girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (535)
  • medya (22)

535. Sendikali olduklari icin tazminatsiz isten attigi isciler, mevcutta calisan iscilerle gorusemesin diye fabrikanin cevresine dikenli tel cektiren bir firma. Utanmadan bir de isten attigi iscileri sucluyor. Basinda sozunun bu kadin iscilerden daha fazla gecmesinden yararlanarak kamuyu yaniltmaya calisiyor.

Bende bu mesele boykot boyutunu gecti artik, firsat yaratabilirsem gidip o kadinlarin mucadelesine de destek olmak isterim. Bu memlekette uc kurus sermayesi olanin tum iscileri kole yerine koymasindan da bezdim.

46 dk önce

534. bir tek oje dahi alınmaması gereken mide bulandırıcı kozmetikçi.

(link: https://www.birgun.net/haber-detay/flormar-da-isci-dusmanligi-sinir-tanimiyor-direnen-isciye-dikenli-tel-216933.html https://www.birgun.net/haber-detay/flormar-da-isci-dusmanligi-sinir-tanimiyor-direnen-isciye-dikenli-tel-216933.html)

1 saat önce

533. açıklamaları da watsons gibi olursa boykot listeme girecek olan firmadır. benim cidden aklım almıyor artık ne tür insanları işe alıyorlar ve bu markaların başına geçiriyorlar sadece yazık diyorum.

18 mayıs 10:50


532. Watsons nasil bittiyse flormar da oyle bitmistir benim gözümde. Markalarin sadece çıkardıkları ürünle değil, çalışanlara olan davranışları da markaya bakış açımı değiştiriyor.

17 mayıs 22:09

531. İğrenç, rezil bir marka olduklarını bugün itibariyle hepimiz gördük. İşçilerine karşı tutumları kesinlikle affedilmez ve bu andan sonra durumu kurtarmak için emekçilerini geri işe alsalar bile bunun şov amaçlı olacağını, marka değerinin gözümde bir kuruş yükselmeyeceğini söylemek istiyorum. Ürün satmak kolay, önemli olan emeğe saygı duymak. Şu saatten sonra oje dahil herhangi bir ürününü almayı düşünmüyorum. 

17 mayıs 21:58

530. İsterse dünyanın en iyi ürünlerini satıyor olsun bitmiştir!

17 mayıs 21:51

529. İşçilere baskı yapmak nedir? Kendine gel flormar! bir işçinin sendikaya üye olması en doğal hakkıdır, sen kimsin de bu hakkı ellerinden almaya çalışıyorsun? Artık ne işlerine gelmedi de böyle bir baskı yapıldı bilmiyoruz, baskı ne boyutta ise bir vatandaşı felç geçirmeye kadar gitmiş. Ne dertleri var sendika ile merak ettim doğrusu. Gerçi şu an devlette çalışan memurlar bile yandaş sendikaya üye değil diye ne baskılar görüyor arka planda. Daha Devletin kendisi böyle bir baskı yaparken özel bir şirketin bu konularda baskı yapması çok da umursamıyor haliyle. 2 oje için değmezsin flormar!

17 mayıs 21:47


528. Emekçiden ne istiyorsunuz ya bıkmadınız mı canlarını mı versinler? Bundan sonra tek bir çöp bile almam flormar senden. Yemin ediyorum ki ömür boyu makyaj yapmam yine de almam. Al ma ya ca ğım! Bu kararı verenler inşallah pisliklerinde boğulurlar. 

17 mayıs 20:58

527. İnsanların ekmeğiyle oynamak bu kadar kolay olmamalı dedirten başlık oldu artık. Daha da hiçbir şey almam bakalım açıklamaları ne olacak.

17 mayıs 19:54

526. işçilerinin sendikalaşma hakkı ve örgütlenmesinden duyduğu rahatsızlık nedeniyle bindiği dalı kesenlerde bugün temalı firma.

yalnız bildiğim kadarıyla ortada şöyle bir durum var. flormar'ın %51 hissesi birçoğumuzun bildiği gibi yves rocher'e ait. yves rocher de şirket olarak, faaliyetleri esnasında birleşmiş milletler küresel ilkelerine saygı duyacağını gerekli belgeleri imzalayarak şirket politikası haline getirmiş bir firma. yani kısaca o ilkelere göre; 'işverenler, çalışanların sendikalaşma ve toplu müzakere özgürlüğünü desteklemeli' gibi gayet açık bir madde var. biraz araştırınca ben bile bunu bulabiliyorsam, flormar'ın bunu bilmiyorum ya da beni bağlamaz gibisinden bir şey deme hakkı yok. yani flormar yves rocher'i devre dışı bırakarak, hem kendi başına karar almış hem de bu kararlarıyla yarattığı hukuksuzlukla birçok işçiyi mağdur ederek haklarına bildiğin el koymuştur. bu kadar mı korktunuz işçinin örgütlenmesinden bu kadar mı acizsiniz diye sormadan edemiyor insan.

açıkçası ben şimdi yves rocher'nin tepkisini merak ediyor ve onlardan bu konuda bir adım bekliyorum. yok beni ve benim gibi düşünenleri yanıltır, onlar da sessiz kalarak topu flormar'a atarlarsa, bir değil iki firma boykot edilecek hale gelir diye düşünmeden de edemiyorum hani.

17 mayıs 19:50 17 mayıs 20:05