yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  henüz içerik eklenmemiş.

  3.3
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (71)
  • oylar (25)
  • medya (9)

  71. Bu firmanın sahibi olan kardeşler foreo üretiminden önce pazara yetiştinler için oyuncak üreterek girmişler (gizlinot: Nede olsa malzeme aynı renkli silikon titreşim sağlayan aparat hehe) ve foreo ürünleri en çok Arap ülkelerinde rağbet görüyormuş diye bir bilgi okumuştum yabancı bir kaynaktan (gizlinot: Arap ülkelerine cinsel oyuncak ticareti yasakmış ama yüz yıkama fırçası kolaylıkla satılabilir diye açıklanmıştı anladınız siz olayı işte) bu gereksiz bilgiden sonra foreo ya geçelim

  Orijinalini fiyatından dolayı kullanma fırsatım olmadı, bende uygun fiyatlı benzer bir ürünü almıştım kendime (gizlinot: Teee aliexpressten vergi belasız alışveriş yaptığımız zamanlarda ) yüzü gerçekten temizlenmiş hissettiriyordu ama araştırmalar bu tür titreşimli yüz yıkama aparatlarının cilt bariyerine hasar verebileceğini göstermiş (gizlinot: Umarım çeviride başarılı olmuşumdur ) kullanırken dikkatli olunması gereken bir şey anlıyacağınız.

  30 temmuz 01:38

  1

  70. buraya asgari ücretin yarısı olan bir ürünü sosyal medyada pazarlama çabasına girmenin nasıl içten pazarlıklı bir hareket olduğunu anlatan kısa bir entry yazmıştım. oldukça beğenilmiş ki moderatörlerin gözüne çarpmış olacak hemen kaldırılmış entry. bir sene geçmiş hala aynı fikirdeyim. paranız varsa alın tabi. milyarlık cilt bakımları botoxlar yaptırıp maliyeti muhtemelen 50 tl'yi aşmayan silikon ve titreşimli bir cihazı mucizeler yaratıyormuş gibi anlatan pazarlama dehası bloggerlarımızı vloggerlarımızı samimi buluyorsanız :)

  30 temmuz 00:57

  69. Cilt bakımını çok seven biri olarak paylaşan her influencerda içim gidiyordu ancak bir arkadaşımın o youtuberlardan birinden bir fayda göremediğini, parasına değmeyecek bir ürün olduğunu birinci ağızdan duyması nedeniyle içim rahat etti.

  28 mayıs 10:21


  68. 2 haftadır kullanıyorum. (Foreo luna 3-normal cilt) Cilt temizleme ve masaj özelliklerini beğenerek kullanıyorum. Uygulama başlarda çok sinirimi bozsa da sonunda alıştım. Lüks tüketim ürünü. Bütçeniz yoksa çift aşamalı (önce yağ bazlı sonra su bazlı temizleyici ile) düzenli temizleme yapın, aynı iyileştirici etkileri alırsınız. Hem bütçeniz var hem de antiaging bir yatırım yapmak istiyorum derseniz indirim kovalayın. Ben anneler günü indiriminde 300 TL indirimli aldım trendyoldan. (gizlinot: Alamıyorsanız cidden üzülmeyin, çift aşamalı temizlikle aynı oranda cilt temizliği, bakımı yapılıyor. Çok da abartmayın gözünüzde.)

  27 mayıs 15:19 27 mayıs 15:24

  67. Sanırım Influencerlara para ödemeyi bırakan marka. Aylarca her videolarında foreo gösterenler artık adından bile bahsetmiyor üstüne üstlük xiaominin aletini linkliyorlar. (gizlinot: Yalan oldu aşkımız ikimiz de şaşkınız)

  23 mayıs 16:40

  66. tanım: çok şık duran, meghan markle'ın da kullandığı bilgisiyle çıkışını ilk zamanlarda çok güzel yapmış, ücreti yüzünden de önyargı yaratmış ancak farkli cilt tipleri için özenle çıkartılmış çeşitleri güven veren bir titreşimli yüz temizleme cihazı.

  bu cihaza sahip değilim, ancak bir gün denemek isterim. hassas ciltli biri olarak şimdilik bu cihazin işlevine en yakın bulduğum çözüm zamanında forever21'dan aldığım (ama muhtemelen her yerde aransa muadili bulunabilecek) pembe, damla şeklinde, üstünde küçük pütürleri bulunan silikon temizleyici ile duş alırken yüzümü ılık su altinda masaj yaparak temizlemek. etkisi cihaz kadar illa olmaz, ama bunun da çok faydasını gördüm.

  22 mayıs 16:14

  65. Neredeyse aynısını rossmann'dan 60 liraya aldım bugün. eğer bu parayı vermek istemiyorsanız (ki uygulaması vs. İşlevini düşünürsek oldukça gereksiz kanımca) rossmann'a bakmanızı öneririm. 

  21 mayıs 20:03


  4

  64. Luna 3 karma ciltleri yaklaşık bir hafta önce satın aldım. Ve ürün ile ilgili görüşlerimi sizlerle paylaşmak istiyorum.

  Evet pahalı bir ürün. Alırken bin kere düşündüm bu paraya değer mi diye. Ama ürün beni çok şaşırttı ve iyi ki almışım dedirtti.

  Luna3'ü sabah akşam olmak üzere günde iki kez kullandım.(ben biodermanın hassas ciltler için olan temizleyicisini  kullanıyorum tavsiye ederim.) Ve yüzümü gerçekten derinlemesine temizledi. Eskiden pütürtüler olan yüzüm pürüzsüz oldu. Siyah nokta ve beyaz noktalarımda ise gözle görülür şekilde azalma var. Ama tertemiz bir cilt için foreonun kullanımı dışında cilt bakımı rutinin uygun peeling ve maske ve temizliyicilerle desteklenmesi gerektiğini düşünüyorum.

  Masaj modu ise tek kelimeyle harika! Pek kırışıklık problemim olmadığı için o konu hakkında yorum yapamayacağım ama yüzünüze uyguladığınız serumu çok güzel bir şekilde yüze yediriyor ve yüzünüzü kadife gibi yapıyor. 

  Uygulama konusuna gelince insanlar doğru çalışmadığını söylemişler. Bende böyle bir problem olmadı uygulama sorunsuz çalışıyor. Ayrıca luna'nızı telefona bir kere bağladıktan sonra offline modda luna2'yi kullanığınız gibi kullanabilirsiniz sürekli uygulamayı kullanmanıza gerek yok.

  18 mayıs 04:26 18 mayıs 04:27

  63. elimde luna 2 hassas ciltler için olan (mor renkli) modeli bulunuyor. Öncelikle antibakteriyel silikon olduğunu,diğer silikonlar gibi koku yapmamasından anlayabilirsiniz. Ama unutmayın ki hiçbir madde yüzde yüz bakteri içermez diye bir durum yok. Burada esas olan cilde zarar verecek olan bakterilerin cihaz yüzeyinde tutunmamasıdır. Yoksa vücudumuzda ve hatta cildimizde milyonlarca bakteri ile yaşıyoruz.

  Silikon uçlar foreoda kenarlarda kısa olup orta bölümde uzun olacak şekilde yerleşim gösteriyor. bence böylece yanak gibi hassas yerler daha nazik temizleniyor.

   Ürünün 12 farklı titreşim seviyesi var ama bence ilk 5 seviye hassas bir cilt için gayet yeterli. Zira 12. Seviyeye geldiğinizde beyninizin bile titretecek bir titreşime maruz kalıyorsunuz.

  Cihazı ilk açtığınızda temizleme modu etkin oluyor. tekrar açma kapama düğmesine bastığınızda cihaz bekleme moduna geçiyor. Bir kez daha basarsanız masaj moduna geçiyor. Burada titreşim seviyesini ayarlayamıyorsunuz deneyip cihaz bozuk zannetmeyin (bir arkadaştan biliyorum haha). Masaj modunda titreşim seviyesinin sabit olmasını tamamen belli bir frekanstaki titreşim seviyesinde masajın etkin olabileceğine bağlıyorum. Çünkü yüksek titreşim seviyesindeki masaj dokudaki bazı bazal hücrelerin yerleşimini ve kolajen yapısını bozabilir.

  Cihaz yıkama jellerini bana kalırsa güzel köpürtüyor ve daha az ürünle daha fazla temizlik sağlayabiliyorsunuz. Bu durum cildiniz için daha az kimyasal maruziyetiyle daha etkin temizlik sağlıyor. Bu arada cihazı kullanmadan önce makyajınızı temizlemeniz şart.

  Her gün kullanım konusuna gelecek olursak bence bu tip hiçbir cihaz her gün kullanılmamalı çünkü cidden derinlemesine bir temizlik yapıyor ve cilt her gün bu kadar temizlenirse geriye kendi yağını kaybetmiş kağıda dönmüş bir cilt kalıyor. Bu durum dönüşü olmayan cilt hastalıklarına sebep olabilir örneğin rosa(gül) hastalığından tutun da perioral dermatite kadar bir çok kronik hale gelebilecek soruna zemin hazırlar. Bu yüzden bana kalırsa temizleme bölümü haftada 3 kereden fazla kullanılmamalı.

  Cihazın masaj başlığı kısmına gelecek olursak çok fazla bir şey diyemeyeceğim. Ben hiçbir zaman cilt yüzeyinden temizlenmeyecek bir ürünü kendi aparatı olmadığı sürece başka bir aparatla sürme taraftarı değilim. Kullandığımız içeriklerin cihaz silikonuyla etkileşip etkileşmediğini bilmiyoruz. Gözle görmesek de bu etkileşim kullandığımız ürünün etkisini azaltıyor olabilir veya arttırıyor olabilir. Hiçbiri olmasa da cihaz yüzeyine zamanla zarar verebilir. Ve hasar görmüş silikon bakteri üretimine açık olacaktır. Ayrıca yüzeydeki yıpranmalar ciltte tahrişe sebep olabilir. E o zaman neden aldın bu modeli, masaj kısmı olmayanı alsaydın diyecek olursanız ürün kullanmadan bu bölümle masaj yapılabileceğini düşünüyorum. Zamanla faydalı olacağına da inanıyorum ki bende oldu. 25 yaşındayım alnımda ince çizgiler vardı bunları hafifletti diyebilirim. Cildim daha dolgun artık. 

  Kutu içeriğine gelelim. Kutudan bir şarj kablosu,taşıma kılıfı,cihazı kaydetmeniz için pembe silikonda kazınacak bir kod ve cihazın kendisi çıkıyor. Ayrıca bir de kullanma kılavuzu tabi ki.taşıma kılıfı kumaştan. Ben çok işlevsel bulmadım keşke kutusu olsaydı çünkü silikon uçlar zarar görebilir bu şekilde. 

  Cihazdan genel olarak çok memnunum ben. Titreyen silikon bir cihaza neden bu kadar para verdim hata mı ettim bunu zamanla anlayacağız. Deformasyonlarına ve dayanıklılığına bakarak. Şu anki haliyle de diğer cihazlara göre üstün diyebilirim. Çünkü inface cihazına göre titreşimi silikon kıllanın dizilimi mantığı falan çok farklı. Minisonun cihazına göre de öyle. Yine kullandıkça burayı editleyeceğim.

  5 mayıs 11:54

  5

  62. Geçen yıldan beri evdekini bulamadığım, kaybolduğunu üzülerek kabullendiğim, kaliteli yüz temizleme cihazları üreten marka. 2015'te çok merak edip İngiltere'den sipariş etmiştim. o dönemde Türkiye'de satışı olmadığı için hakkında pek yorum bulamamış ve riske girerek almıştım. Beklentim çok yüksek olmamasına rağmen oldukça da memnun kalmıştım, hem neredeyse hiç şarj gerektirmemesi hem de antibakteriyel silikona sahip olması ve temizliğinin kolay olması sebebiyle. Yenisini almayı planlıyorum birkaç ay içerisinde çünkü eksikliğini hissediyorum bazen, özellikle de güneş kremini bol bol kullandığım yaz aylarında.

  Daha uygun fiyatlı alternatiflerinin yorumlarına baktığımda sivilce yapabildiklerini okudum kullanılan silikondan dolayı. Foreo kullandığım dönemde böyle bir sorun yaşamadığım için en güvenilir seçenek yine bu marka oluyor benim için.

  Lunaların yanı sıra UFO'lar da aklımı çelmiyor değil, özellikle de boyutları ve gerçekten minik bir UFO'yu andırıyor olmalarından dolayı ama önceliğim Luna şimdilik.

  30 nisan 13:42