yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (32)
  • medya (0)

  32. Vardı böyle bir şey. Süslü sözlük’le henüz tanışmamışken onun önerdiği birçok ürünü aldım. hatta gittiğim mağazalarda önerdiği ürünlerin nasıl stok dışı kaldığına da şahit oldum. Ama sektörde kendi kendini pasivize etti. şimdi instagram’da yaptığı paylaşımlarda önerdiği ürün varsa bile benim ilgimi çekmiyor artık. Hem ben makyaja doydum hem de artık sözlük bazlı alışveriş yapıyorum. ürün çeşidi ve yorumları bakımından her geçen gün daha da zenginleşiyor sözlük. Eğer sözlükte başlığı olmayan bir ürünü denemeye heves etmişsem de olası bir memnuniyetsizliği dert etmiyorum. Çünkü sözlüğe içerik oluyor en azından. Başkalarına fikir oluyor. Sadece görkem değil diğer makyaj bloggerları da (gbkz: out), süslü (gbkz: in)! \o/

  Hehhe:d

  17 haziran 2019 16:22 17 haziran 2019 16:25

  31. kalmayan etkidir.

  17 haziran 2019 09:36

  30. Kendisinin bitmek bilmeyen trendyol reklamlarından dolayı bitmiş olan etkidir. O da artık diğer instagrammerlar gibi. Seneler önce lisede kullandığım parfümüm avon wish of love'ı tanıtması üzerine tuz biber ekti.

  16 haziran 2019 19:06


  29. Bu zamana kadar sadece önerdiği falcıyı merak ettim onu da bulamam sanırım.

  26 kasım 2016 22:37 26 kasım 2016 22:38

  28. Kesinlikle inanıyorum bu etkiye. Öncelikle reklam yapmadığına inandığım için gönül rahatlığıyla önerisini almasam bile tavsiye edebiliyorum fakat hm süngeri ben çok önceden keşfetmiştim sayesinde hiç bir yerde bulamıyorum

  11 eylül 2016 04:13

  27. bugüne kadar görkemin önerdiği tek bir ürünü koşa koşa gidip aldım o da bobbi brown'ın camel farına dupe gösterdiği flormarın kaş farı oldu. camel'ı bir senedir deli gibi isteyip online stokta asla bulamayınca gidip o farı aldım. onun dışında cilt yapımız hiç benzemediğinden ve görkem'in hayatının ürünleri blog yazdığından beri sürekli değiştiğinden açıkçası övdüklerini çok ciddiye almıyorum. eğer silmediyse eski bir videosu vardı 10 favori ürünüm diye. o videoda olanların çoğunu görkem şuan kullanmıyor. çok sirkülasyona uğruyor ürünleri kabul. bana da o kadar hediye gelse ben de bir daha yüzlerine bakar mıyım bilmiyorum ama bari hayatımın ürünü deme. şimdi de himalaya peelingi ortaya attı. ki bu şekilde övdüğü çoğu ürünü de takipçilerinden duyduğunu söylüyor. son olayı da şu görkem'in: gorkitooneriyor etiketiyle paylaştığı ürünleri takipçileri de gorkitoonerdi etiketiyle paylaşacakmış. millet paylaşmış bir de baya bir methiye dizmiş görkem önerdi ben de aldım çok memnun kaldım falan diye. oh ne güzel reyting. insanlar birilerinin ekmeğine neden yağ sürüyor anlamıyorum. sen onu paylaştıkça yine görkemin cebine para girecek ama sen görkem önerdi diye alıp cebinden para çıkaracaksın.

  7 eylül 2016 23:22

  26. Görkem karman etkisi derken kendisinden kozmetik veya başka bir konuda ciddi anlamda etkilendiğimi yok. Ancak, asosyal, kolay kolay arkadaş edinmeyen ve gerek duymayan biri olarak nedense nedense nedense çok iyi arkadaş olabileceğimiz düşündürüyor bana. Muhtemelen hayat goruslerimizde bir değil buna ragmen potansiyel arkadaş adayım olarak görüyorum kendisini =/ sanırım ciddiyeti, net konuşması, samimiyeti, videolarınin reklam reklam kokmamasi sebebiyledir.

  7 eylül 2016 21:41


  25. şimdiye kadar h&m sünger de dahil görkem karman'dan dinlediğim hiçbir ürünü koşa koşa almaya gitmedim. bunu övünülecek bi şeymiş gibi söylemiyorum sadece anlamıyorum insanlar parayı bu kadının ağzından çıkanı talan edercesine alacak kadar kolay mı kazanıyor ?

  bunu yapan grubun büyük bi kısmı küçük yaş grubundadır muhtemelen ama mesela benim görkem'le ne cilt tipim, ne ten rengim ne de zevklerim uyuşuyor. bu şekilde uyuşmayanın bile sorgusuz sualsiz aldığını görebiliyorum. yağlı ciltli arkadaşım kullanmış o da çok sevmiş dediği anda inanıyor insanlar. yalan söylediğinden değil ama sırf lansmanlara katılmıyor, şeffaf bi şekilde her şeyi anlatıyor diye %100 güvenmek bence saflık olur. çoklu kullanıcı yorumları okuyup bilgi edinebileceğim sözlük gibi bi ortam varken mesela, üzgünüm ama makyaj uygulama konusunda çok da başarılı olmayan birinin ağzından çıkanı koşa koşa almam. zira kendisi blog yazmaya başladığından beri bi çok kuru ciltli oldu, bi karma oldu, bi tekrar kuru oldu. zamanında haftada bir bir ürünü hayatının ürünü seçip sonra onları bir daha hiç görmediğimiz de oldu.

  zaten dupelar konusunda sözlükten yararlandığına daha önce şahit olmuştuk. çoğu dupe ürünü de kullanıcılarından falan duyuyor ve deniyor.

  görkem karman benim nötr yaklaştığım bi kadın. izliyorum, bazen beğeniyorum bazen beğenmiyorum yaptığı işleri. benim tarafımda hiç böyle bi görkem karman etkisi olmadı hem de hiç. dışarıdan şaşkınlıkla izliyorum.

  7 eylül 2016 19:35

  24. Neydi o insanı kurabiye ye çeviren ucuz pudra (bkz: rimmel London stay matte pudra) onu alıp kalitesini gördüğüm an bende son bulan etki.

  Bir de mac kinda sexy muadili gösterdiği golden rose 27 vardı, ikisi de renk olarak bana yakışmadığı için almadım.

  Yine golden rose fırça çok basit geldi aldığıma pişman oldum. Demem o ki süslüler kendi süzgecinizden geçirmeden paranıza yazık etmeyin, zaten chanel nars görmüş kullanmış kişilerin tuhaf tuhaf ürünleri yere göğe sığdıramamasına, dahası birileri övdü diye herkesin kör alış (bkz: blind buy) yapmasına anlam veremiyorum.

  Denemeye devam bi gün kendi enlerimizi bulacağımıza inanıyorum...

  7 eylül 2016 19:30

  23. Görkem karman ben reklam yapmıyorum sponsorlardan para kazanmıyorum diyor iyi hoşta tanıttığı ürünleri babasının hayrina mı yapıyor ?Hiç sanmıyorum açıkçası. Çünkü bugün gratıste kasanın arkasında bahsettiği peelingten onlarca vardı. Buda bir politika bence.

  7 eylül 2016 19:08 7 eylül 2016 19:08