yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (359)
  • medya (4)

  359. yorgunluk, ani ışık vurması gibi etkenlerden dolayı meydana gelir. Gizlemek için kullanmadığım yöntem kalmadı.

  27 ocak 16:39

  358. kapatıcı kullanma sıklığıyla doğru orantılı olarak arttığına eminim.

  kapatıcı kullanmazken bir nebze gözüm alışıyor olmalı ki kullanmaya başladığımda deli gibi arttığını düşünüyorum. halbuki yaşam şeklim veya uyku düzenim değişmiyor. tekrar bıraktığımda, yine normal geliyor göz altlarım, bu da zaman geçmesi ve yaşlanmayla alakası olmadığını gösteriyor.

  bir süre sonra vazgeçilmez makyaj malzemelerimden bir iolacağına eminim, özellikle de iyi bir kapatıcı bulduğumda elimden düşürmüyorum. şimdi yeni aldığım tarte kapatıcı bitene kadar her gün kullanacağımı ve sonra da göz altlarımı çok dert edineceğimi düşünüyorum mesela :)

  26 ocak 19:57

  357. Kendimi bildim bileli sahibim. Kapatınca daha da kötü görünüyor bence. Ben artık kabullendim ve normal buluyorum. Kapatmıyorum, rahatsız da olmuyorum. Sadece en az boyutta olması için bol su içmeye ve düzenli uykuya dikkat ediyorum.

  23 ocak 15:37


  356. Hiç bir serumla düzeltemiyorum çünkü sebebi sinüzit ve çukurluk. Eğer bana uygunsa ilerde ışık dolgusu istiyorum.

  23 ocak 15:27

  355. göz altı ışık dolgusu sadece çökük görüntüyü düzeltir, genetik morluklara etki etmez. O yüzden iyi bir kapatıcı alın, sağlığınıza dikkat edin ve göz altı morluklarınızla barışın💖

  21 ocak 09:38

  354. -uykusuzluk

  -stres

  -kötü/yanlış beslenme alışkanlıkları

  -sigara/alkol tüketimi

  -yanlış ve toksik insanlar

  -yanlış ürün kullanımı

  -genetik faktörler

  gibi etkenlerin komplikasyonlarıyla oluşan ve insanı zamanla rahatsız etmeye başlayan bir ögedir. Beyaz tenliyseniz ve yukardakilerin birini ya da birkaçını yaşamışsanız insanlar tarafından sürekli hasta mısın ya da uyuşturucu mu kullanıyorsun sorularına ve şakalarına maruz kalırsınız. Benden ve kendini önemseyen dostlarımdan uzak olmasını istediğimdir.

  20 ocak 22:50

  353. uykusuz kalınca daha da belirginleşir. ışin ilginci bunu gösterişe çevirebilenler var

  20 ocak 17:18


  352. Concealer'dan memnun olsak bile dönem dönem değiştirmek gerektiğini düşünüyorum artık çünkü makyaj malzemelerinin genelinde toksik maddeler var zaten ve aynı formülü 1 seneden uzun süre kullanınca cildi yorduğunu düşünüyorum. En azından kendi gözlemim bu yönde bu yüzden bir ürün bittikçe aynısını almak taraftarı artık değilim, farklı formülasyon ile periyodik olarak değiştirmek bana daha iyi geliyor. 

  19 ocak 17:09

  351. 26 yaşındayım, Kendimi bildim bileli gözaltı morluğum vardır. Liseye giderken bile hafifçe kapatırdım. Annemin de böyle o yüzden genetik olduğunu düşünüyorum ancak alerjiyle alakası olduğu da söyleniyor, çeşit çeşit alerji tedavisi görmüş bir insanım belki onla da ilgisi vardır. Daha küçük yaşlarda daha hafif kapatıcılar kullanırdım ancak sonradan hep estee lauder double wear kullandım, son 1 senedir de inglot kullanıyorum ve aşırı memnunum. Hafif turunculaşması haricinde kapatıcılığı estee lauder'den çok daha iyi. KUllandığım hiç bir gözaltı kreminden bir sonuç almadım, pigment değişikliği ile kahverengi olmuş göz çevreleri için yarıyor olabilir ancak genetik olanını geçirebileceğine inanmıyorum.

  Geçtiğimiz sene annem botoksunu yeniletmeye giderken ben de doktoruna danışmaya gittim, gözaltı dolgusu için uygun aday olup olmadığımı sordum. Yüzümün oldukça ince olduğunu gözaltlarımdaki yağ dokusunun az olduğunu bu nedenle altı boş olan yerin altının gölge gibi daha koyu göründüğü söyledi. Oldukça mantıklı geldiği için kendisine dolgu yaptırdım ve aşırı memnun kaldım. Muhtemelen 2 şırınga ile düzeleceğini ancak genç olduğum için yavaş yavaş yapmamızın daha iyi olacağını söyledi, 1 tane yapalım bir bakalım sen de bak hem gözün alışsın dedi. Elmacık kemiklerim de dahil olmak üzere gözaltımı hafif doldurduk gerçekten de dediği gibi orası hafif yukarı kalktığı için morluk görüntüsü %80 azaldı diyebilirim. Sonradan gerçekten de biraz daha yapılabilirmiş diye düşünsem de hem pahalı bir işlem olduğu için hem de dışardan belli olmasından korktuğumdam ikinciyi yaptırmadım. 1 sene kadar kullandım, eğer korona olmasaydı yeniletmeyi düşünüyordum, ancak şimdilik biraz erteledim.

  Gerçekten sizi rahatsız eden gözaltı morluğunuz varsa iyi bir estetik doktoruna danışın bence bir şey kaybetmezsiniz. Ben çok memnun kaldım.

  7 haziran 2020 20:53

  350. eskiden en büyük güvensizliklerimden biriydi, ama artık daha az kapatıcı sürüyorum, zaman geçtikçe görüntü olarak aşırı estetik olduğunu düşünmeye başladım, başka insanlarda da çok hoş buluyorum, mesela göz morluğu olan insanlar olmayanlara göre daha çok ilgimi çekiyor, bana çok estetik geliyor

  7 haziran 2020 10:22 10 haziran 2020 00:42