sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (61)
  • medya (0)

  61. oldukça lanet bir durum. hele o gün lens takmışsan ve göz damlasını evde unuttuysan gün boyu gözlerin batar ve sürekli gözlerini kapama istediği duyarsın. bir de bunun kurudukça gözleri sulanan versiyonu var millet sanıyor ağlıyorum. madem bu kadar gözyaşı üretebiliyorsun nasıl kuru oluyorsun canım gözlerim bu dengesizlik neden. beni daha fazla üzmesen keşke :(

  15 haziran 19:52

  60. üniversite yıllarımda yaşadığım durum. suni göz yaşı ilacı vermişti doktor, sonra kendiliğinden yok oldu.

  17 nisan 11:14

  59. Bazı antidepresanlar göz kuruluğuna sebep oluyormuş, bence wellbutrin de bunlardan biri. Bir buçuk senedir kullanıyorum, son 1 senedir gözlerim çöl gibi. Şimdi bir damla kullanıyorum, bakalım işe yarayacak mı. Bu konudan muzdarip olanlar varsa mesaj atabilirsiniz.

  16 nisan 21:57 16 nisan 21:58

  58. İki sene önce işe gitmeden her sabah kapatıcı, eyeliner ve rimel sürerdim. Daha önce hergün makyaj yapan biri değildim. Makyaj rutini bu şekilde devam ederken 3 ay sonra gözaltlarım kuruyup pul pul dökülmeye başladı. O zaman aldığım hiçbir krem de fayda etmedi. Tabi o zamanlar içeriklere göre ne alıp almayacağımı da bilen biri olmadığımdan kremlerle daha fazla devam edemedim. Makyaja ara verdim, gözaltlarıma hakiki zeytinyağıyla tampon yaptım hergün. Ne derece doğrudur bilemem ama doğal olan bir şey zarar vermez diye düşünerek bu şekilde devam ettim. Zamanla düzeldi ama asla unutamıyorum inanılmaz bir acıydı. Şimdi makyaj yapıyor muyum? Çok nadir yapiyorum evet. Ama hiçbir zaman hergün yapmayacağım bu acı tecrübeden ötürü.

  16 nisan 16:27

  57. 1.5 senedir antidepresan (wellbutrin) kullandığım için son 6 aydır gözlerimde sürekli irritasyon yaşamama sebep olan, insanın görüş kalitesini çok düşüren rahatsızlık. Göz yaşı damlaları bir işe yaramıyor. İşe yarayan tedavi edici bir damla varmış doktor bana yazdı ama ssk’dan alabilmek için üniversite hastanesinden yazdırmalıymışım. Bunları yazarken bile gözlerim yanıyor batıyor, zor durumdayım. Bir gelişme olursa editlerim siz de faydalanın diye. Çözümünü bulan ya da bilen süslüler varsa bir mesaj kadar uzağınızdayım, hepimize sağlıklı günler ^^

  14 mart 15:02 14 mart 15:03

  56. Tiroidle ilgisi olabiliyormuş. Yıllarca lens kullandım. En sonunda kurudu tabi gözüm. Geçen yaz çizdirdim. Hala kuru. Lens kullanmamla ilgili olduğunu düşünmüştüm. Göz doktorum endokrine yönlendirdi ve evet, hipoya düşmüşüm. Şuan hormonlarım normal seviyede ve göz kuruluğum çok azaldı.

  7 mart 00:08

  55. geçmeyen göz enfeksiyonumun nedenlerinden biri de buymuş, ocak ayından beri yaşıyorum batma ve kızarıklık olayını. ne damla ne başka şey ..hiçbir şey fayda etmedi.

  6 mart 22:26

  54. geçtiğimiz ay ciddi bir göz ameliyatı geçirdim(gizlinot: Kornea nakli) ve bu ameliyat sebebiyle bir yıl boyunca biri kortizonlu biri antibiyotik biri ise gözyaşı olmak üzere üç farklı göz damlasına bağımlı yaşamak zorundayım. Zaten öncesinde de göz kuruluğu problemim vardı ancak şimdi olay farklı bir boyuta geçti. Yaklaşık bir aydır eczanelerde göz damlası alabilmek için verdiğim çabayı doktorumla birlikte şaşkınlıkla izliyoruz. Piyasada gözyaşı damlası yokmuş! Ameliyatın ilk iki haftası günde 8 kere gözyaşı damlatmak durumundaydım ve bu refresh denen naneyi(gizlinot: ve muadillerini)bulabilmek için bir gözüm sargılı halde günlerce eczane eczane gezdim. Sonunda 3 farklı eczaneden son kalan 5 kutuyu da satın aldım. Günlük kullanmam gereken miktarı göz önüne alınca gerçekten damla dayanmıyor ve bunun bir sene daha böyle gideceğini bildiğimden stok yapmaya çalışıyorum ama nafile. Bu kadar basit bir ilacın piyasada olmaması gerçekten içler acısıyken bir de benim gibi ameliyat sonrası tedaviye ihtiyaç duyanlar ne yapacak acaba? Bu ayrı bir trajikomediyken ameliyatımın ikinci haftası kortizon ve antibiyotik damlalarımın ilk şişeleri bittiğinde ikinci şoku yaşadım. Doktorum her şişe bittiğinde yeniden reçete yazıyor ancak eczaneye reçetemle gittiğimde bana söyledikleri şey şu oldu: "bu ilaçları almanıza devlet sınır getirdi, bir sonraki ayın x. gününe kadar reçeteniz olsa bile ödemeniz karşılanmayacaktır, yalnızca tamamını ödeyerek satın alabilirsiniz. " yani sizin ameliyat sonrası tedavinizi devlet tanımıyor, ama reçetesiz elinizi kolunuzu sallayarak parasını ödediğiniz takdirde istediğiniz ilacı satın alabilirsiniz diyorlar resmen. gerçekten pes! Benim doku reddi ya da enfeksiyon riskini önlemem için doktorumun söylediğine göre her 2 saatte bir bu ilaçları kullanmam gerekirken devlet neye dayanarak benim hangi ilacı hangi tarihe kadar kullanabileceğime kanaat getirmiş? 2 saatte bir kulanımda bir şişe göz damlasının ömrü 10 gün sürüyor. Ameliyatımın kaydı da e-nabız sisteminde görünmekte, kişinin tanı ve tedavi kayıtlarını sistemde tutabiliyorsanız buna göre olası ilaç kullanım kotalarını da kişiye göre hesaplayacak basit bir sistem geliştirmek ne kadar zor olabilir?

  4 şubat 02:22

  53. 2-3 ay kadar önce şikayetçiydim göz kuruluğundan. hatta önce alerji olarak başladı ve damla kullandım. sonra da doktor refresh almamı önerdi. gezmediğim eczane kalmadı süslüler. istanbul'da hiçbir yerde yoktu hepsi de depoların sıfırlandığını söyledi. şu dönemde gözümüz bile kurumasın çünkü refresh bulamıyoruz. gerçi diğer süslülerin söylediği gibi alternatifleri var ama ben tekrar doktora gidemediğim için yazdıramadım reçeteye.

  4 şubat 01:41

  52. Ben refresh kullanıyorum uzun zamandır faydalı oluyor

  3 şubat 19:31