girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (187)
  • medya (173)

187. lise mezuniyet makyajımı buraya atmaya karar verdim, umarım beğenirsiniz:3

wnw brulee ile göz kapağımın rengini eşitledim.

nyx warm neutrals paletindeki lilamsı pembe rengi göz kapağıma yaydım, dış köşeye yoğun uyguladım.

açık pembe simli farı göz içimden ortasına kadar uyguladım.

kaş altına en açık rengi sürdüm, göz pınarına en açık simli farı sürdüm ve ta daa! 

asi kaşım ve normalin yarısı kadar duran kirpiklerime de burdan selam ediyorum. (gizlinot: swh)

ilgili medya:
1
24 mayıs 23:15

186. Türkiye’ye geldiğinden beri merak ettiğim wet n wild markasının rose in the air paletini aldım şu son indirimde. Yeni far paleti mıncıklayıp kendimce makyajlar çıkarmaya bayılıyorum. Şöyleki 

Paletin sağ üstten 3. Farını tüm kemik kısmına yaydım. Yayılması biraz sabır gerektiriyor, çok pigmentli bir renk ayrıca. Azıcık azıcık alıp arttırmalı.

Sonra göz kapağı çukuruna soft&gentle aydınlatıcı sürdüm. Kaş altına da keza. 

Eyeliner niyetine sağ alttan 2. Kahve farı sürdüm. Çok başarılı eyeliner olarak. 

Göz içine essence 29 berry fantastic göz kalemini sürdüm. Bordo göz kalemi arayanlar bir baksın bence. Çok kalıcı değil o yüzden çantamda taşıyıp gün içinde bir defa tazeledim.

Son olarak max factor velvet volume rimel ile göz makyajını bitirdim. Bu rimelden de çok memnunum. Hacim ve kaldırma işini çok iyi yapıyor.

Sonuç olarak kızıl kahve sever biri olarak bu paleti çok beğendim. Şimdi gözüm fuşya farda. Neler yapabilirim diye düşünüyorum. 

ilgili medya:
1
20 mayıs 17:31

185. far kullanmayı beceremeyen biri olarak göz makyajı benim için eyeliner ve maskaradan ibaret. olmuyor, yakıştıramıyorum kendime bir türlü. siz böyle güzel göz makyaji ornekleri paylasinca icim gidiyor kızlar.

19 mayıs 22:11


184. Bir ay makyaj yapmadan gezdim ve resmen unutmuşum nasıl yaptığımı.. dün ve bugün göz makyajı yapmaya niyetlendim, hiç mi hiç beğenmedim ortaya çıkan sonuçları.. oysa sarı kirpiklerimle çipil çipil gezinmekten nefret ederim, sadece rimel sürünce bile çok hoşuma giderdi.. insallah en kısa sürede tekrar eski yapış tarzımı yakalarım diyorum. 

16 mayıs 20:56

183. Zaten göz makyajı beceremeyen küçük gözlü, düşük göz kapakli bir süslü kardeşiniz olarak diyorum ki çok güzelsiniz, bakmalara ve özenmelere doyamiyorum. Hep göz makyajı yapın, olur mu :')

15 mayıs 22:40

182. en çok zevkle yaptığımdır. saatlerce göz makyajı yapabilirim. renkleri birbirlerine karıştırmayı, geçiş yapmayı renk harmanlamasına bayılıyorum. kahveler, kızıllar, bakırlar göz makyajında olmazsa olmazlarım. bir de pigmentli paletler oldu mu, mis. üstüne de jilet gibi bir eyeliner, tamam. makyajda en sevdiğim kısımdır göz makyajı.

15 mayıs 16:40

181. tumblr’da gezerken hoşuma giden ve değişik birçok örneğine rastladığım makyaj, görsellere ekliyorum.

edit: eksileyen arkadaşların tam olarak neden rahatsız olduklarını anlayamadım birisi mesaj yoluyla açıklayabilir mi burada göremediğim ne olumsuzluk var? başlığın sadece kendimize uyguladığımız makyajları paylaşmak için olduğunu mu düşünüyorsunuz? makyajla alakalı bir platforma beğenip denemek isteyenler olur diye çaba harcayıp görsel yüklemek hiçbir şey yapmadan başkasının yaptığı bir şeyi beğenmemekten daha faydalı, bilginiz olsun.

ilgili medya:
8
15 mayıs 16:30 15 mayıs 20:06


180. Günlük olarak kahve tonlarını kullanmaya bayılırım. Ne kadar özensem de rengarenk makyaj insanı değilim malesef. Kahve tonlarıyla çok hafif gölge verip üstüne bir de eyeliner tamamdır.

Bu arada gözümdeki makyaj sabah sekizde yapıldı, fotoğrafı şimdi çektim. Far bazı wet n wild, palet sleek oh so special. Merak eden olursa da kaşımda pastelin ürünleri var, farı ve maskarası.

Edit: soran oldu, eyelinerı yazmayı unutmuşum. The balm schwing eyeliner. Rimel ise essence i love extreme ama dökülüyor arkadaşlar.

ilgili medya:
1
12 mayıs 22:33 12 mayıs 23:11

179. Sadece özel günlerde yapmakla birlikte, koyu tonlarda makyajlardan hoşlanmıyorum kendime yakıştırmıyorum. Eğer özel bir akşam da yapıcak olsam kesinlikle ışıltılı geçişli bir far ve ince kuyruklu eyeliner tercih ederdim.

8 mayıs 15:55

178. Önce lash sensational waterproof maskara sürdüm kirpiklerime. Maskara sürerken her yere bulaştırıp makyajı berbat ettiğim için son zamanlarda ilk maskara sürüyorum her zaman, sonra pamuklu çubukla batırdıklarımı temizliyorum. Alt kirpiklerime maskara sürmüyorum. Üst taraf ıslakken gözümü açıp kapattığımda aşağıya ne kadar geçerse o kadar. Sonrasında smoke balm paletteki luminous isimli şeftali, yumuşak turuncu farı katlanma bölgesine uygulayıp iyice dağıttım. Göz kapaklarımın ortasında da pastelin tekli farlarından 80 sand rengi var. Çok altın altın bağırmayan sedefli yumuşak bir altın rengi o da. Özellikle yazın parmaklarımla dal düz gözümün üstüne sürmeyi sevdiğim çok güzel bir far. Hatta her makyajımda elim buna gidiyor. Yapısı da çok güzel. Göz makyajımın altına baz sürmedim ama, fotoğraftaki çizgilere bakıp hep beraber hata yaptığımı anlayabiliriz. Yüzümde pure beauty markasının yıllardır bitmiyormuş gibi hissettiğim bb kreminden var çok ince yayılmış olarak. Yine eklediğim fotoğrafta göz altımda henüz bir şey yok. Ama sonrasında misel suyla ıslattığım pamuklu çubukla göz altımı temizleyip note bb kapatıcının 02 numarasını kullandım. Başka da bir şey sürmedim zaten o yüzden sadece göz kısmının fotoğrafını ekliyorum. Çok aman aman bir şey değil ama canım makyaj konuşup anlatmak istiyor :d

ilgili medya:
1
6 mayıs 14:52