yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (128)
  • medya (8)

  128. Açıkçası makyajla haşır neşir olan birinin bu kadar küçük bir renk skalası seçmesi bana biraz tuhaf geldi. (kapatıcılar için konuşuyorum özellikle) benim gibi pek çok kişiye ya çok koyu ya çok sarı kaçacak renkler seçmiş. Yapayım da nasıl olursa olsun gibi olmuş. Almayı düşünmüyorum ancak görüşümü belirtmek istedim. 

  Makyaj süngerinden arkadaşım kendine alırken bana da almış. O şekilde elime geçti, memnunum aylardır kullanıyorum. Kutulu ve özenli şekilde gelmiş olmasını sevdim. Yıpranırsa yeniden almam ama, olmazsa olmaz değil. 

  2 temmuz 17:49

  127. İlk fiyatların açılış fiyatı olduğunu açıklamış marka.Kimse kusura bakmasın ama 40 tl ile 35 tl arasındaki uçurum çok fazladır ve bu kadar kısa süreli ise baştan belirtmeliydi.40 tl görkitoya vermem ama 35 tl veririm.Yeni fiyatlarından dolayı bir daha almayı düşünmüyorum.

  2 temmuz 17:16

  126. görkem güvenilir bir youtuberdı, onun ürünlerinden yanlış bir şey çıkmaz diyorlar ama bu kız bu kozmetikleri evinde kendi tarifleriyle üretmiyor,içerikleri de diğer kozmetik markalarıyla aynı kimyasallıkta,hangi laboratuvarla çalıştığını bilmediğimiz için de,ürünlerinden hayvan testi yapılıp yapılmadığını dahi bilmiyoruz.

  isim ve logo konusuna gelince,basit olsun,samimi olsun vs den yola çıkmışlar ama bence çok basit olmuş,font oldukça acemi duruyor.Müşteri kitlesini sadece kendi takipçileri olarak hedef  koydu sanırım ama ticarette geniş düşünmek gerekir,onu hiç tanımayan biri için marka hiç ilgi çekici değil.Zaten kemikleşmiş bir takipçisi var çok fazla artmıyor ve onlar da bir gün satın almayı azaltır veya durdururlarsa pazarlama stratejisini değiştirmesi gerekir.

  Markası şu haliyle,diğer herkes tüm sosyal medya ünlüleri gibi heves edip '' ben de çıkarayıp ne olacak ki havası veriyor'' Ticari kaygısı yoksa bu şekilde devam edip bir gün hatıra olarak kalır,amacı para kazanmaksa ürün çeşitliliğini ve pr ını arttırması gerekir.

  26 haziran 18:51 26 haziran 18:59


  125. Ürünlerim geldi. İki günde elime ulaştı. Öncelikle body mousse 100 ml. Yani fiyatına göre aslında bir tık az bile. Fakat kokusu gerçekten çok hoş. Ben vanilya aromalıyı sipariş etmiştim öyle ağır ağır vanilya kokmuyor. Onun dışında ambalajları çok tatlı. Ruj ve kapatıcıya gelirsekte ruj güzel fena değil. Ben cinnamon cake isimli rujunu almıştım. Dudakta ağırlık yapmadı. Kapatıcısı ise çok kremsi. Yaz kapatıcısı değil gibi biraz ağır geldi sanki. Bende 01 rengi var. Tam oldu yani rengi bir tık açık gibi ama fena durmadı. 

  ilgili medya:
  1
  26 haziran 18:21

  124. 2 gün önce kapatıcısını siparis etmistim 2 tane yollamıslar. Direkt mail attım müsteri kodu verip kargoyla yollayabilirsiniz demisler ama ben su durumda sırf onların yaptıgı bi hata icin kargoya gitmek zorunda mıyım? Gidemeyecegimi ancak odeme yapabilecegimi soyledigimde de iban yollamıslar. Yine benim cebimden 70 tl cıkmıs oldu. Müsteriye tavrını kötü buldugum marka.

  26 haziran 16:06

  123. aşırı acemi bulduğum youtuber makyaj markası. 

  25 haziran 21:01

  122. Süngeri hiç cezbetmemişti beni bu markanın. Yeni ürünlerine tesadüfen denk geldim bakayım dedim, kapatıcılar fiyat açısından ilgimi çekti ama renk skalası çok dar ve yetersiz. Renkler herkesin kolunda farklı görünüyor (ki kolda denenmesindense uygulamalı gösterilmesi daha doğru olurdu, Görkem bile sadece koluna denemiş geçmiş. Filtresiz, günışığında çekmiş olsa bile bence yetersiz), 01 çok pembe ve bazı kişilerde resmen gri gibi duruyor, 02 çok şeftali-turuncu, 03 aşırı sarı.

  Fiyat uygun mu? Evet. Ama şu durumda min iki renk karıştırarak bazı kişiler (yine herkes değil) rengini tutturabilir gibi. Kendisi de mesela 01 ve 02 rengini karıştırarak da uyguladığını söylemiş. Ama bu durumda da gidip iki tane kapatıcıya toplam 70 vermektense, o 35-40 lirayı indirimde renk skalası daha geniş bir kapatıcıdan tam kendi rengini alarak harcamak daha mantıklı. Yani yeni ve daha çeşitli renkler gelene dek yapısı harika bile olsa çıkarıp para vereceğim bir ürün değil maalesef.

  Diğer bir nokta, kriz dönemi öncesinde görebildiğimiz ve bir gün biterse tekrar görebileceğimizi umut ettiğim testerlar bile bazen ürün seçmede %100 yardımcı olmuyor. Hele de mağaza ışığında olan gibi gözüken her şey günışığında çok farklı durabiliyor. Yalnızca online satışı var bu markanın gördüğüm kadarıyla. Bu yüzden bu durumda tester ürünler bence çok daha fazla önem taşıyor. Gelecekte böyle bir şey yapmayı düşünürse çok daha fazla kişinin memnun kalıp bilinçli alışveriş yapabileceğini düşünüyorum. Hele ki tester ürün bulmanın ve denemenin ne kadar zor olduğunu düşünürsek bayağı iyi olur.

  İçerikleri dün eklenmemişti. Bugün girdim baktım, kapatıcılar hariç eklenmiş. Bir diğer nokta ise bedava kargo sınırının yüksek olması ve kapatıcılar için konulan görsellerin tatmin edici olmaması. Çok gerçekçi değil, bir tarafa ışık basmışlar gibi duruyor.

  Mat ruj var üç tane. Bu renk skalası ile satın alacağımı yine sanmıyorum çünkü aşağı yukarı herkeste olan, içinde bulunduğumuz mevsime uymayan ve biraz zamanın gerisinde renk seçimleri yapılmış. Daha çeşitli renk seçenekleri gelirse denemek isterim ama şu an için nah.

  Köpük nemlendirici ise dikkatimi çekmedi değil. (Her ne kadar yine sınırlı koku seçeneği olmasına ve o kokuların da pek yazlık olmaması gerçeğine rağmen) Fiyatı da gayet uygun ama öncelikle içerik listesini kontrol edeceğim, ona göre sipariş vereceğim sanırım.

  24 haziran 22:35


  121. Ah canım Görkem Karman markan benim için biraz hayalkırıklığı olsa da sana ve ailene bayılıyorum. Görkem Karman youtuberların en eskilerinden ve işini hakkıyla yapan biri.Keşke youtube'a vlogger olarak devam etseydi de o güzel çocuklarını daha sık görebilseydik. Neyse gelelim marka ve ürünlere. Ürün yorumlarına her zaman çok güvendiğim birinden üst düzey ürünler bekledim açıkçası. Ürünleri henüz deneme fırsatım olmasa da ürünlerin tanıtımlarıı ve renkleri hakkında bi kaç şey söylemek isterim.

  Kapatıcı : Öncelikle üzerinde concealer yerine kapatıcı yazmasını çok sevdim. Çok bize ait hissettiriyor. Dün instagram storylerindeki swatchları görünce ise ağlamak istedim. Tonlar korkunç en azından kol üzerinde. Yani herkes aydınlık görünüm istemeyebilir. Sadece doğal cilt tonunda bir kapatıcı kullanıyor olamaz mıyız? 1 numara bildiğin pembe 2 de oldukça açık 3 ise sapsarı görünüyor. Tabi kol üzerindeki duruş, telefondaki ışık yanlış yansıtmış olabilir. Ama sen blogger olarak bir çok ünlü arkadaşa sahipsin. Hadi kendin yapamadın diyelim. Niye uygulamalı gösterim rica etmedin ki birinden? Görkito seni seviyorum Allah için uygulamalı gösterim hazırlat. Standlardaki testersız ürünler gibi, sinir bozuyor böyle.

  Köpük nemlendirici : Bence fikir olarak çok güzel. Hafif, yapış yapış olmayan yaza uygun nemlendirici. Fakat koku seçimleri bence yaza uygun değil. Yaz için daha fresh daha çiçeksi kokular olmalıydı.

  Rujlar : Nude ton mükemmel görünüyor. Fakat diğer 2 ton çok sıradan. Koyu renk olan zaten bilmiyorum artık öyle renk sürenleri bile görmüyorum pek. Hele ki yazın.

  Umarım kapatıcı ve rujlara farklı renk alternatifleri en yakın zamanda gelir. Seni seviyoruz Gorkito lütfen eleştirilerimi nefret olarak algılamayın. Kendisi güvendiğim bir blogger ve en iyisini yapmasını isterim :)

  24 haziran 16:21

  120. kapatıcım bitmişken ve yeni bir süngere ihtiyacım varken ikisini de görkem'den almak istedim. bu ikisinin toplamı 70,80 lira yapıyor. bedava kargo alt sınırı olarak 75 lira demişler. yani 2 ürün yetmiyor bedava kargo için. şimdi sanmıyorum ki kimse henüz güvenilirliği test edilmemiş ürünlerden tek seferde 3 ürün alsın. mesela şimdi ben vazgeçtim almaktan dkjgkfg. bence kargo alt sınırı daha düşük olmalıydı daha fazla insanın denemesi için.

  maybelline'lere vs para kazandırmaktansa görkito'yu denemek ve desteklemek isterim açıkçası. kargo meselesi dediğim gibi olursa ve o zamana kadar bu iki ihtiyacımı karşılamamış olursam alacağım.

  rujlar pek ilgimi çekmedi. biraz sıkıcı bence.

  son olarak markanın bir logosu olmalıydı. böyle çok acemi duruyor.

  ilgili medya:
  1
  24 haziran 14:47 24 haziran 14:56

  119. Ürünlerin ambalajlarını , renklerini başarılı bulsam da site de renklere ait açıklama olmaması , ürün gramajlarının belirtilmemesi güzel olmamış. Yani ürün sayısı az zaten gözden kaçacak birşey değil. Kapatıcı uygulama görselleri de başarılı değil malesef. Biri ışıklı , diğeri ışıksız gibi. Benim ürünüm çıksa uygulamalar yaparım, yaptırırım instagram hesabımdan. Görkemde o enerji yok. Kargo vermeyecek olsam denemeyi düşünürdüm ruj en azından.

  24 haziran 13:16