girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (214)
  • medya (236)

214. Yeşil gözlerim olaydı da pembe/kırmızı renk yapaydim dedigim makyaj

13 ağustos 20:35

213. yakınlarda kuzenimin düğünü var. makyajımı kendim yapmayı planlıyordum. içimden sadece göze ağırlık vererek bir makyaj yapmak geçiyordu, bugün bir provasını yapayım dedim kendi kendime. kafamda bronz ve kahve-turuncu tonlarında geçişli bir göz makyajı tasarladım. başladım yapmaya katlanma bölgesine bir renk geçiyorum, köşelere koyu tonlar, cut crease denemeleri, ortalara ıslak fırçayla bronz ışıltılı tonlar falan (içimden de vay bee nikkie tutorials miyim ben bee falan diyorum) derken makyaj bi bitti sonuç: dümdüz kiremit rengi bir göz kapağı ve ortada çok yakından anca belli olan ışıltılı bronz :’) e hani bunun geçişi nerde, hani cut crease hani bronz ışıltılar?

bu ağır göz makyajı işini hakkıyla yapabilen insan benim için büyük yetenektir bunu anladım. medyaya eklediğiniz fotoğraflara imrenerek bakıyorum süslüler, ben tek renk farlarla yoluma devam etmek zorundayım sanırım. (gizlinot: :’))

30 temmuz 21:42

212. Wnw Rose in the air paletteki mat renkler, wnw photo focus kapatıcı ve yine wnw kaş kiti kullandım. Bir de maybelline rocket volume maskara ama kirpiklerimi kıvırmayı unutmuşum.

ilgili medya:
1
30 temmuz 16:11


211. Makyajın en önemli aşaması olabilir... ancak çıkarma aşamasının göz çevremi ve kirpiklerimi yıprattığını düşünerek pek yapmıyorum.... 

28 temmuz 21:17

210. ablama arkadaşının sözüne giderken kendi isteği üzerine böyle bir makyaj yaptım.

w7 delicious paletinde 2.satırdaki 1. ve 2.rengi crease bölgesine geçtim.dış köşelere çok hafif 2.satırdaki 4. ve 7.rengi karıştırarak derinlik verdim.Gözün ortasına the balm nude dude fit rengini geçtim.

ilgili medya:
1
28 temmuz 16:58 28 temmuz 17:00

209. Ten makyajı yapmasam da her dışarı çıkarken yaptığımdır. Genellikle kahverengi far ve turuncu far ile renlendirip daha sonra eyeliner ve maskara uyguluyorum. Makyajda olmazsa olmazım dediğim maskara da bu grupta olduğu için en sevdiğim bölümdür.

Edit: yazım yanlışı

23 temmuz 17:05 23 temmuz 17:10

208. Çok uğraşmak istemediğim ama gözüme de renk gelsin istediğim zamanlarda yaptığım çok kolay bir makyaj yaptım bugün. note luminous silk 08 bronze show allığı (no: 836454) tüm göz kapağıma ve göz altıma şöyle bir geçip maskara sürdüm. Bu allığı çoğunlukla far niyetine kullanıyorum. rengini, verdiği sıcaklığı çok seviyorum. gerek geçiş rengi olarak diğer farlarla gerekse tek başına her türlü güzel iş çıkarıyor.

ilgili medya:
1
23 temmuz 16:54


207. imzam gibidir.ağır,çekici göz makyajları yapmayı çok seviyorum.özel günlerde kirpiklerime de trio lashes eşlik ediyor.göz makyajı ifade katıyor kesinlikle.

18 temmuz 18:17

206. En eğlenceli aynı zamanda en uğraştırıcı şey. Renkleri birbiriyle kombinleyip sürüştürmeyi acayip seviyorum. Ama makyaj yaparken en çok zamanı göz makyajının aldığı da bir gerçek. Tabi iki renk sürüp çıkılabilir de.

18 temmuz 08:31

205. yüzümde öne çıkarmayı en sevdiğim yer gözlerim olduğu için yapmayı en sevdiğim makyaj da göz makyajıdır. özellikle özel günlerde düğünlerde falan dramatik buğulu makyaj yapıp takma kirpik takmaya falan bayılıyorum.

18 temmuz 04:21