girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (3)
  • medya (0)

3. tam bir haftada bitirdiğim animedir. bu haftanın vize haftası olması ve benim yatacak yerimin olmamasını bir kenara koyarsak çok ama çok beğendim. keşke bu kadar kısa sürede bitirmemiş olsaydım ve bunu söylediğime inanamıyorum ama keşke devamı olsaydı. (gizlinot: uzun animelere isyan ederim)

daha ilk bölümlerinden itibaren bağlıyor, asla "öfff hadi durumlar gelişsin" demiyorsunuz, beni hep güldürüp hem ağlattı. karakter gelişimleri çok başarılı, hiçbir olay ya da hiçbir karakter öylesine varolmuyor hepsinin özü, geçmişi irdeleniyor ve ana konuda önemli bir yerde kendini buluyor. en güzel yanlarından biri oldukça feminist oluşudur. güçlü ve kudretli kadın karakterleriyle de takdirimi kazandı. şuan edward elric ve roy mustang ile çok kuvvetli bir duygusal bağ kurdum bittiğini kabullenemiyorum. bütünüyle güzel ayrıca övecek yer bulamadım 10/10.

18 aralık 2017 01:54

2. burada bir süslünün önerisiyle başladığım ve daha ilk bölümünden itibaren dünyamı sarsmış anime. konusunu başta çocukluğumun dizisi avatar the last airbender gibi düşünmüştüm. orada elementleri büküyorlardı. burada maddeleri simya kullanarak dönüştürüyorlar. ama bu animenin daha karanlık yönleri var ve birkaç bölümü ciddi beni yaraladı. bittiğinde daha detaylı yazacağım.

11 aralık 2017 00:15

1. Fullmetal Alchemist, 20. yüzyılın başlarında, alternatif bir dünyada, Amestris isimli bir ülkede geçen bir fantastik mangadır. Bu alternatif dünyada abartılmış bir simya bilimi ağırlıklı olarak kullanılmaktadır ve gerçek hayatta görülmeyen ayrı fantastik bir olgudan bahsedilmektedir. Edward ve Alphonse Elric Amestris ülkesinde yaşayan iki kardeştir. Babaları daha çok küçükken gitmiş, Yıllar sonra ise anneleri Trisha Elric’i ölümcül bir hastalıkta kaybetmişlerdir. Eğitimlerini tamamladıktan sonra, babalarının notları arasında buldukları dönüşüm çemberi ile annelerini yeniden canlandırma isteği içinde eve geri dönerler. Fakat bu girişim başarısız olur ve Edward’ın sol bacağına, Alphonse’un da tüm vücuduna mal olur. Kardeşini kurtarmak için ümitsiz de olsa Edward, sağ kolunu kurban eder ve kardeşinin ruhunu bir zırha mühürler. Bundan sonra, Edward’ın sol bacağı ve sağ kolunun yerine Automail, bir çeşit gelişmiş protez uzuv, takılır. Aslen Japonca’da “Fullmetal” tabiri inatçı birini tanımlamak için kullanılır. Ve bu iki kardeş devlet simyacısı olabilmek ve annelerini canlandırmak için her yolu denerler.

Sadece Fullmetal alchemist olan anime mangayla tamamen farklıdır. Ama fullmetal alchemist brotherhood mangayla paralel gider ve brotherhood olanı kesinlikle çok güzel, izlenilesi animelerden biridir.

Ukte: (yazar: uraharakisuke )

10 şubat 2017 03:35