yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (51)
  • medya (1)

  51. Göz altı morluklarından kurtulmak için kullandığım kapatıcı ve kremler neticesinde minik minik 7-8 tanesine sahip olduğum bezeler. Yoğun çalıştığım bir dönemdi ve biraz geç fark ettim. kullandığımız ürünlerin çoğu belki istediğimiz sonucu veriyor ama hiç düşünmediğimiz sorunlara sebep olabiliyorlar.

  24 şubat 01:00

  50. Kendisinden muzdaribim. Zaman zaman çok fazla rahatsız ediyor bazen sönüyorlar ancak bunun göz altına fondöten sürmekten dolayı olduğunu düşünüyorum. İstemeden göz altımda da fondötenle geçtiğimde birkaç güne kendini belli ediyorlar.

  22 şubat 22:47

  49. Sudocremi bir süre uyguladıktan sonra yağ bezesi çıt düşüyor. Ben bir dönem tüm yüzüme sudocrem sürerken keşfetmiştim bu durumu.

  14 kasım 2019 16:47


  48. her sabah içtiğim çayın bardağını hala sıcakken oluşmuş yağ bezesinin üzerine bastırıp bir süre bekliyorum, bunu yaklaşık bir hafta yapınca oluşmuş yağ bezesi sıkmaya gerek kalmadan tek bir tırnak darbesiyle düşüyor. delmekle vesaire uğraşmak istemeyenler için denenecek daha kolay bir yöntem olabilir belki.

  14 kasım 2019 13:21

  47. milia,beyaz nokta,fordyce spotsa ayrımını öncesinden bilmemiz gerekir.

  milia daha kabarcıklı olan deri pürüzü denilenilir.

  beyaz nokta minik ama içinde beyazlık vardır.

  fordyce spots işe bunlardan farklı olarak deriden kabarcıklı olarak durmaz deriniz dümdüzdür elinizi sürdüğünüzde.fakat bu fordyce tanecikleri deri altında hafif sarımsı şekilde gözükür fakat elinizle hissedemezsiniz.fordyce spots dudaklarda,göz altlarında görülebilir.hastalık olarak kabul edilmiyor,zararsız deniliyor.

  bu konuda bahsedilen şey işe eğer gözaltlarınızda kabarcık veya pütürcüklü yağ bezesi (yanı beyaz nokta veya milia) yoksa o muhtemelen fordyce spots'dur.göz altı kremlere bunda maalesef işe yaramaz.

  çünkü komedon beyaz nokta gibi deri kabarcıklı değil.

  internette pek kesin olumlu cevap verecek şeyler yok.barışık olmak gerekiyor.doktora da sorabilirsiniz bunlar fordyce tanecikleri mi diye,muhtemelen herhangi bir şey önermeyecektir.

  edit:eksileyenler neden eksiliyor bilmiyorum her şeye milia veya beyaz nokta demek doğru değil.Fordyce spots'dan bahseden belki de ilk kişiyimdir sözlükte.

  14 kasım 2019 08:15 14 kasım 2019 08:59

  46. Kendimde ve çevremde sahip olan herkeste çözdüğüm sorun. Eğer ki sadece göz altınızı gerdiğinizde, çok çok küçük ve bir sürü beyaz nokta görüyorsanız bu çok büyük ihtimalle genetik veya kolestrol sorununuz var. Bende buna çözüm yok. Ama yok germediğimde de ordalar, az sayıdalar ve büyükler derseniz bu çok büyük ihtimalle; kullandığınız makyaj malzemeleri, temizleme ürünleri ve rutininiz ile alakalı. Nasıl yok ettiğime gelirsek; önce yüze buhar banyosu yaptırıp yumuşamalarını sağlıyoruz sonrasında dezenfekte ettiğimiz iğneyle dikkatlice bezenin yan tarafından delik açıyoruz sonra hafifçe sıkınca kendini atıyor zaten. Uygulamadan sonra yağsız ürünler kullanmaya başlarsanız da bir daha oluşmuyor. 

  Edit: Tabi ki göze çok yakın yerde denemeyin ne olur ne olmaz. 

  Edit2: eksileyenlerin zorla yağ bezelerini sıktım sanırım :d

  14 kasım 2019 01:31 14 kasım 2019 13:08

  45. Evde denememeniz gereken bir şey anlaticam. Benim sivilce sorunum yok fakat kullandığım her ürün gözümün üstü altı, yanlarında yağ bezesi yapıyor. 10 yıllık bir süreden bahsediyoruz aşağı yukarı.. alkol ve şırınganın iğnesinin ucu ile ben onları çıkarmayı öğrendim yani öğrenmek zorunda kaldım... En yumuşak katlanma yerinde çıktı tam göz pınarımın orda çıktı neler neler yaşayan bilir bunu. Çok bilinçli yapılması lazım evde sıkarken o yüzden kimseye önermiyorum. O kadar yumuşak yerlerde çıkıyor ki; ne iğne batıyor ne sıkması kolay oluyor. Suan hiç yok görünürde umarım çıkmaz.

  13 kasım 2019 18:17


  44. Kirpiklerimi güçlendireyim derken kendi kendime başıma sardığım bela... Kirpiklerim gürleşsin diye badem yağı hindistan cevizi ve Hint yağını karıştırıp kirpiklerime sürüp uyuyordum. Çok çok az da sürseniz gözünüzü kapatınca göz altına akıyor. Ben bu yağ bezelerini baya sonradan fark ettim önceden böyle bir sorunum yoktu. Kirpiklerime sürdüğüm yağlar gözle görülür şekilde etki etmedi ama gözle görülür yağ bezleri meydana getirdi ve geçmiyorlar da. O kadar pişmanım ki...

  20 mayıs 2019 17:11

  43. birkaç aydır canımı sıkan ve her gördüğümde moralimi bozan yağ bezesi. göz altıma makyaj yapmıyorum artık. düzelene kadar bu şekilde devam edecek.

  16 mayıs 2019 09:52

  42. kendimi bildim bileli gozaltlarimda uc dort tane belirgin yag bezem var.sanki suratima bakinca direkt onlari görüyorum.hayir bazen patlatmaya calisiyorum olmuyor kizariyor falan, kendim de patlatamiyorum.o kadar lanet bir sey ki, ne bileyim igneyle falan patlatan oldu mu süslüler merak ediyorum valla,surekli doktora gidip bununla ugrasamam ben.hem doktor da pek bir sey yapmiyor

  15 mayıs 2019 22:39