sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

15. Özel mesaj ile ig hesabı istediği yada numarasını verdiği arkadaşlar beğenebilir mi? Bir şey denemeyi düşünüyorum .d

Ben ki sözlük muhtarı gibi herkesle tek tek dedikodu yapan bir insan olarak onun kısa zamanda ulaştığı süslü sayısına ulaşamamış insanım duyumlarıma göre. Hayret.

14 aralık 2017 00:57

14. (yazar: Agent) hep bu tarz konularda tam anlamıyla demek istediklerimi söylüyor bsbbsb

Ben de siz bi ara bu çocuğa bayılınca "belki ben yanlış değerlendirmişimdir, belki zırtlan değil gerçekten de bi şeyler kapmaya çalışıyordur" dedim, ki o "wowww women, such mysterious...." tavrı da çok saçma, o ayrı.

Neyse bu sefer ben kendisine mesaj attım, ve verdiği cevaplardan, sohbetin bitiş şeklinden yanlış yerde yanlış şekilde "kadınları tanımaya" çalıştığından emin oldum.

Ya eyvallah erkek yazar da olsun da "oooo süper ortam var ABi görcen içersin kız kaynıyo :ddd" mantalitesinde olmazsa süper olur.

Yazmiyim yazmiyim dedim ama gerçekten sinir oldum. Az önce okuduğum, "aman sizin bi tarafınızın peşinde mi koşuyor :((" diyen yazarlara da sinir oldum. Bazı şeyleri yanlış anlamayacak kadar aklımız var yani tenks bebişim.

13 aralık 2017 22:19

13. Sözlüğü güya takip ediyorum ama bu yazarın entryleri pek de dikkatimi çekmemişti. Ya az yazıyor ya da içerik olarak boş geldiği için belki de. Fakat 2014'ten beri sözlüğü takip eden biri olarak tek erkek yazar oymuş gibi muamele edilmesine anlam veremedim. Heteroseksüelinden homoseksüeline birçok erkek yazara denk geldim burada. Bir kısmı ayrıldı sanırım, bir kısmı da hala mevcut.

13 aralık 2017 17:19

12. Erkekse erkek. Sizin bu aağğuu erkeeaak tavrınız yüzünden türüyor ‘geezme ceyılan bu dağı larıda senii iii vuruur laaa aaaaar’cılar.

Ne var mk erkekse erkek napalım? Şeftalü gübün bilmemnemi bilmemnapacuklar tavrından sıyrılın artık bi silkinin kendinize gelin. Haaaa bunu diyorum bu giriş notu bu bir, asıl meseleye gelelim, iki de şu: kendisinin girdilerini incelediğimde az önce, sürekli seri artılayanla buluşalım çay ısmarlayayım pampama, seri artılayana kahve ısmarlıcam çok sevindirdi, sözlük arkadaş ilanlarına cevap vericem erkeğim diye çekiniyorum yanlış anlaşılmaya, masaj kursuna gittim seks hayatım değişti kıps, yani bir zarf atma var gibi geldi bana. Bak şeftali gibin bilmemneyimi bilmemnapacuğlar kafasıyla demiyorum ki bu yazarla alakam yok ne konuşmuşluğum ne girdisini beğenmişliğim. Ama ‘erkeğim ben’ kartını kendisi girdilerinde o kadar çok oynamış ki erkek olmasının göze batması kaçınılmazdı.

Ben de ilk sözlükte erkek yazar var diye aa harbi mi diye meraklanmıştım. Ancak girdileri görünce veganlığını kafa şeyederek yaşayan bireyler gibi bu kardeşimizin de ay erkeğim ben gerçi eki eki erkeğim de erkeğim diyerek tabi ki negatif bulutları üzerine çekmesinin kaçınılmaz olduğunu gördüm.

Bende bile tanımadığım herife antipati oluştu okudukça ettikçe.

Tamam erkeksin. Tamam evet erkeksin. De bize ne? Neden sürekli bunu katıyorsun araya? Böyle yaparak kendin bu olayı tetikliyorsun sanki çoğunluğun tersi olmak bi prim getirirmiş gibi. Ben de solağım o zaman hadi solağım ben sçılın. Sol elle yiyom ben herşeyi solla yapıyorum solağım demiş miydim?

Deneymiş de bilmemne. Bi kere burada olmana bi açıklama getirmene zaten bir gerek yok ki. Ha öyle ise Maternity forumları var hormonlar doğum döngüleri hardcore kadın psikolojisi tartışılıyor. Git kanka orada takıl burada nivea estee lauder bobbi brown dinleyip donla kalan şener hristiyan diyor eşpiriki patlatacağına.

Derdim bilmemne diye açıklama yapmak zorunda değilsin de zaten. Normal yazar oldum ben buraya canım istedi ne var diyebilirsin de zaten. Sorun neden böyle bi şekle girdiğin. Neden böyle bi şekle girip girdilerde buluşak buluşak yazdığın. Neden sürekli erkeğim anlamam, erkeğim bilemem, erkeğim fransız kaldım demen. Yani herşey çelişiyor neresinden tutsam elimde kalıyo lan. 

Büdüt: aklın yolu bir (yazar: Lynn) böbeğim ondan olsa gerek zaar skdkskfkl

13 aralık 2017 16:47 13 aralık 2017 17:12

11. Kendisine kadınlar tuvaletine girmiş erkek muamelesi yapılan yazar.

  (bkz: Başlığı engelle )

13 aralık 2017 15:59

10. Yaptığı her halta mantıklı bir kılıf uydurma çabası yok kadinları anlamaya geldim bıdı bıdı mesleki bir şeyde ya da eğitim amaçlı gereksiz buluyorum. Anlama arkadaşım biz tek hücreli canlılar mıyız? Endemik bir bitki miyiz? Doğal ortamımızda gözlem falan yapmaya gelmiş cümleleri. Yok artık deve bir de çölde su bulmuş tripleri olan süslüler var. Arkadaşım eksi sözlük, twitter, facebook, instagram her yerde var zaten çıkarımını git oradan yap. Bu kadar anlama, kavrama peşindeyseniz hayatınızda olan kadınlara bakın onları anlayın, dinleyin, konuşun, aldatmayın, terketmeyin, dövmeyin, ezmeyin, üstünlük sağlamayın.

Neyse siz çölünüzde bulduğunuz suyunuzla mutlu olun sevgili süslüler.

Abiciğim sende girme bu triplere ne gerek var? Süslüde konuşulsan ne konuşulmasan ne?

13 aralık 2017 15:01

9. Kadınları anlamak için sözlüğe ihtiyacı olmayabilir evet biz her yerdeyiz ama bizim de sözlükte bir erkek görünce gözlerimiz pörtlemeyebilirdi. İlk keşfedildiğindeki hengameyi hatırlıyorum şahsen, nolmuş erkekse neden o kadar şaşırmıştık? Erkekler de en az bizim kadar her yerdeler. 2+ kişi olumlu yorum yazınca herkesin yazması ya da tam tersi 2+ olumsuz yorumda da aynı şeyin olması bir sözlük geleneği artık. Bu konuda kendisini ufak bir uyarmıştım.

13 aralık 2017 15:00 13 aralık 2017 15:02

8. kendi cümlesini alıntılıyorum:

""kadinlarimizin prestij ve siskin cuzdana duydugu sempati" varsa pesinen bende aramasinlar diye.." bu ne iğrenç bir tabirdir ya?

meali, aranızda servet avcısı varsa, bana bulaşmasın. zaten hepimiz ağımıza bir sinek düşse de ellerimizi ovuştursak diye bekleyen karadullardık.

13 aralık 2017 14:50

7. kendisini tanımıyorum çok kısacık bir sohbetimiz olmuştu. bunu belirteyim de emir zamanında yazdığım gibi "orkodoşloronozo boş yoro sovonmoyon" durumları olmasın. ki emir de arkadaşım değildi neyse.

kendisinin üstüne fazla gidildiğini düşünüyorum yoksa ben mi bir olayını kaçırdım anlamadım. şimdi demiş ki en kısa sürede uzmana gidin. eee?? ne demesini bekliyordunuz? adam dese numaranızı verin görüşelim o zaman da numara istiyor denirdi.

yakından tanımak istemiş. eee??? bunda ne var? duyan da adam mesajdan nude isticek sanar.

hayır bu kadar rahatsızsanız keşke engelleseydiniz. en azından size ulaşıp "en gizli sırlarınızı" öğrenemezdi edepsiz doktor.

neyse gitti mi kaldı mı bilmiyorum. umarım 3-4 tane olumsuz yoruma sinirlenip gitmemiştir. çünkü çeşitlilik iyidir.

belki de süslü tarihinde ilk direkt cevabı yazdım ama o erkek yazmasın, bu kızlar birbirini koruyor yazmasın, uff şu şöyle ünlü olma derdinde. en iyisi fifiri burayı toptan kapatıp gitsin de herkes rahat etsin.

13 aralık 2017 13:17

6. daha önce başka erkek üye oldu mu bilmiyorum ama erkekler barınamaz gibi sanırım burada. kadınlarımızdaki herşeyi üzerine alınma huyu kötü. çoğunlukla dışarıdan izliyorum, freudian adlı yazarla hiçbir iletişimimiz de, ama gördüğüm kadarıyla şimdi gitmiş olmasa ileride başı çok ağrırdı burada.

sözlükte gerçekten aşmış, çağdaş kadınlar olduğu kadar ekşi sözlükte bahsettikleri "klasik türk kızı prototipi" diye dalga geçtikleri kafa yapıları da mevcut.

ilk üye olduğum zamanlar ki geçen senenin sonları gibiydi; burada bir başlık dolanıyordu : (bkz: yanında çırılçıplak yatsan yine de bir şey yapmaz erkeği) evet böyle şeylere özeniyoruz. artık yeşilçam'da bile böyle dramatik filmler çekilmiyor arkadaşlar, hangi yüzyılda yaşıyoruz.

kendisine şimdiden geçmiş olsun diyorum, zararın neresinden dönerse kardır.

edit:imla

13 aralık 2017 11:26 13 aralık 2017 12:17