yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (1489)
  • medya (52)

  1489. kızı mercan'ın hastası olduğum eski youtuber^^

  5 nisan 04:57

  1488. Para çok vizyonsuz kişiler de bacım dediklerimdensin. 

  28 mart 00:32

  1487. orijinali lehçe olan, birebir olmasa da ingilizce çevirisi "You can take the girl out of the village, but you sure can’t take the village out of the girl." olabilecek bir söz vardır ya. Görkem'den daha iyi uyan birini tanımıyorum. Sosyoekonomik olarak üst düzey bir ailede yetiş, italya'da oku, kendi işini kur, binlerce kişiyi etkileyecek gücün olsun ama...

  27 mart 12:24


  1486. Her çocuğa kanım kaynamaz,ama kızı Mercana bayılıyorum. Gerçekten çok çok tatlı. Kendisinin giyim ve makyaj tarzı bana uymuyor, kızını izlemek için takip etmeye başladım, ağzım kulaklarımda izliyorum. Ve Görkemin makyajsız çok daha fresh ve genç gözüktüğünü söylemek isterim. Göz kalemi ve çerçevelenmiş dudaklar olmadan çok daha iyi. 

  20 mart 21:24

  1485. girdi sildirmeye başlamış kişi.

  çıkarttığı süngerin başlığına bir girdi yazmıştım. "diğer" gerekçesi ile kabine gönderilmiş. diğer?

  neyse ki dandirik süngerini alan yok. istediği kadar girdi sildirebilir.

  (link: resimag.com/p1/7e89426bf22.jpeg gorkito )

  17 mart 13:37

  1484. “günün linki” başlığıyla yaptığı trendyol reklamında, ilk sıradaki makyaj setine inanamadım. kendisi kullanır mı acaba o makyaj setini? zira o set pazarlarda satılanların trendyol görmüşü. görsel ekliyorum.   

  tanım: reklam yapacağım diye takipçilerine merdiven altı kozmetikleri öneren, bir tür beauty influencer&yeni nesil insta-mom. 

  ilgili medya:
  1
  13 mart 15:36

  1483. çıktım takipten. işim gücüm yok makyaj bloggerından şeker yükleme testi, gebelik, annelik mi öğrenicem. iki maskara, krem görelim diye takip ediyoruz başımıza bilirkişi kesiliyorlar. ne süslü sözlüğe ihtiyacımız var bu konularda bilgi sahibi olmak için ne de görkem karman'a. 21. yüzyıl değişiksin.

  23 şubat 21:12 23 şubat 21:13


  1482. dün attığı kahvaltı storysinde sofrada bir tabak dolusu finger bisküvi gözüken influencer...

  23 şubat 13:53

  1481. Sorun zaten şeker yüklemesi yaptırması değil. İster yaptırır ister yaptırmaz. Bunu kendisi ve doktoru bilir. Fakat ben hamileliğim boyunca sürekli şeker yedim hiç bir şey olmadı, taş gibiyim izlenimi bırakması. Hamile olmayan bir insanı bile kusturacak kadar tatlı yerken bunu da göze sokup övünmesi. İşte sorun tam olarak bu.

  19 şubat 12:11

  1480. hamilelerde şeker yükleme testi(ogtt)(gizlinot: oral glukoz tolerans testi) hamileyken yoga yapmak gibi kişisel bir karar değildir. hem anne hem de bebek sağlığı için çok ama "çok" gereklidir. hayat kurtarıcıdır. test sırasında alacağınız glukozdan ötürü bebeğiniz ölmez, ancak eğer gestasyonel diyabetiniz varsa ve testi reddettiğiniz için diyabetiniz fark edilmezse:

  yenidoğanda: hipoglisemi, hiperbilirubinemi, respiratuar distres sendromu, ölüm

  annede: ani düşük, preeklampsi(gebelik zehirlenmesi), kronik anemi, doğum sonrası doku enfeksiyonu.

  canan karatay "şeker yükleme testi yaptırmayın" dediği için 15 gün meslekten men edildi, neredeyse diploması süresiz alınacaktı. karatay'ı öven süslüler, haberiniz var mı acaba? Onu savunmak isterken karşınıza aldığınız şey dünya sağlık örgütü'nün gebelik takibi prosedürü.

  canan karatay bir tek ogtt değil, aynı zamanda aşı karşıtı. 3 senede en az 10 tıp profesörü hocam derste kendisiyle dalga geçmiştir heralde. dahiliyeciden mikrobiyoloğa, jinekologtan farmakoloğuna hepsi. biri "tıp dünyasının soytarısı" demişti.

  dalga geçilmesinin sebebi komik olması değil arkadaşlar, aşırı öfkeli olmaları. çünkü insanlar bu kadını dinliyor, "tıp profesörü" diyip inanıyor. sonra gelsin aşı karşıtı anneler, gitsin ogtt yaptırmayan gebeler...

  görkem karman'ın story'sini görmedim ve takip ettiğim biri değil. yalnızca buradaki yanlış yönlendirmeyi düzeltmek istedim. çünkü burayı hamileler okuyabiliyor arkadaşlar. siz fikir sahibi olmadığınız bir konuda zikir sahibi olacaksınız diye; söyledikleriniz bir hamile için ikna edici olursa eğer, o annenin ve bebeğin hayatına mal olabilirsiniz. aman dikkat.

  özel sebeplerden ötürü ogtt yaptırmayan süslüleri tenzih ederim.

  18 şubat 22:27 18 şubat 22:55