5.0
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (26)
  • oylar (1)
  • medya (3)
5

26. türkiye pazarı için çok yanlış tanıtım stratejisi izlediğini düşündüğüm marka. yani en sevilmeyen youtuber'lar başta olmak üzere herkese dağıtmışlar ve reklam kokan incelemeler aynı anda geldiği için hiçbir inandırıcılığı kalmamış, aksine antipati topluyor. ben dürüst inceleme yazayım iki senedir kullanan biri olarak:

öncelikle ben 2 senedir luna mini 2 modelini kullanıyorum, zamanında ya bir black friday ya da noel dönemi indiriminden yaklaşık 100 euro'ya almıştım. zaten orijinal fiyatı 129 euro. türkiye pazarındaki fiyatların çok pahalı gelmesinin sebebi türk lirasının son dönemde korkunç şekilde düşmesi sevgili süslüler, çünkü yıllar boyu kullanılabilecek, parça değişimi gerektirmeyen, hatta 2016'da aldığım günden beri sadece bir kere şarj ettiğim ve beni bugün hala götüren bir ürün için bu hiç de korkunç bir para değil. ama türk lirasına çevirdiğimizde, vergileri falan eklediğimizde ortaya bir servet çıkıyor.

cildimin genel olarak sıkıntısı: sivilceler, yağ bezeleri, çok geniş gözenekler. cildim eskiden her yeri yağlı olan, şimdi de karmaya dönmüş ancak hala krater gibi gözenekleri ve yağ bezeleri dolu bir cilt. dolayısıyla salisilik asitli jeller, glikolik asitli peelingler, kil maskeleri gibi kimyasal müdahaleler tek başına bu gözenekleri temizlemeye yetmiyor ve mekanik uygulamalar da gerekiyor. tanecikli peelingler, fırçalamalar, bazen yağ bezelerini sıkmak vs. daha önce garnier'nin şu içinden jel çıkan, fırçalı temizleyicisinden fazlasıyla memnundum ama her yerde bulamıyordum, kolum ağrıyordu, uzun süre yaparsam tahriş ediyordu çünkü uygulamam gereken baskıyı ayarlayamıyordum vs.

aklımda clarisonic ya da foreo vardı, ancak clarisonic çok harsh bir ürün ve benim yaşım 25'i geçmişti, dolayısıyla cildi fazla hasarlamanın da bir anlamı yok artık. üstelik bakteri oluşturduğu için sürekli yeni fırça almam gerekecekti. bu şekilde düşününce foreo'yu almaya karar verdim. iyi ki de almışım.

üşenmediğim ve kullanmayı unutmadığım günlerde günde bir-iki kere, genellikle de dusta gözeneklerim açıkken salisilik asitli bir temizleme jeliyle kullanıyorum. eskiden garnier'den adını hatırlamadığım pompalı şişede bir jel kullanıyordum, şimdi de mario badescu - acne facial cleanser ile temizliyorum, düzenli kullanılınca ikisinin de performası aynı. ancak benim durumumda bu jelleri sadece parmakla uygulamak yetmiyor. foreo kullanmaya üşendiğimde (şaka maka üşeniyorum bazen haha) elimle temizliyorum ve cildimdeki pütürtülü hissiyat hala devam ediyor, ancak foreo cildimi önemli ölçüde pürüzsüzleştiriyor. clarisonic tarzı fırçalar da bu konuda benzer bir performans sunacaktır, ama aynı zamanda cildin canlı hücrelerini de soyarak tahrişe yol açacağı için günlük kullanıma çok uygun değil.

düzenli olarak sivilce çıkarıyorum, cilt temizliğime dikkat ettiğimde sivilcelerim çok azalıyor ancak tamamen bitmiyor. şimdiye kadar sadece düzenli olarak fırçalı bir temizleyici kullandığım zaman sivilcesiz görünüme kavuşabildim ama tahriş de beraberinde geldi, cildi tahriş etmeden bu görüntüye kavuşabildiğim tek ürün foreo oldu. bu süreçte alet benimle birçok ülke gezdi ve aldığım günden beri şarj da etmedim, bir ara şarja taksam iyi olacak sanırım her ihtimale karşı. gözenekler konusunda, eğer çok çok genişlemiş gözeneklerden söz ediyorsak beklentilerinizi çok yüksek tutmayın derim, onun evde bir çözümü yok. foreo da, glamglow supermud'lar da, the ordinary'nin aha + bha kimyasal peelingleri de sadece bir derece toparlıyor, sonra yine eski haline dönüş. belki dermatolog önerisiyle lazer, dermapen gibi yöntemlerle düzelebilir. ama çok açık olan gözeneklerinizi harika temizleyeceğinden emin olabilirsiniz. yarım yamalak bir düzende kullansam bile, çok inatçı bir iki bölge dışında sıkacağım siyah nokta bulamıyorum.

bu arada yüzünüz minyonsa luna'dansa luna mini'yi öneririm çünkü burun kenarı gibi ufak bölgelere daha iyi oturup temizlediğini düşünüyorum. play ya da travel da bir seçenek, ama play'in kullanım ömrünün sınırlı olduğunu unutmayın, bir de hiç kullanmadım ya çok aşırı küçük olduğu için kullanımı kolay mı zor mu bilemiyorum.

alternatif olarak sizlere şu garnier'in fırçalı ürününü önerebilirim, bir de 2 sene önce bir arkadaşım watsons'tan 60 tl'ye foreo benzeri titreşimli bir ürün almıştı, muhtemelen performansı aynıdır. aliexpress'te de benzer ürünler var, yorumlarına bakıp alabilir ve deneyebilirsiniz.

neden youtuber'lardansa benim incelememe güvenmelisiniz? çünkü ben suratımı her hafta sponsorlu şekilde hydrafacial'larla temizletip, babyface'li lazerli cilt bakımları yaptırıp, bebek gibi olmuş cildimle "foreo bir harika" demiyorum. (gizlinot: swh) evet foreo'nun temizleyicileri başarılı, ancak alternatifleri de olan ürünler.

17 ekim 18:05 13 kasım 21:01

25. uçmadığı veya yüz nakli yapmadığı sürece 200 doları kesinlikle hak etmediğini düşündüğüm marka/elektrikli silikon yüz temizleme cihazı. aslında aklıma yattı yatmadı değil ama 200 dolarlık yatmadı yani. ben de aliexpressten baya muadilimsi görünen başka bir silikon yüz temizleme cihazı aldım nasıl olacağı konusunda heyecanlıyım. aldığım muadil: (link: https://tr.aliexpress.com/item/Elektrikli-Silikon-Y-z-Temizleme-F-r-as-sonic-Titre-im-Masaj-USB-arj-Edilebilir-Ak/32891119946.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.10774c4daISy2E )

16 ekim 23:45 16 ekim 23:48

24. An itibariyle çağla şikele bile reklam vermiş marka. Sanırım reklam vermediği bir ben kaldım.

16 ekim 21:40


23. Şimdi bu zagazingo ürünlerin anlamsız olduğunu zaten herkes biliyordur. Muhakkak ki işe yarar ama dünyanın en inovatif ürünü gibi lanse edilmesinin de bir anlamı yok. 

Beni en çok üzen türkiye pazarına girerken uyguladıkları zavallı pazarlama stratejisi. Kalburüstü youtuberlara para verilerek yaptırıldığı çok belli olan reklam dönemi, hele bu ekonomik koşullarda, çoktan bitti. Ah bacım foreo maymun gözünü açtı, sen çok geç kalmışsın. 

13 ekim 23:57 14 ekim 00:00

22. Videoları 300 görüntüleme alan YouTuberlara bile ürün gönderdiklerini gördükten sonra, benim için ‘kesinlikle para verilmeyecek ürünler’ arasına girmiştir. Bu kadar pahalı cihazı çerez gibi dağıttıklarına göre çok da numarası yok demektir.

7 ekim 00:51

21. bu ara hangi youtube videosunu açsam altından foreo çıkıyor. ne para varmış isbirlik yap yap bitmedi.

6 ekim 01:24

20. o parayı vereceğime normal silikon temizleyicilerden alır kendim titretirim tamam

6 ekim 00:41


19. Ben black friday zamanı yurtdışından Luna hassas ciltler için olanı ve luna play setini 360 liraya almıştım. 2 sene oldu alalı ve her gün kullanıyorum çok memnunum fakat şimdi fiyatını görünce tavsiye edemiyorum.

5 ekim 21:53

18. ben parmaklarımla da cildime zarar vermeden temizleyebiliyorum, hafif titreşen bir silikona niye o kadar para vereyim dediğim, youtuberların can dostu, sponsorların şahı marka. hepsi foreo ile aynı anda post ve video attılar, bir de millet altına "herkeste görüyoruz, reklam olduğu için samimiyetsiz geliyor, gerçekten başarılı mı acaba?" yazınca "ben bu sayfada asla denemediğim, memnun kalmadığı ürünü önermem, yıllardır severek kullandığım için evet dedim işbirliğine zaten" diye masallar yazıyorlar. özellikle birisi elvine çok pahalı bir ürün diye yorum yazmış, el cevap: "her kuruşuna değiyor ama." tabi ki değer elvincim kuruşları kendin saymazsan.

5 ekim 18:07 5 ekim 18:09

17.   Altı üstü silikon titreşimli bir alet 1000 lira nedir! Doğru cilde zarar vermeden temizliyor, al ömürlük kullan ama o fiyat verilir mi?!

 Eğer sephora bu ürünü satmayacağı için marka blogerlara bedava dağıtığı doğruysa keşke alışveriş sitesi veya sitelerinde çekiliş benzeri şekilde dağıtsaydı. Dua alırlardı Türk insanından.

 Az önce internette bakarken gördüm n11 ve Lidya’nın da satışı vardı ve fiyatı 1649 liraydı. Yok artık!

5 ekim 15:13 12 ekim 20:11