalak olan marka. Ojeleri pastel ile yarışamaz bile, farları pigmentsiz ve kalıcı değil, asetonları hem pahalı hem de kötü. Üstüne bir de işçisine düzgün davranmaktan aciz. Bence bir firma nasıl berbat yönetilir el kılavuzu yazsalar çok başarılı olurlar. 

13 temmuz 22:24 13 temmuz 22:25

549. hala 'işte budur', 'helal olsun adamlar yapmış' diyebileceğim hiçbir ürününü kullanmadım daha.

Bir de boykot durumu var tabii ki....

Tanım: Türk-Fransız ortaklı yerel kozmetik firması.

7 haziran 14:08


548. şahsen boykot ettiğim firmaların, boykottan önceden aldığım ürünleri varsa o gün kullanıyorsam bile gelip buraya yazmam. hem boykot edip hem reklamını mı yapayım yani? büyük bir tutarsızlık olarak görüyorum bunu ben.

6 haziran 15:53

547. dün Beşiktaş çarşı mağazasının önünden geçerken kapıda bir mağaza görevlisi oruç tutmayanlara "bu neden oruç tutmuyor mesela ben 20 günümü doldurdum, sağlıklı olup tutmayanlara laf söyleyebilirim" gibi söylemlerini oldukça yüksek sesle dile getiriyordu. ben baya şaşırmıştım insanların direkt yüzüne bakıp isaret ederek konuşuyordu yani bu ne saygısızlık. içerde de bir çift vardı sinirlenip dışarı çıktılar. çok sinir olduğum bir olaydı aklıma geldikçe hala sinirleniyorum.

6 haziran 15:21

546. Kadın işçilere karşı tutumuyla gözden düşmüş, düşmeye de devam edecek kozmetik markası.

Şuan bir çok insan boykot ediyor ben de dahil fakat sözlükte dikkatimi çeken bir şey var. Ne zaman tırnağında bulunan oje vs gibi başlıklarda flormar oje yazılsa entry eksileniyor. Ya da herhangi bir başlıkta herhangi bir şekilde ismini geçiren yazarın entrysi eksileniyor. Bu durumu sadece ben farketmiş olamam diye düşünüyorum. Bir çok insan zamanında bir çok ürün aldı, kullandı ya da kullanmaya devam ediyor fakat boykot ederken kimsenin elindeki ürünleri atmasını ya da kullanmamasını bekleyemeyiz diye düşünüyorum. Çünkü bu boykot değil sadece israflık olabilir. Bu durum bir çok süslüde de entry girerken çekinmesine yol açıyor. Çok kullanmasam da eksi butonuna karşı değilim ama bu şekilde kasıtlı yapılanları destekleyemiyorum malesef.

5 haziran 17:02

545. Ben sizden 1 oje 1 göz kalemi ya da 1 ruj almazsam benim bir kaybım olmaz, ancak her kadın bunu yaparsa sizin büyük bir kaybınız olur. Hadi bakalım...

2 haziran 17:22


544. Emekçilerine takındığı tavır ile gözümdeki tüm itibarını yitirmiş kozmetik firması. Geri adım atmadığı sürece ürünlerini almayacağım!

29 mayıs 14:57

543. kadınlara yönelik bir firmasın ve kadın işçilerini mağdur ediyorsun? afedersiniz ama basbaya gerizekalı olmak lazım yani bunu yapıyor olmak için. boykotu belki de en ama en çok hakeden (watsons'tan sonra) markadır gözümde. sen kim köpek ya? ne sanıyorsunuz kendinizi pardon? insanları öyle çat diye kapı önüne koymanın bir karşılığı olmayacak mı sandınız. çalışanının hakkını ye sonra gel bana ürün sat. yemezler. reklamlarda biz kızlar herşeyi yaparız bik bik bik yapmakla olmuyor o işler. evet biz kızlar sizin gibileri boykot etmeyi de biliriz. şark kurnazları sizi.

29 mayıs 10:13

542. 4 liralık ojeye dahi baksanız zebani gibi başında bekleyen,

Bakıp almayınca terbiyesizce müşteriye oflayıp puflayan,

Ürünle ilgili hiç bir bilgisi olmayıp ürünü tamamıyla yanlış anlatan personelleri ve bloggerlara göndermiş oldukları zibilyon tane ürünü gördükten sonra " o zaman bizi aptal yerine koyuyorlar " diyerek satın almayı bıraktığım kozmetik markası.

Şimdi de böyle bişey yapmış, bir yazarımızında söylediği gibi daha kurnaz ve profesyonel şirketlerde bu mevzular içten içe yaşanırken flormar biraz acemice davranmış.

Edit : imla

29 mayıs 09:05 29 mayıs 09:08