3.7
girdi yaz
medya ekle
değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (20)
  • oylar (3)
  • medya (1)

20. özellikle ağda sonrası oluşan küçük sivilceler için kullandığım krem.normal sivilcelere de sürüyorum ama ben de pek işe yaramıyor maalesef.

3 kasım 19:19

19. içeriğinde fusidik asit bulunan doku iyileştirici krem. genellikle folikülit yani kıl kökü iltihabı tedavisinde kullanılıyormuș.

ben yüzümde kullandım. yüzümle devamlı oynadığım için çok fazla sivilce izim vardı ve kırmızı kırmızı kalıp hiç geçmiyorlardı, bir tanesi geçecek gibi olsa bile mutlaka yeni bir iz yapıyordum zaten. madecassol'un hiçbir etki etmediği talihsiz insanlar arasında olduğum için (gizlinot: yüzüme sürdüğüm an çok fena kaşıntı yapıyor, vücudumda kullanabiliyorum ama.) doktorumun da onayıyla fucidin aldım.

kullandığım ilk gün çenemde kocaman ve ağrılı bir şişlik vardı, iki gün içinde dev bir sivilceye dönüşecekti belli. fucidin'i sadece bölgesel olarak o şişliğe ve önceki günlerde yolup kanattığım hafif kabuk bağlamış (gizlinot: prospektüsünde açık yaranın üzerinde kullanmayın yazıyor) yaraların üzerine incecik bir tabaka halinde sürdüm. ertesi gün uyandığımda şişlik duruyordu ama ağrısı tamamen yok olmuş ve rengi açılmıştı. yaralar ise rahatça soyulabilecek kadar kabuk bağlamıştı. gün içinde iki kez uygulayarak üç gün daha devam ettim kullanmaya ve dördüncü gün geçmeyen bütün kırmızı yara izlerimin ufak, silik, pembiș izlere dönüştüğünü ve aktif sivilcelerimin resmen yok olduğunu gördüm. o gün bugündür yanımdan hiç ayırmıyorum.

iki gün önce yeniden aldım 14 liraya. geçen sene yanlış hatırlamıyorsam 11.90'dı. çok bir zam gelmemiş yani, bu iyi.

reçetesiz satılıyor ama yine de doktorunuza eczacınıza danışmadan almayın derim. bir de benim doktorum sürekli ve tüm yüze olacak şekilde kullanma dedi, cilt bariyerinin dengesini bozabilirmiș. o yüzden sadece aktif sivilce ve izlerin üzerine uyguluyorum geçene kadar. onlar da kısa zamanda geçiyor zaten.

14 eylül 02:13

18. Bacaklarimda oluşan batıklar için doktorumun verdiği krem. Banyoda güzelce liflenip temizlendikten sonra batıkların üzerine uyguladim ve artık çok şükür böyle bir sorunum kalmadı(gizlinot: Oh be)

28 ağustos 19:12


17. küçük küçük kızarıklık şeklinde olan sivilcelerde oldukça işe yarayan köklü sivilcelerde ise eh işte diyebileceğim antibiyotikli krem 

27 ağustos 21:32

16. Kapalı komedonlarımı temizledikten sonra sürdüğüm antibakteriyel krem. Bunu sürdüğümde sabaha mikrobik sivilcelerle uyanmamış oluyorum. Onun dışında aktif sivilceye bir etkisini gözlemlemedim

30 nisan 00:55

15. Burnumu deldirdiğimden beri makyaj çantasından eksik etmediğim pomad.ayrıca bir zovirax ya da vectavir olmasa da uçuğa da iyi gelir.

30 aralık 2017 01:18 10 şubat 15:51

14. 1,5 ay önce deldirdiğim kulak deliğimden dün iltihap sızınca bugün doktora gittim ve %2lik sodyum fusidat pomadını verdi. Suçiçeği sonucu oluşan ve geçmeyen kabarcıklarıma da fusidik asit bazlı kremini vermişti. İşe yarayan güzel bir topikal antibiyotiktir kendisi. 

29 aralık 2017 21:05


13. koltuk altımda çıkan şişlik için doktor bunu vermişti. hemen etkisini gösteriyor.

14 mayıs 2016 18:26 ed.24 haziran 2016 18:38

12. kendisi antibiyotikli kremlerin ana kraliçesidir. yarayı geçirme açısından çok hızlı bir işlevi var, yaranız kısa süre içinde iyileşme gösteriyor ama benim sevdiğim yönü, çook iltihaplı olan sivilceye az miktarda sürüldüğünde, bu sivilcenin iltihabına göre değişir tabii ki ama, en az 3-4 saatte o iltihabı kusturuyor. yani üstünü selpakla sildiğinizde sanki sivilceyi patlatmışsınız gibi oluyor, bütün ilhitabı selpak alıyor ve sivilce artık yok. tabii ki kalan kırmızılığa yine biraz fucidin sürdüğünüzde iyileşme sürecini hızlandıracaktır.

14 mayıs 2016 13:56

11. sevgili sivilceli, irinli, iltihaplı siz çok tatlı hanımlar.

bunu sürün, bunu. yalnız öyle yoğurt gibi cıvımayın. hafif sürün. irinli sivilceyi batticonla biraz temizleyin, sonra da bundan kullanın. üzerine de makyaj yapmayın.

14 mayıs 2016 13:39