freudian

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (13)
  • medya (0)

13. ironiden anlamayıp üstüne bir de girdisinde ek düzeltme yapan yazar. özel mesajlarını "bakın ben psikiyatristim, bana açılabilirsin." çerçevesinde mi yazıyor bilmiyorum, sözlükte yazar olup kadınların ve sözlükteki genç yazarların en gizli(!) sırlarına dahi ulaşıp kadınları anlayabileceğini(!) ve kadınlar hakkındaki eksikliklerini giderebileceğini düşünen bu yazar için artık tek bir önerim kaldı; kadınlar hakkındaki eksiklerini gidermek(!) istiyorsa robin williams gibi kadın kılığına girip biraz da mrs. doubtfire olarak takılsın, psikiyatride güncel yaklaşımları yakalasın.

dün 22:59 - dün 23:21

12. az önce yurdışında eğitim konusunda azıcık bir mesajlaşmamız oldu. erkekmiş meğersem, bileydim pijamayla çıkmazdım karşısına.

dün 14:53

11. Valla cuzdani siskin degil, borc bataginda yuzuyor, kredi borcu oduyor.

Prestijli mi, sayilmaz. 4 senedir asistan olarak surunuyor, az kaldi bitecek.

İlgi mi? Tabii ki hoş, insan ruhu gayya kuyusu, kendi şeytanlarını tanımaya çalışmak da sevdaya dahil, her şey kısmet...

Edit: kredi borcu niveasiyla head&shoulders'iyla alakali degil, "kadinlarimizin prestij ve siskin cuzdana duydugu sempati" varsa pesinen bende aramasinlar diye...

9 aralık 19:30 - dün 09:07

10. süslü sözlükteki bazı yazarlarımızın kendisine "körler ülkesindeki tek gözlü adam" muamelesi yaptığı yazar. yazacaklarım "freudian sana söylüyorum, kızım sen anla." minvalinde olacak.

kadınların satın alma davranışları, kadınların sosyal medyaya karşı tutumları, pms süreçleri, neyi sevip neyi sevmedikleri, toplumdaki yerlerine dair ne düşündükleri, kadınların öğrenme stilleri, kadınların iş prensipleri gibi konularda pek çok yazılı-görsel medya araçları, basılı makaleler mevcut. kendisini sinirbilim doktoracısı ve psikiyatrist olarak tanımlamış ve kadınları anlamakla birlikte kendi eksiklerini gidermek için süslü sözlüğü tercih ettiğini yazmış ama sahi neyi anlayacak? aydınlatıcı nereye sürülür onu mu anlayacak, kadınlar için hangi markanın hangi ürününün ne etki ettiğini mi anlayacak, nötr alt tonlu ne demek onu mu anlayacak, günlük makyajımızda ne kullandığımızı mı anlayacak, üzerimizde olan parfümü mü anlayacak? (link: https://www.suslusozluk.com/s%C3%BCsl%C3%BC-s%C3%B6zl%C3%BCk-itiraf süslü sözlük itiraf ) gibi başlıklarda konuşulanlar zibilyon tane sitede kadınlar tarafından yıllardır konuşuluyor zaten.

sinirbilim doktoracısı ve psikiyatrist açıklaması ile bazı kadınlarımız hakkındaki "kadınlar prestij sahibi ve cüzdanı dolu erkeklerden hoşlanır." gibi erkek söylemlerinden faydalanarak kendisine sempati duyulmasını istiyor olabilir, "bir doktor olarak..." diye başlayan girdiler yazıp seri artılanırken ego kasmak istiyor olabilir, belki de (link: https://eksisozluk.com/apple-manyagi-ilginc-doktor-yazar--5518977?a=popular ekşi sözlükteki) o ilginç doktor bile olabilir swh. kesinlikle kadınları anlamak için burada olduğunu düşünmüyorum, kendisine de "tek gözlü adam" muamelesi yapamayacağım çünkü kör değilim. ama kendisine bir önerim var :

diğer sözlüklere nazaran özel mesajlarda yazıştığı herkesin kadın olduğundan emin olduğu -ki o kadar emin olmamak lazım- süslü sözlükte yazar olarak yer alırken süslülerin mesaj kutularını doldurmaktan zaman bulabilirse bazı markaların (body shop, clinique, shiseido, kiehls vb.) erkekler için özel olarak ürettiği ürünleri deneyip ürünler hakkındaki samimi gözlemlerini sıkça bizlere aktarsa ve biz de deneyimlerinden faydalanarak arkadaşa, eşe, dosta hediye seçerken zorlanmasak güzel olmaz mı? bence olur.

edit: kredi borcu ödüyormuş. nivea men de olur, clean&clear da olur, marka önemli değil.

9 aralık 19:24 - dün 03:28


9. hoş sohbetli yazarımızın başlığı buradaymış madem ben de yazcam :))

Öncelikle hoşgelmiş , iyi ki de gelmiş :)

Gerçi girip okuyan ayrı bir kitle vardır belki ama kendisi gelip kayıt olmuş , anlamak adına da bunu açıkça belirtmiş 

Kendisini de burada görmek güzel valla :)

he bide Galiba ortak fikrimiz daha çok yazması , beklemekteyiz efenim :)

7 aralık 16:27

8. Dün geceden beri -mesajlarındaki bir cümleyle- kendimi tekrar değerlendirmem gerektiğini sağlamış kişi. Belki bilerek ya da bilmeyerek.. çok da tatlı bir süslümüz. Ben “şimdilik” sevdim:p

Ama neden erkek diye ön plana çıkarıyoruz ki yazarı? Bir yazar da güzel olduğu için öne çıkarılmıştı. Ben anlamıyorum; madem kadın ve erkeğin eşit olduğunu savunuyoruz. “Neden sözlüğe erkek geldi”tarzında girdiler sık sık yazılıyor? Eminim o da bizim gibi bir insan. Bu kadar konuşulmasının hiçbir anlamı yok. Bırakın yazsın, eminim onun da sözlüğe katacağı çok fazla şey var. Dünyada son kalan erkek gibi  davranmazsak bizimle uzun zaman beraber olabilir. Pozitif de olsa ayrımcılığa hayır. Swh

6 aralık 13:47

7. tanım: sözlükteki şu an aktif olan tek ya da 2 erkek yazardan biri zannımca.

sözlüğe renk geleceğini düşünüyorum çünkü ilk yazarlardan esans ve birkaç erkek yazar vardı. erkek bakış açısıyla yazınca eğlenceli olabiliyordu. sonrası malum.

emir de biraz gümbürtüye gitti. kaçtı mı desek ya da?

kendisi kalıcı olur umarım.

yoksa sözlüğümüz güzel neden gidiyonuz ki?

6 aralık 13:12

6. Analize degil kendi eksigini gidermeye gelmis yazar.

Sümmehaşa ne analizi... Kadinlarin günlük jargonunu öğrenmek, gündelik kaygilarini bilebilmek bir erkegi gelistirir zira...

6 aralık 12:42

5. Hani bir ara bi mod vardi hatirlamirsiniz... emin miydi emir miydi neydi. Yazarlarimiz oha erkeeekkhhh!!  Diye buldumcuk olunca kacmisti :( dkfdnndjd nedense animsatti..

6 aralık 12:18 - 6 aralık 12:19

4. analiz yapmaya gelmiş buralara, hoş gelmiş, ben de girdilerini her yazara olduğu gibi bazen beğenerek bazen abartı bulup öf diyerek okuyorum. girdilerini her okuduğumda ise iç sesim "ulan bu herif şunu ekşi sözlüğe yazsa altına ilk döşenilen entry 'bkz:sözlükten karı düşürme entrileri' minvalinde bir şey olurdu" diyor.

ekşi sözlük erkekleri çok acımasız çok.

(yazar: freudian) kendi entrysi üzerine düzeltme: sadece analiz diyerek eksik bırakmışım analiz edip kendi eksiklerini giderme, kadınların jargonunu öğrenme gibi amaçlarla buradaymış. ben analiz diyerek kısa bırakmışım.

6 aralık 11:32 - 6 aralık 12:50