girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (569)
  • medya (29)

569. Dün Kuşadası Marinada dolanırken önünden geçtiğim mağazadır kendisi. Camlarında kocaman %70 indirim yazıyordu. Şöyle dışardan bi baktığımda ojeler hariç bir sürü makyaj ürününde %70 vardı. Zaten eskiden bi tek ojelerini kullanıyodum bundan sonra bırak %70’i %90 indirim bile olsa kapısından içeri adımını atmayacağım markasın. Hiç kusura bakma adadan elendin canım.

16 ağustos 12:20

568. bugün rossmann, gratis ve ne yazık ki watsons tamamen doluyken zafer plaza flormar mağazasında tek kişi bile yoktu. umarım boykot yüzünden insanlar gitmiyordur ve hep boştur. umarım biraz olsun bilinçlenmeye başlıyoruzdur.

15 ağustos 20:28

567. halihazırda yalnızca birkaç tane devamlı bitirip yenisini aldığım dudak kalemi ve ojelerini kullandığım, kadın işçilerine sendikal ayrımcılık yaparak reva gördüğü zulüm dolayısıyla en ucuz ojesi için bile tenezzül etmeme kararı aldığım markadır kendileri. bireysel boykot ne kadar etkilidir, biz belki bir avuç insan ne denli fark yaratırız bilmiyorum. ama hiçbir şekilde ürünlerini almadığım, varlıklarına 1 lira dahi katkım olmadığı müddetçe vicdanımın daha rahat olacağı kesin.

11 ağustos 14:26


566. Bende de ojeleri vardı bir de bir kaç ruju. Boykottan önce almıştım. Şimdi Kapısından geçmiyorum, Artık standını görünce yüzüm ekşiyor direkt geçiyorum. Sonsuza kadar boykot etmek istediğim markaların başında geliyor. Attığınız işçilerin ahı var üzerinizde bu da size dert olsun. Haklının, emekcinin yanındayız.

4 ağustos 18:05 4 ağustos 18:09

565. Benim için de ojeden ibaret bir markaydı. Malum olaydan sonra asla ilişiğim olamaz. Oje mi yok?

Edit: “ojeden” kelimesini Türkçe ihlali gerekçesiyle “ögeden” olarak düzenleyen modların kafası çok güzelmiş. Kendilerine Türkçe dersi vermek isterim, bana bi alo desinler.

4 ağustos 17:45 10 ağustos 14:24

564. Valla birinin zoruna gider mi bilmiyorum ama benim nezdimde ojeden öteye gidemeyen bir markaydı her zaman ha ojeleri de ölüp bitmelik değil hoş. Bu olay da tuz biber oldu zaten. Başka ojelerle mutlu yarınlara diliyorum kendime.

4 ağustos 15:51

563. 100'den fazla kadın işçisini sadece sendikaya üye oldukları için aylar önce hukuksuz şekilde işten çıkaran marka.

BOYKOT!

4 ağustos 15:39 4 ağustos 15:40


562. Bugün mesajlarımı temizlerken gördüm ki indirim mesajını en son mayısta atan flormar, işçilerin direnişinden sonra 3 kere indirim mesajı atmış. Demek ki paçalar tutuşuyor. 

4 ağustos 08:39

561. hiçbir ürününün temel hak ve özgürlüklerden daha önemli olduğunu düşünmediğim marka.

3 ağustos 14:06 3 ağustos 14:07

560. (link: http://haber.sol.org.tr/emek-sermaye/marka-farkli-patron-ayni-yves-rocher-ve-flormar-direnisi-239987 Bu bilgilerle beni şaşkınlığa sürüklemiştir.) İlk kez girdiğimde denediğim ruj dudağımı yardı resmen, oysa ben mat rujları gayet rahat kullanabiliyorum. Daha sonradan marka cruelty free değildir diye de düşünüp başka ürününe bakmadım bile. (gizlinot: oysa ki cruelty free imiş, ama önemi yok zaten sevmiyorum) Daha sonra işçilerle ilgili olaylar oldu. Bütün bunlar birikince asla yüzüne bakmayacağım bir marka oldu. Yves Rocher bağlantısıysa beni şok etti, sevdiğim ürünlere sahiptir kendileri. Yine de bir daha uğrar mıyım bilmiyorum. uğramam sanırım.

2 ağustos 02:48