sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (238)
 • medya (309)

238. ezgi fındık'ın sarı makyajından esinlenerek bir hal-cut crease makyajı yaptım ve evet, bu makyajlarla dışarı çıkıyorum (gizlinot: yaşasın renklilik)

edit: sanırım herkes sarı makyaj sevmiyor (gizlinot: swh)

ilgili medya:
1
15 nisan 15:37 15 nisan 16:07

237. Benim için yaşım ilerledikçe sadeleşen makyajdır. Gerçi makyaja 23 yaşında başladım, şu an 26’yım. Ancak bu 3 senede bile tarzım ve zevklerim bayağı değişti.

Makyaja ilk başladığımda göz kapağıma tek renk far uygulayıp dış tarafa doğru siyah mat farla gölgelendirirdim. Gündüz açık renk mat far, gece ise açık renk simli far kullanırdım.

Daha sonra gece gündüz kullandığım siyah gölge fazla gelmeye başladı ve siyah farı yalnızca üst kirpik diplerime eyeliner gibi uygulayıp dağıtmaya başladım.

Şimdi ise yalnızca açık renk pastel veya açık toprak tonlarında farla bolca rimel kullanıyorum.

3 nisan 13:24

236. 3 ayrı paletten birer renk kullandığım böyle bir makyajımdır bu da. Önce wet n wildin mellow wine allığını katlanma bölgeme geniş geniş uyduladım. Ardından önce the balm trimonyden matt kumar rengiyle ardından da sleek matte v2 paletten maple rengiyle uyguladığım alanı daraltarak ve dağıtarak koyulaştırdım. Sonra the balm nude tude paletinden sexy rengiyle dış köşeyi iyice koyulaştırdım. İç bölgedeki de essencenin refil farlarından 02 all i need rengi. Keşke kaşlarımı da biraz düzgün doldursaymışım :d

ilgili medya:
1
2 nisan 19:36 2 nisan 19:38

235. gecenin bir yarısı aklıma nereden geldiyse makeupbymario'nun kim k'ye yaptığı mavi smokey eye makyajı geldi ve ondan esinlenerek bu makyajı yaptım. biliyorum, bu makyaja kirpik giderdi ama gece gece üşendim (gizlinot: swh)

far bazı olarak wet n wild photofocus, far paleti olarak sleek makeup i-divine ultra mattes v2 ve sleek makeup i-divine storm, beyaz eyeliner nyx, maskara nyx worth the hype, kaşlarda wet n wild ultimate brow pencil. aydınlatıcı olarak da revolution ultra pro glow kullandım :)

ilgili medya:
1
17 mart 02:34 17 mart 02:35

234. saçımın kısa olduğu zamanlardan kalma yaptığım bir halo eye makyajını sizlerle paylaşmak istedim. turuncu ve mavi zıtlığına bayılıyorum. far olarak wet n wild rose in the air ve makeup academy tropical oceana far paletlerini kullandım. eyeliner rival de loop 18 hour kalem eyeliner, kirpikler lush lash (gizlinot: uçlardan kesseymişim iyiymiş) fondöten olarak makeup revolution fast base stick foundation f1 rengi, kapatıcı catrice camuflage, kaşlar ve çiller wet n wild ultimate brow kit, allık, aydınlatıcı ve bronzer revolution ultra sculpt kit fair ve son olarak rujum golden rose velvet matte 16 numara. umarım beğenirsiniz :)

ilgili medya:
1
15 şubat 20:01 15 şubat 20:03

233. Makyajın en eğlenceli ve bol seçenekli adımıdır(gizlinot: Sonuçta yeşiller, maviler, morlar, simli siyahlar dudak makyajında da kullanılsa da hiçbirimiz işe giderken mavi ruj süremiyoruz.). Gece gündüz yaz kış smokey eye yaparak kullandığım makyaj adımı. Blend etmek demek hataları gizlemek demek(gizlinot: Swh). Gece makyajında daha koyu, ışıltılı tonlar gündüz makyajında daha doğal mat tonlar kullanıyorum. Yazın daha canlı renkleri doğal kahvelerle blend edip yumuşatıyorum, kışın da daha pastel tonlar, kahveler ve kızıllar kullanmayı seviyorum. Cut crease bence doğal yapması çok zor bir makyaj yöntemi. Smokey candır.

14 şubat 21:28

232. Spor kıyafetler içindeyken ten rengine yakın tonlardaki farları ve kirpikleri göze batacak kadar şahlandırmayan maskaraları tercih ederek yaptığım, klasik tarz giyinildiğinde kıyafetlerle uyumlu mat veya ışıltılı farları ve belirgin siyah kirpikleri yakıştırdığım, abartılı olduğunda dudak rengine yakın renklerdeki, hafif olduğundaysa koyu tonlardaki rujlarla göze hoş göründüğünü düşündüğüm makyaj adımlarından biri.

14 şubat 21:15

231. göz kapaklarıma değişik renklerde farlar sürmeyi, cut crease yapmayı aşırı seviyorum. sanki günün tüm kötü olaylarını unutturuyor, terapi gibi. düşük göz kapaklı biri olarak söylüyorum; ben yapabildiysem herkes yapar. sadece göz şeklinizi iyi tanımanız ve ona göre kaş şeklinizi vermeniz, göz kapağınızı kesmeniz gerekiyor. deneye yanıla birkaç kereden sonra öğreniliyor.

ilgili medya:
4
14 şubat 21:08

230. makyajın en güzel adımı/çeşidi.

gözlerim küçük, hafif birbirine yakın ve göz kapaklarım düşük. kalem çekmek, açık renk far bana kesinlikle gitmiyor. gözümün küçüklüğünü iyice ortaya çıkarıyor bence. gözün dış köşelerine koyu farla gölgeleme yapmak ya da hafif kuyruklu eyeliner uygulamasını yakıştırıyorum kendime.

genel olarak ise çerçevelenmiş göz makyajını demode ve sert buluyorum. far yoğunluklu, bol rimelli göz makyajlarını seviyorum.

12 şubat 11:40 12 şubat 11:43

229. bende istiyorum renk renk süreyim, çeşit çeşit makyaj yapayım ama göz kapaklarım düşük. ne yaparsam yapayım boşa gidiyor. çok imreniyorum ya göz kapağı diri olan insanlara

3 şubat 19:48