yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (220)
  • medya (19)

  220. kışın makyaj yapmayı daha çok seven çünkü yüzünde hiçbir şey olmayınca(gizlinot: makyaj: beni bu mentiondan çıkarın) ve soğuk hava vurunca blurlenmiş etki alan(gizlinot: vay anasını sayın seyirciler) Görkem Karman'ın markası. Hatta bu markanın Miracle Ball ürünü öyle mucizevi ki vaatleri 5 ayrı ülkeden 32 bilim adamının toplanıp yaptıkları araştırmalara dayalı.(gizlinot: öyledir değil mi?) Buz uzun vadede öyle mucizeviymiş ki düşünce bi yerimize(gizlinot: neremize neremize) buz koyuyomuşuz. Öyle düşüncekmişiz. Lan cok mantıklı. Bu neden daha önce bizim aklımıza gelmedi arkadaşlar?? Resmen aptal gibi hissettim. Bir de suyun önemi varmış öyle dedi doğadaki önemi falan bizim için su cok önemliymiş o yüzden dondurup yüzümüze sürecekmişiz (gizlinot: buzu koyduğumuz plastik kabın doğaya zararları o sırada ölü taklidi yapıyor) ben ikna olduk arkadaşlar alıyorum bu miracle zımbırtısını. Aşırı etkileyici bir lansmandı. Orada bulunup ürünü reklam yapan her influencerın da ben (gizlinot: pg13)

  22 ekim 00:11

  219. Tanım: Eski blogger, yotuber ve influencer olan Görkem Karma'nın çıkarmış olduğu markasının ad.ı Bundan 3 yıl öncesine kadar ürün önerilerine ve tavsiyelerine güvenirdim ama şimdi ona karşı eski samimi duygular hissedemiyorum:)

  Bu markadan herhangi bir ürün alıp denemedim, kullanmadım. İyi mi kötü mü bilmiyorum ama kafama takılan iki şey var.

  Benim bir markam olsa, başka firmaların ürünlerini kullanıp, "bunun ruju çok iyi", "bunun allığı harika" gibisinden reklam yapmam sürekli. Buradan şunu anlıyorum, ya sürekli para kaygısı taşıyor, ya da markasının ürünlerine çok fazla güvenmiyor. Bu benim kanaatim...

  İkinci takıldığım konu ise şöyle: Günler öncesinden "mucizevi ürün" diyerek tanıtımını yaptığı şeyin, Irina Shayk'tan esinlendiğini söylemesini, ürünün (çok mucizevi etkisi varmışçasına) şahşahalı lansmanını, lansmanındaki diğer youtuber ve influencar'ların makyajlı yüzlerine sürerek ürünü abartma çabalarını bir yere kadar anlayabiliyorum.

  Ya arkadaş, bu plastikten bir buz kabı. Biz yıllardır bazı aromatik yağlar, esanslar, bitki karışımlarıyla, suyla beraber buzluklara koyup, dondurup bunu kullanıyoruz zaten.

  plastik kaba niye 80 TL verelim?

  Bu marka olmak değildir, abartmaktır.

  Mucize, Allah'ın yaratmış olduğu yeşil çayda, gülde, hindistan cevizindedir. plastik topta değil.

  bunun ambalajı için bir de dünyanın kağıdı kartonu harcanmış ya... yazıktır.

  19 ekim 16:09

  218. Marka ismi gerçekten çok kötü. Bir milyonculardaki ucuz kozmetik markalarının isimlerine benziyor ( örnegin cocoshe) bir de sözlükte miracle ball ürünüyle ilgili yoğun eleştiri duydum. Çünkü buz yüze çok zararlıymış... bugün bir dermatologdan buzun şişliklere ödeme vs iyi geldiğini duydum ancak akne gibi sorunlar için asla kullanılmazmış. Çok kullanılmak isteniyorsa buzu bir beze sarıp öyle kullanılmalıymış. Ancak çok da gerekli ve uygulamaya değecek bir yöntem değil diye düşünüyorum:) özellikle hassas ve sorunlu ciltler denememeli bile bence

  18 ekim 19:30


  217. kendim de ticaretle uğraşan biri olarak gorkem'in kaliteli ve gercek cilt bakim urunleri gelistirmeye yonelik butcesinin olmamasini anlayabiliyorum. sifirdan formül geliştirmenin maliyeti onbinlerce dolara çıkabilir, karşılığını alabileceğiniz satışınız ya da marka gücünüz yoksa kısa vadede boşa harcanan paradır.  

  dikkat ederseniz görkem'in cikardigi urunler orijinal formuller degil, gul suyu, nemlendirici vb gibi temel icerikler. yani ısparta'da bir gül fabrikasıyla  anlaşıyorsun sana tonlarca gül suyu veriyor şişeleyip satıyorsun. ya da nemlendirici krem, herhangi bir kozmetik ureticisiyle anlaşiyorsun sana kendi içeriğini az değiştirip veriyor kendi adınla satıyorsun. 

  anlayabilmeniz ve bundan sonraki alışverişlerinizde göz önünde bulundurmanız için yazıyorum. görkem'in firması bu şekilde çalışıyor. hani ürünü şöyle test ettik böyle geliştirdik, çok uğraştık gibi şeyler yalan kızlar. nemlendirici krem üretmenin matematiği bellidir, en fazla üretici taşeron firmaya "vanilya kokulu olsun, kuru ciltler icin olsun" şeklinde talep iletiyordur. 

  bu şekilde çalıştığı için eski formüllü güneş kremini kakalamaya çalıştılar mesela, çünkü muhtemelen kaliteli içerikli bir güneş kremi formülünü kullanmanın maliyeti şirketi için çok yüksek olacaktı. ürünü kendileri geliştirmediği için kendisine 5 tane güneş kremi formülü için fiyat teklifi sunuluyor o da bir tanesini seçip görkito kutusuyla paketleyip satıyor. 

  bu ticaret modeli basit formüllerde (nemlendirici, ruj) çok işe yarasa da ciddi cilt bakım ürünleri yapmaya gelindiğinde sıçıyorsun malesef. görkemin bu noktaya geldiğinde yapması gereken şey sünger, fırça vb gibi bozulmayacak ve (arge içermediği için) düşük maliyetli ürünlerle devam etmek. keza öyle de yapmak istemiş ve buz kalıbını çıkarmış. bence ticari olarak çok mantıklı bir adımdı çünkü kendilerine maliyeti 1 lira bile değil o topun. bozulma derdi vb yok, depolaması, nakliyesi kolay. tüccarların sevdiği tarz ürünlerden tam olarak. 

  bu ürünü aç gözlülük yapmayıp, sessiz sedasız 30₺ yapıp satsaydı hiç bu kadar linç yemezdi. şimdi linç edenler belki merak edip alıp kullanırlardı. ama 20 influencerla lansman yapıp sonra çıkıp "plastiği çok özel,kanserojen içermiyor, buz düşmesin diye içine tırnak taktık o yüzden 80 tele" diye çıkıp anlatınca götümüzle güldük. benim 15 liralık su damacanam da kanserojen bpa içermiyor, so? 

  bu ticari adımdaki ticari açıdan tek yanlış bu lansman ve beklentileri dağa çıkarmandı  görkitocum. 

  (sağlık açısından yanlışlarına girmedim cunku herkes gayet farkinda.)

  15 ekim 13:06

  216. tanım: arge yatırımlarına milyon dolarlar harcayıp gençliğin ve güzelliğin sırrını bulmuş mucizevi bir ürün tasarlamış markadır.

  ben bu ürünü almayı düşünüyorum çünkü yemediği hiç bir şeyi yüzüne sürmeyen bi sivri zekayım, tiktoktan cilt bakım tavsiyesi öğrenecek kadar cahilim üstüne üstlük buzdolabının yanında verilen buz kalıplarını kullanmak yerine bu ürünü almalıyım çünkü parayı sokakta buluyorum.

  15 ekim 11:09

  215. Neden kendini savunmak için irina shayk da yapıyor yeni olan bir trend denir ki irina shayk' ın yapması doğru olduğunu göstermez (gizlinot: Vogue youtube kanalını izleyenler beni anlayacak cidden o kadar lüks ve gereksiz cilt bakımı yapıyorlar ki)sanki irina shayk dermatolog. Tiktok'ta ve internette zaten çiçekten tonik yapma gibi saçma ve dayanaksız birsürü güzellik trendi var herkes yapıyor diye bizde mi yapalım yani ne alaka.En komiğide diğer buz topu yapan kalıplar buzun üstünü pürüzlü yapıyormuş yüzümüzü çizebilirmiş.Hangisi daha kötü bilemedim yüze buz sürmek mi yüzü çizmek mi.

  15 ekim 02:18

  214. Görkem karmanın bir süre önce çıkarmış olduğu makyaj ve cilt bakım markası.

  Hiçbir ürününü kullanmadım bilmiyorum ama insanların bu kadar kolay cilt bakım markaları çıkarmalarını aklım almıyor. Şöyle sağlam bir cilt bakımı üzerine araştırmayla birkaç ayda bunun üzerine donanımlı olabiliyoruz. Birçoğu ürünü de deneyimle ve içerik araştırmasıyla iyice tanır hale geliyoruz. Fakat içerikleri çoğunlukla öğrenme aşaması vakit alıyor. Neyseki skincarisma , cosdna gibi siteler bunun için oldukça yardımcı oluyor. Doğru bilgiye ulaşmak günümüz koşullarında gerçekten zor değil. Örneğin yüze kahve telvesi , karbonat veya sirke sürülmemesi gerektiği , cildi irite edebileceği çok temel bir bilgidir. Yüze buz sürmek de öyle. Bunun için dermatolog veya kimyager vs olmaya gerek yok. Şuna da şaşırıyorum , kimse mi uyarmadı? Böyle saçma bir ürün çıkarmanın ne kadar yanlış olduğunu. Ki zaten zamanında çıkardığı güneş kremi de başarılı bir ürün değildi , eski filtreler doluydu hep. Bilmiyorum nerden baksan elinde kalıyor. Marka çıkarmak belki kolaydır ama insanların bu kadar umarsızca cilt bakım markası çıkarmalarını anlam veremiyor. Buluyorlar bir kimyager , ne üretirse. Bu markaları çıkaran insanlara ürünlerini tanıt , içeriklerinden bahset desen ön yüzünde yazanlardan ileri konuşamayacak seviyede bilgi seviyesine sahipler. Kimyager olmana gerek yok , eğer bir marka kurup cilt bakım ürünleri de satıyorsan az çok cilt bakım üzerine donanımın olması gerekir. Bu buz kalıbı satışı da bu durumu aynen özetliyor zaten. Birçok insanın görkem karmana yüklenmesi boş değil. Cilt bakım üzerine markaları olan insanların da kendilerini geliştirmeleri gerek.

  15 ekim 01:39


  213. Son ürünüyle Aklıma sözlüğün girişindeki "lütfen birileri dedi diye yüzüne kedi çişi sürme" uyarısını getiren marka. Niye mi ? Hiiiiç öylesine...

  15 ekim 01:05 15 ekim 01:05

  212. tanım: sevgili görkem karman abat'ın kişisel güzellik markası.

  yalan yok, makyaj yapma anlayışı bana ne kadar uymasa da önerdiği ürünlerden alır ve memnun kalırdım. bu sebeple markasını çıkardığından beri kapatıcısını, liplinerını, süngerini, vücut köpüğünü ve lip glossunu deneyimlemiş biri olarak aralarından tek beklentilerimin altında çıkan ürünü lip glossu oldu. piyasadaki lip glosslardan bariz olarak bir fark göremedim. uzun süre dudakta kaldığında parça parça bir görünüm oluşturuyor ve maalesef sıfırdan tazelemek gerekiyor. tek güzel yanı yapış yapış hissiyatının olmaması ve dudakta ağırlık yapmaması.

  onun harici, diğer saydığım ürünlerini severek kullanıyorum hatta tırnak bakım peelingini almayı bile düşünüyordum. (gizlinot: mara'ya göre daha uygun fiyatlı ve gramaj açısından fazla oluşu cezbetmişti biraz da)

  şimdi de yakın zamanda yeni ürünü için lansman yaptığını gördüm ve lansmanda biri makyajlı suratına buz sürüyordu?:D abartmıyorum storylerini geç gördüğüm için olayı tam anlayamamıştım ve direkt böyle bir görüntüyle karşılaşmak beni düşündürtmedi değil.

  zira, ürünün olayını da pek anladığımı söyleyemeyeceğim. ilk olarak, buzu direkt çıplak yüze sürmenin yararından çok zararlarının olduğunu biliyorum. ikincisi, ürünün vaatleri bana hiç şeffaf ve gerçekçi gelmedi. içeriğini sizin hazırlayabildiğiniz bir buz kalıbı en fazla ne kadar mucizevi, sihirli ve çok amaçlı olabilir ki? uzun lafın kısası, kafamda çok fazla soru işareti bırakmış bir ürün oldu. görkem bu ürünün ismini açıkladığında kafamda canlanan kesinlikle böyle bir şey değildi. en azından benim için bu buz mevzusuna kadar ürün seçimleri ve çeşitliliği gayet iyi gidiyordu, bu noktadan itibaren markaya olan bakış açım değişecek gibi görünüyor.

  14 ekim 23:08

  211. ne olursa olsun, ne kadar iyi olursa olsun, görkem karman fan club başkanı değilsem, üzerinde ''görkito'' yazan bir şeyi alıp, kullanmam mümkün değil. marka ismi çok kötü.

  14 ekim 21:08