yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (258)
  • medya (335)

  258.  • kaşlarımı farmasinin sabitleyicisi ile taradım.

  • göz kapağımda dıştan içe sırasıyla

  flormar mono eyeshadow - 01 red,

  flormar mono eyeshadow - 31 orange juice, maybelline master bronze bronzer paletinin aydınlatıcısı var.

  • kirpiklerimi kıvırıp maybelline lash sensetional maskara sürdüm.

  ilgili medya:
  1
  19 kasım 18:44

  257. soğuk, kapalı ve yağmurlu bir ankara sabahını free friday ofis konsepti ile renklendirmek istedim.

  far bazı: maybelline color tattoo - creme de nude tüm göz kapağına yayıldı.

  farlar: i heart revolution violets paletteki "past time" rengi ile katlanma bölgesinde geniş bir geçiş oluşturacak kadar yoğun çalışıldı. sleek supernova palette üst soldan ikinci koyu lacivert metalik far ile dış köşelere, alt en sağdaki lila metalik far ile iç köşelere dağınık far uygulaması yapıldı.

  göz kalemi: nyx slide on kalemlerden "purple blaze" rengi ile üst ve alt kirpik diplerinde köşelere çok hafif kalem geçilip dağıtıldı.

  kaşlar: l'action şeffaf kaş ve kirpik serumu ile yukarı doğru dağınık şekilde tarandı.

  maskara: L'oreal miss baby roll maskaranın kobalt mavi rengi yoğun şekilde üst kirpiklere, daha az yoğunlukta alt kirpiklere uygulandı.

  Mor far kullandığım için Göz altlarında ki yorgun görüntüyü gidermek amaçlı beaulis close it kapatıcının 132 pale almond rengi ince bir kat olacak şekilde nascita 136 kapatıcı fırçasıyla göz altlarına uygulandı. Üstünden çok ince bir kat kapatıcı daha ıslak süngerle dağıtılarak geçildi.

  ilgili medya:
  1
  15 kasım 09:40 15 kasım 09:55

  256. Gözleri birbirine uzak olan biri olarak en çok işime yarayan makyajı bırakıyorum buraya..

  Yapımı pratik, görünümü fresh ve modern durduğu kadar gözler arasındaki mesafeyi de ekarte ediyor. aslında pek bir olayı yok, katlanma bölgesine ve alt kirpik dibine çok soğuk veya çok sıcak renkte olmayan nude tonlarda bir farla aşırıya kaçmadan derinlik katıyorum, farı yanlara yani şakaklara doğru dağıtmıyorum ki gözlerim daha da uzak durmasın. eyeliner çekiyorum ve bu da kesinlikle şakalara değil yukarı doğru olmalı ve maskarayla bitiriyorum. Püf noktası ise eyelinerı göz Pınarından uzatmak, bu gözleri orantılayan bir uygulama zaten ve alt kirpik ile üst kirpiğin birleştiği gözün sonundaki o noktayı (gizlinot: Umarım anladınız) temiz bırakmak. Bu da gözün düşmesini ve yine şakaklara doğru uzamasını engelliyor.

  ilgili medya:
  1
  22 ekim 21:51

  255. Bütün amatörlüğümle işte geldim buradayım.

  Haftaya memlekete gidip istediğim her şeyi yiyecek olmanın mutluluğuyla canım göz makyajı yapmak çekti. :/ sabahtan beri yüzümde olan kapatıcı ve rimelin üstüne devam ederek, wet n wild'ın rose in the air paletini gözlerime biraz boca etmiş oldum. Önce toz pembe farı katlanma bölgesine geçtim. Sonra turuncu ile toz pembeyi karıştırıp tekrar aynı bölgeye geçtim. Sonra kiremit rengi farı gözümün dış yarısına uyguladım. En dış tarafa da koyu kahveden çok çok az sürüp dağıttım. Sonra fırçamı suyla ıslatıp koyu olan ışıltılı farı göz kapağımın ortasına uyguladım. Yine ıslak fırçayla açık renk ışıltılı farı ise göz içlerimden orta kısma kadar uyguladım. Göz pınarlarıma the balm nude dude ve yine wet n wild rose in the air paletlerinde bulunan en açık ışıltılı farları karıştırıp uyguladım. Göz altıma da kiremit ve ışıltılı renklerden dağıttım azar azar.

  Böyle anlatınca çok güzel olmuş gibi gelebilir ama değil. Resme bakarsanız anlarsınız. Yazık yani bana birde mutlu mutlu yapıyordum. Moralimi bozmuş oldum resmen.(gizlinot: Swh)

  Birde rose in the air palet ne kadar tozutuyormuş dökülen farlara inanamadım resmen. Uzun zaman olmuştu kullanalı ve unutmuşum böyle olduğunu.

  ilgili medya:
  2
  19 ekim 00:40

  254. Görsellerde o kadar güzelleri var ki benim yaptıklarım da makyaj mı dedim bravo

  12 eylül 23:22

  253. Çok abartıya kaçmayan, günlük olarak kullandığım fakat isteğe bağlı gece makyajı olarak da kullanılabilecek bir makyaj yaptım. 

  Katlanma bölgesine Nyx Warm Neutrals paletinden 3. Sıra 2. Renk,

  Göz kapağına ise Wet n Wild Silent Treatment 4’lü far paletinin crease rengini kullandım. Eyeliner olarak Maybelline Master ink matte waterproof olanını kullandım ve ortaya böyle bir şey çıktı. (Kaşlarım biraz dağınık çıkmış fakat renkleri en güzel yakalayabildiğim açı bu olduğu için göz ardı etmek zorunda kaldım.)

  ilgili medya:
  1
  12 eylül 21:52

  252. gözü çekik ve belirgin gösteren makyajları çok beğeniyorum. far uygulaması yapmayacaksam bile kirpik diplerime kahverengi (ela-açık kahve gözleri daha açık gösterdiği için,koyu kahve gözlere siyahı çok yakıştırıyorum) bir kalemi dağıtıp üstüne açılı bir fırçayla acı kahve bir far geçip sabitliyorum kalemi. göz içime de ten rengi göz kalemi kullanıyorum bunu yaptığım zaman,kalemin belirgin olmasını seviyorum bana yeşilçam dönemi makyajlarını hatırlatıyor hoşuma gidiyor :) kirpiklerimi kıvırıp dışa doğru rimel sürüp göz pınarıma da şampanya rengi bir ışıltılı far sürdüğüm zaman gözlerim daha açık gözüküyor. bu makyajla daha canlı duruyor bu yüzden çok seviyorum

  10 ağustos 05:04

  251. Biraz mercan rengi gölgeli somon rengi bazlı göz makyajına 1-2 senedir takılmış durumdayım. Çok fresh duruyor ya mükemmel.

  10 ağustos 03:21

  250. Günlük makyajda ve bi kac konsept dışında nerdeyse bütün özel günler dahil sadece bol bol kirpiktir benim için. En sevdiğim maskaram da loreal unlimited. Onun dışında zaten makyaj bir zincirdir far süreceksen kapatici da surersin onu süreceksen fondöten de sürersin bla bla derken hepsi birbirini doğurur. Bu nedenle ben sadece maskara sürüyorum.

  10 ağustos 01:16

  249. Tek ben beceremiyorum sanırım ya da yaptığımdan memnun olamıyorum. Kirli bir görüntü oluyor ya bulaştırmadığım halde.

  10 ağustos 01:11