sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (18)
 • medya (0)

18. Fotoğraf makinesi olmayan, telefonuyla fotoğraf çekmeye çalışan biri olarak bu topluluğa katılıyorum sanırım :')

Kitap fotoğrafları, gezerken gördüğüm güzel duvarlar ya da en basitinden hoşuma giden her hangi bir şeyi çekmeyi çok seviyorum. Bunları paylaştığım ama çoğu zaman girmeyi unuttuğum bir blogum da var hatta :d

Umarım yakında kendime güzel bir makine alabilirim de çok daha güzel fotoğraflar çekebilirim. Gerçekten bu alanda yükselmeyi çok isterdim ya.

14 eylül 2018 18:10 14 eylül 2018 18:15

17. Ya ben sayılır mıyım pek bilemiyorum, çünkü fotoğraf makinem yok (para bitiktirmeye çalışıyorum almak için ama yakın zamanda parayı tamamlayabilecek gibi görünmüyorum sşöfsşöfşs) cep telefonumla çekiyorum şimdilik. Ama ilgilendiğim ve uğraşmayı sevdiğim bir konu.

Hatta amatörün amatörü fotoğraflarımı paylaştığım bir instagram hesabı açtım 2-3 gün önce, (gizlinot: 30 takipçim ve ben bakıyoruz sadece fotoğraflara :d)ama reklam yapar gibi olmasın diye isim vermiyorum. 

Umarım bir gün daha güzel şeyler çekebilirim. (gizlinot: Sadece çekmeyi sevdiğim için çekiyorum. Profesyoneli bırakın amatör bile değilim gibi çünkü isöxşsöcşsi)(gizlinot: Benim de tek hobim bu işte.)

11 eylül 2018 22:30 11 eylül 2018 22:47

16. canon 600d kullanıyorum ve hobi olarak genelde manzara, doğa fotoğrafları çekiyorum. herhangi bir eğitimini almadım tamamen deneysel takılıyorum.

son zamanlarda analog fotoğrafları beğenmeye başladım. evde agfa 1953 makine buldum. yaptırabilirsem kullanacağım. özellikle siyah-beyaz film ile analog çekim yapmak istiyorum.

bir de geniş açılı manzara resimleri çekmeyi sevdiğim ve son zamanlarda gece fotoğrafı da çekmeyi sevdiğimden dolayı gopro hero6'yı fotoğraf için kullanır oldum. bence canondan daha pratik özellikle de gece için çekim ayarlarını ayarlamakta zorlanıyorsanız, güzel de çekiyor.

uzun yürüyüşlere çıkıp fotoğraf çekmek en sevdiğim hobim :)

21 ağustos 2018 14:55

15. Canon450D 18-55mm standart lens ve 50mm 1.8 lens(gizlinot: bebeyim) ile ben de varım. 1 doların 1, bilemedin 1.5 tl olduğu zamanlarda almıştım makinayı. (gizlinot: tey teeey) Genelde açık alanda oyuncak fotoğrafları çekiyorum. Biraz yerim açılırsa küçük stüdyamı yapıp evde de çekim yapabilmek istiyorum. Bazen portre/kişi çalışıyorum. İnsan fotoğrafı çekmek benim için hâlâ bira zor. Bir yerde takıldığımda hemen pintrestten araştırıp örneklere bakıyorum. En güzeli, nasıl poz verebileceğini bilen birini çekmek (gizlinot: swh)

21 ağustos 2018 14:04

14. Hayatım boyu “iyi ki” dediğim üç şeyden biri de fotoğraf makinamdır diyerek katıldığımdır. Canon 100d gövde ile birlikte aşağıda bahsettiğim iki lensi ihtiyacıma göre kullanmaktayım.  (100d oldukça kompakt, küçük, ağırlık yapmayan, yanınızda kolaylıkla taşıyabileceğiniz, performans olarak da bir çok Canon makinadan hiç de geri kalmayan, alınası bir gövdedir, öneririm.) Fotoğraf çekmeyi çok sevsem de, dışarı çıkıp gezmeye pek vakit bulamadığımdan, eşimin şakayla karışık: “evdeki koltuğu mu çekeceksin, biraz miskinliğinden kurtul da gezelim, çekelim.” demesiyle, evde olan boş vaktimi ev dekorumu fotoğraflayıp instagramda açtığım sayfada paylaşarak geçirmeye başladım. bana güzel insanlar kazandırdı instagram sayfam, güzel yollar açtı. kişisel sayfamda da gezdiklerimi gördüklerimi fotoğraflayıp paylaşıyorum. Bu arada iki lensim de Canon marka. ilk göz ağrım, ilk aldığım lens daha uygun fiyatlı olan lensim; ismi “Canon EF 50mm 1:1.8 STM”. Portre fotoğraf çekiminde, akşam üzeri ve gece fotoğraflarında efsaneler yaratıyor. Arka plana çok güzel bokeh etkisi veriyor. F değerini 1 seviyelerine kadar düşürebiliyorum. Bu kadar uygun fiyata bu performans efsane. Ama geniş açı çekimlerde ve manzara çekimlerinde iyi değil bunu da belirteyim. Diğer lensim ise ister geniş açı kullanabildiğim ister portre ve yakın çekim yapabildiğim  “Canon Zoom Lens EF 24-105mm 1:4  L IS USM” isimli lens. Bu lens geniş açıda mükemmel. Portre çekimde de gayet iyi ancak, ilk bahsettiğim lens kadar iyi değil.

Bahsettiğim instagram hesabımdan lenslerimle çektiğim örnek fotoğraflara ulaşabilirsiniz, sorunuz varsa yardımcı olabilirim. (link: https://www.instagram.com/zarifyuvam_ zarifyuvam_)

21 ağustos 2018 01:37 21 ağustos 2018 01:47

13. Canon 100d ile başladım, hala 100d ileyim. Canım makinem canım lenslerim...

20 ağustos 2018 21:57

12. Zenit 12xp bebeğim ile bir süslü daha ekleyelim listeye. Canım analog canım zenit. 

20 ağustos 2018 21:09

11. canon eos 700d ile benim de aralarında bulunduğum topluluk.

20 ağustos 2018 20:45

10. Nikon P900 ile benimde katıldığım başlıktır.Elliot Erwitt(gizlinot: En sevdiğim fotoğraf sanatçılarındandır)"fotoğraf gözlem sanatıdır,gördüğünüz şeylerden ziyade onları nasıl gördüğünüzle ilgilenir" demiş ki sanırım bende bu yüzden fotoğrafı sanat olarak çok seviyorum çünkü daha özgür bir dal.Bir manzarayı, bir objeyi,bir insanı bir çok kişi farklı şekilde yorumlayabilir.

Gerçekten fotoğraf çekerken her şeyi unutuyorum,rahatlıyorum,mutluluk duyuyorum ve sanırım birazcık özgüven eksikliği çeken biri olarak kendime güvendiğim nadir şeylerden biri de fotoğraf galiba (gizlinot: Swh )

30 mayıs 2018 19:03

9. Yıllardır bu sevgime anlam verilmese de ben asla vazgeçmiyorum. Analog, dijital bütün makinelere sempatim var. Hepsiyle de olabildiğince çekim yapıyorum ama analog fotoğraf makinelerinin tadı bir başka güzel oluyor. Hepinize tavsiye ederim süslüler. Dert, keder, acı hiçbir şey kalmıyor. Kadrajınıza sığdırabilin hepsini yeter.

7 ağustos 2016 01:02