yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (62)
  • medya (0)

  62. covid'e ilk yakalandığımda evde tamamen yalnız ve 10 boş güne sahip biri olarak friends'e başladım. hiç ama hiç beğenmedim. kendimi zorladım 2 bölüm 3 bölüm derken baktım sırf herkes seviyor diye kendimi izlemeye zorluyorum ama suratımda bir tiksinti ifadesiyle izliyorum. "kapat" dedim kendime. sonra bir de himym deneyeyim dedim, ilk bölümden itibaren aşırı sardı. gülmediğim, sıkıldığım yerler de oldu elbet ama son sezon hariç hiç zorlamadı. son sezondan herkes gibi nefret ettim ama gözümün dolduğu zamanlar da oldu bu dizide, kahkaha attığım da, eşime dostuma izlettiğim bölümleri de oldu :)

  yani benim için cevap how i met your mother'dır.

  29 eylül 2022 08:48

  61. Önce himym daha sonra friends izlemiş biri olarak değerlendirme yapabileceğimi düşündüğüm karşılaştırma.(gizlinot: Devamında spoiler olabilir)

   Öncelikle tarafını seç diyenler için friends diyerek giriş yapayım. İki diziyi de seven biri olarak friends 10 sezon boyunca güzel kalmayı başarabilmiş bir yapımdır. Ancak himymde böyle olamadı ne yazık ki 5-6. Sezondan sonra giderek düşüş yaşanmıştır.

  Aslında ben himymye daha çok güldüm ama bu tamamen barney karakteri sayesinde oldu. Zaten himymden barneyi çıkarsak şu an bu karşılaştırmayı bile yapıyor olmazdık. O derece diziyi sırtlayan bir karakter. Yani iki dizi karakterleri arasından birini seçsem bu kesinlikle barney olurdu.

  Bana kalırsa friendsi başarılı kılan etmenlerden biri de herhangi bir karakterin baskın olarak öne çıkmaması dengeli bir dağılımla dizinin ilerlemesi olmuş. Friends için en sevilen karakteri sorsak herkes ayrı cevap verir(gizlinot: Benim chandler) ama himymde çoğunluk barney karakterini sever. Zaten barney ve marshall dışındakileri değil sevmek komple hepsini itici buluyorum. 

  Ayrıca şu an net olarak hatırlamasam da bazı bölümlerde işlenen konu ya da yapılan espriler bana himymde izlemişim etkisi yarattı demek ki gerçekten bazen esinlenmenin ötesine geçmişler himymde. 

  İkisi de güzel dizilerdir, himymnin barda geçmesini daha mantıklı bulmuşumdur hepsi işten çıkıp barda buluşuyor oldukları için. 

  Friendste chandler-monica birlikteliği sonrası chandler karakterinin gelişiminin yavaşlamasına dair birkaç eleştiri okumuştum buna ben de katılıyorum her ne kadar bu birlikteliği desteklesem de. 

  Son olarak himym için bir şey söylemek istiyorum ki o final nedir kardeşim, bunca yıl bunun için mi izledik biz o diziyi. Finalinde net batırdılar.

  1 ekim 2021 14:49

  60. ikisini de büyük keyifle izledim izliyorum ama how ı met friendsin devamıdır desem başım ağırmaz çünkü espri kalitesi, türü, bazı olaylar ve hatta bazı karakterler oldukça benzer. mesela joe-barney, ted-ros gibi geliyor bana.

  1 temmuz 2021 15:23


  59. bana göre kuşkusuz friends. how i met your mother'ın son 2 sezonu oldukça vasatken friends'in neredeyse kötü bir bölümü bile yoktur. birkaç olay olmuştu hoşuma gitmeyen ama o olayların geçtiği bölümler dahi çok iyiydi. friends en sevdiğim şey olabilir. zaten ikisini de izlediyseniz how i met your mother'ın friends'den fazlasıyla etkilendiğini görürsünüz. how i met your mother da son sezonlar hariç güzeldi ama benim için asla bir friends değil.

  1 temmuz 2021 03:12

  58. önce himym izledim, daha sonra friends.

  şu kadarını söyleyeyim, himymı yarıda bıraktım, friendsi 2 kere izledim

  16 şubat 2020 16:31

  57. ilk hımym izlemiştim, sonra friends izledim. hımym ı unuttum, friends in her sahnesi aklımdaydı. how ı met your mother, son sezonlarda giderek bozmuştu sıkılmıştım bitse de bıraksam diyordum, ama friends te dizinin içinde gibiydim baya alıştım, friends in gitgide daha iyi olan sezonları var, bi önceki sezonu aratmıyor hiçbiri.

  hımym tekrar izlemem ama friends i defalarca izledim, daha da açıp izlerim...

  16 şubat 2020 10:40

  56. önce himym seyretmiş (hello cnbc-e), sonra friends seyretmiş biri olarak diyebilirim ki, eğer biri bu kıyaslamayı yapıyorsa henüz friends izlememiş demektir. unagi!

  15 şubat 2020 13:27


  55. seinfeld varken iki diziyi de seçmem (gizlinot: swh)

  14 şubat 2020 21:03

  54. Bence how i met your mother. İzlerken daha çok eğlendiğimi hissediyorum. Bu friends' i sevmediğim anlamına gelmiyor tabiki. Sonuç olarak ikisi de benim bebeklerim

  14 şubat 2020 12:48

  53. himym çünkü barney.

  14 şubat 2020 11:20