girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (237)
  • medya (250)

237. Bugün mac soft brown ve antiquet renkleriyle bir göz makyajı yaptım göz rengimi belirginleştirdiğini düşünüyorum. Maskaram sephora curl maskara.

13 eylül 19:34

236. Nasıl özeniyorum güzel göz makyajlarına.. Benim düşük göz kapağı problemim var bu nedenle ne sürsem gözükmüyor:( Sadece mary lou aydınlatıcı eyeliner ve maskara sürüyorum bazen de alt kırpığıme kalem sürüyorum.. Far paletlerine çok özeniyorum ama alsam da bir işe yaramıyacak . Bazen Pembe rujumu far olarak kullanıyorum.

13 eylül 03:22

235. inglot’un tekli farlarını çok seviyorum. Birkaç girdimde de bahsetmiştim ve şimdi yeni sonbahar keşfimi sizinle paylaşmak istedim. İçinde kızılın tarçına kaçan sicak tonları var ve bu da göz rengi makyaja ve ortama göre değişen kahverengi gözlerdeki kızıl, yeşil, sarı pigmentleri ortaya çıkarıyor. İnglot mağazasına giderseniz bi parmak swatch alın derim ben.

Bu makyajı baz kullanmadan ve sadece iki farla yaptım; biri inglot 299, diğeri ise göz pınarlarımı aydınlatmak icin kullandığım kiko glow fusion 01 numaralı inci beyazı bir aydınlatıcı. 

Edit: dış köşede mıknatıslı kirpik var. Maskarayı bıraktım bunları takıyorum, düşme kayma yaşamadım acayip memnunum.

ilgili medya:
2
12 eylül 22:44 12 eylül 22:51


234. Turuncu alt tonlu bir bronzerla crease ve üzerindeki kaşıma doğru olan bölgeyi belirginleştirdim, daha sonra wet n wild' ın tekli farlarından E2553 Panther rengiyle crease bölgemi iyice belirgin hale getirip catrice göz altı kapatıcısını cut crease yapacak şekilde tüm göz kapağıma uyguladım. Sonra üstüne Rival de Loop markasının Nights to Remember koleksiyonunun Strobing Powder'ının sondan 2. Rengini göz kapağımın tümüne oturttum. Göz kapağımın kenarını yine aynı wet n wild tekli farı kullanıp belirgineştirdim, son olarak Maybelline Master ink waterproof eyelinerı ve Loreal Paris Telescopic maskarayı uygulayarak makyajı bitirdim. Daha çok özel günlerde kullanılacak bir makyaj oldu. 

ilgili medya:
2
11 eylül 13:29

233. Genel olarak Nyx Ultimate Warm Neutrals  far paletini kullanarak yaptığım bir makyaj oldu. Maskaram  Max Factor Velvet Volume, far bazım da Catrice'in likit göz altı kapatıcısının 010 rengi.

Böyle bir makyajı günlük olarak yapmıyorum, daha çok özel günlerde kullanılacak bir göz makyajı benim için

ilgili medya:
2
9 eylül 15:47

232. Son zamanlarda oldukça basit günlük bir göz makyajı yapıyorum. Elinizde benzer ürünler mutlaka vardır diye sizlerle de paylaşmak istedim.

öncelikle tüm göz kapağıma katlanma bölgemin de üstüne çıkarak revlon 710 numaralı krem farı sürdüm (on and on bronze da aynı işi görür)

sonra kiko milano'nun green me serisindeki 01 natural credential paletini kullandım. pigmenti çok zayıf bir palet bu. orada en alt sıradaki orta rengi dış kısımlara yoğunlaşacak şekilde tüm katlanma bölgeme sürdüm. sonra en üst ortadaki rengi alıp yine tüm göz kapağıma sürüp her şeyi bir güzel karıştırdım.

sonra alt kirpik gibime rdl intense eyeliner 03 rengini hafif hafif dokundurup dağıttım.

en son olarak da wet n wild'ın megalength maskarasını sürdüm.

edit: imla

ilgili medya:
1
7 eylül 18:14 8 eylül 08:50

231. Nyx ultimate-brights palet ve vivid eyeliner violet <3333

ilgili medya:
1
30 ağustos 12:33


230. Küçük gözlere ve düşük göz kapağına sahip olduğum için önceleri kendime yakıştıramazdım.Göz yapımı tanıdıktan sonra göz makyajının doğru yapıldığı takdirde herkese yakışabilecegini anladım.Bir yıldır düzenli olarak yapıyorum.Gözlere daha anlamlı bir ifade kattığı kesin :)

28 ağustos 06:37

229. yapamadığım şeydir. eyeliner da far da düzgün süremiyorum. eyeliner sürmeye kalktığım an gözlerim aşırı kızarıyor yaşarıyor. ablamın düğünü için kuaföre gidip çektireyim dedim kadın çekene kadar ağlaya ağlaya bir hal olmuştum. gözlerim normal değil. kolay çekmek için önerileri denedim ama baktım olmuyor ben de bir tek maskara kullanıyorum, o da bazen. ama eyelinerı çok güzel çeken kızlar görünce özenmiyor değilim. keşke ben de çekebilsem öyle güzel:))

28 ağustos 01:06

228. Şimdi ilk makyaja başladığım sıralar sadece maskara kullanırdım. Baktım sadece maskara kesmiyor kalem kullanmaya başladım. Ama o kalem nasıl sürmek anlatamam pandalar gibi simsiyah dolaşırdım :) gençlik işte neyse çabuk atlattım o dönemi sonra kalemde renk çeşitliliğine gittim maviler yeşiller turkuazlar derken ondan da sıkıldım. Eyeliner furyası başladı tabi bu ara eyeliner çekmem lazım olmuyor beceremiyorum. Hergün iş yerine götürüyordum ki arkadaşlarıma çektireyim diye sonra baktım dedim ki rica minnet nereye kadar öğren kızım bu işi eğri yamuk falan derken öğrendik haliyle şimdi 2 dkmı almaz sonra far olayını çözmeliyim dedim çünkü içim gidiyor farlı makyajlara o dönem yapıyorum olmuyor önce tek renk fark eyeliner kombinasyonu ile gittim. Sonra sürekli evde göz makyajları denemeye başladım. Baktım beceriyorum o hissi anlatamam :) şimdi o gün ruh halim nasılsa ona göre şekilleniyor makyajım seviyorum bu işi 

28 ağustos 00:10