sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (23)
  • medya (2)

  23. Instagram kesfette gordugume gore lazerle degistirilebilecegi iddia edilen ozellik. Insanlar ne derece memnun degillerse kendilerinden bunu bile degistirmeye calisiyorlar onemli olan bakistir mavi olup anlamsiz gorunen gozler de var kahverengi olup dunyayi icine sigdirmis gozler de var

  Edit: mavi gozler anlamsizdir demek istemisim gibi bir mana olusmus kesinlikle o anlamda soylemedim bence renk degil anlam onemli ama her seyden onemlisi de gorebilmek iste ona paha bicilemez

  24 ocak 09:32 24 ocak 12:50

  22. kendimi bildim bileli iltifat aldığım özelliğimdir. iltifat almak, beğenilmek elbette herkes gibi benim de hoşuma gidiyor. ama birisi söylemedikçe aklıma da gelmez, her gün aynada gördüğün sıradan bir şey oluyor. gözlerim kahverengi vs. olsaydı ne değişirdi hayatımda ? hiçbir şey. önemli olan güzel bakışlara sahip bir çift sağlıklı göz değil midir neticede. çeşitli süslülerin dile getirdiği şekilde pozitif ayrımcılıklardır, ilgi çekmektir yaşamadım eli yüzü düzgün denebilecek bir tipim olmasına rağmen. hakkımı kim yiyorsa haram zıkkım olsun :d

  yalnız reddedemeyeceğim husus far renkleriyle oynamayı eğlenceli kılması, kontrast yakalamak büyük zevk veriyor kendimi resim yapar gibi hissediyorum.

  24 ocak 02:18

  21. Annem her zaman gözü güzel yapan rengi değil bakışıdır der. Güzel bakan her göz güzeldir. Çok da şey yapmamak lazım.

  23 ocak 12:07

  20. toplumda az olunca daha dikkat çekici geldiğinden yeşil ve mavi beğeniliyor. tam tersi herkes yeşil ya da mavi gözlü olsa kahverengi beğenilecekti. bu yüzden her göz rengi güzeldir.

  23 ocak 11:22 23 ocak 11:27

  19. Karanlıkta kahverengi gün ışığında yeşil. Dolayısıyla renk değişikliği olan gözüme ela diyorlar. 

  22 ocak 14:11

  18. siyahımsı olanına sahip olduğum. şu ana kendiminki kadar koyusunu çok nadir gördüm. gözümün yakınına ışık tutmadan gözbebeğimi göremiyorum.

  bir de göz rengi koyulaştıkça ışığa olan hassasiyeti azalır. genel olarak koyu renkli gözler güneş ışığına karşı daha avantajlıdır.

  21 ocak 23:03

  17. kendi göz renginin yazılıp sonra neden eksileniyor dediği başlık. benim için eksilenecek kadar tuhaf değil ama anlıyorum, sözlük yavaş yavaş 'sözlük' halinden çıkıp 'günlük' hali alıyor bazı başlıklarda. elbette bir ürün vb. den bahsederken yorumlarımı yazacağım ama anket haline, günlük haline dönüşüyor bazı başlıklar. gerçekten ne yapayım ben göz renginizi yav. bana gerekli bilgi verecekseniz verin. simyiyahh gözlerim var, ağlayınca yeşil gözlü oluyorum vb. gereksiz geliyor bana bu tip başlıklarda kendinden bahsetmek. ne yapıyoruz ego tatmini mi, reklam mı.

  bu arada eksileyebilirsiniz, beğenebilirsiniz, kaç kişi ne düşünüyor görmek isterim. eheh.

  tanım: pigment yoğunluğuna göre farklı görünen gözün irisinin rengidir. genelde gri-yeşil-mavi-kahve-siyah arası renklerde değişiklik gösterir, en çok görüleni kahverengi, en az görüleni siyahtır. dünyanın yalnızca %2 si yeşil gözlüdür.

  13 ocak 2016 14:43 13 ocak 2016 14:45

  16. Damar tabakadaki irisin damar yoğunluğunun bir sonucu.

  13 ocak 2016 13:16

  15. Koyu kahverengi göz ya da Kapalı kahverengi göz: Bol pigment içerir ve çaprazlamada her zaman baskın çıkar. Koyu Kahverengi en sık görülen göz rengidir. Siyah olarak tanımlanan gözler aslında tamamen koyu kahverengindedir. Bazı kişilerde melanizm gibi bir şey olabilir.

  Mavi göz: Bu renk yeni bir mutasyona dayanır. Yaklaşık beş bin yıllık bir genden kaynaklanır. İris melanin az içerdiğinden dolayı gözler mavidir. Bazı maviler çok parlak, hatta parlement mavisi kadar kontrastlı olabilirken bazılarıysa buğulu ve soluk olabilir.

  Yeşil göz: Tıpkı mavi göz gibi az pigment barındırır pigmentin yapısında yağda bulunur, zeytin yeşili, zümrüt yeşili, orman yeşili gibi yeşilin tonları bunların karışımı veya desenleri olabilir.

  Ela göz:Kehribar ile yeşil veya mavi ile yeşil ya da mavi ile kehribar çaprazlamalarından doğan melezdir. İrisin merkezine doğru renk yeşile veya kehribara döner, dışı mavi veya yeşil olabilir.Ayrıca her çeşit ela gözde mavi ve yeşil gibi az pigment barındırır.

  Bilinenin aksine kırmızı gri kehribar gibi göz renkleride mevcuttur

  13 ocak 2016 11:13 13 ocak 2016 22:22

  14. hala ne renk olduğunu bilmediğimdir. küçük çocukken masmaviyken git gide açıldı rengi. şu an yeşil - turkuaz arası bir şey. giydiğim kıyafete, yaptığım makyaja, güneşe göre renk değişkenlik gösterebiliyor.

  13 ocak 2016 03:12 ed.6 şubat 2016 00:51