yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer
  girdi yaz
  medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (38)
  • medya (0)

  38. 10 metre öteden gözeneklerimi sayabilirim. Ne yaptıysam, düzenli/ düzensiz farketmeksizin temiz kalmadığı/ olmadığı gibi, her temizlemeye kalktığımdaysa daha da kötü oluyormuş gibi geliyor. Ben baş edemiyorum valla, pes ettim.

  16 kasım 11:01

  37. herkesin sahip olduğu, kimisinde minik kimisinde devasa olabilen cildin doğal bir elemanı.

  geçen yıla kadar ben de günden güne genişleyen gözeneklerimden şikayetçiydim.

  başka bir girdimde de bahsettiğim üzere beslenme çok önemli.

  yıllardır multivitamin tablet kullanırım, faydalı-zararlı emin değilim ama bunun yanı sıra doğal beslenme çok önemli. 1 yıldır mutlaka 1 porsiyon meyve tüketiyorum ve cildimde gözle görülür bir iyileşme oldu, suyu zaten gereğinden fazla tüketiyorum. tabi ki yaş faktörü (43) nedeniyle bir miktar sarkma, kırışık da mevcut. ilave olarak toz formda kollajen kullanmaya başladım ve meyve diyetine ilave olarak sıkılaşma daha da arttı.

  ancak elmacık kemiklerinin altından kulaklara giden kısımda hala biraz gözenek görüntüsü devam ediyordu.

  geçen kış ihmal ettiğim dermaroller uygulamasına tekrar başladım. hem ince çizgiler, hem de gözenek görünümü önemli ölçüde düzeldi. (0,5 mm çoğu kişi için yeterli, gereksiz yere cildinizi hırpalamayın)

  bu arada dıştan destek için salisilik asitli temizleyiciler de faydalı olabilir. ben vichy kullanıyordum sonra neutrogena visibly clear kullanmam gerekti. çok fark görmediğimden şu anda neutrogena ile devam ediyorum.

  bununla birlikte güneş kremi seçimi de çok önemli. aynı markanın farklı ürünleri farklı tepkiler doğurabiliyor. roller yaparsanız mutlaka 50+ ürün kullanın.

  16 kasım 01:44 17 kasım 01:04

  36. cilt bakımına gidip beyaz ve siyah noktalarımı temizlettikten sonra sahip olduğumu öğrendiğim şey. özellikle büyük beyaz noktaların çıktığı gözenek de büyük oluyormuş. insan bu noktalara henüz küçükken müdahale etse bu gözeneklerde bu kadar büyümezdi belki diye düşünmeden edemiyor. yanaklarım kuru olmasına rağmen iki tarafta belli bir bölgede bir kaç büyük gözenek sonra ufalarak devam ediyor. dolmaması için dua edip temizlemekten başka çarem yok.(gizlinot: dua etmeye gidiyorum bakalım)

  15 kasım 22:36


  35. yıllardır bir türlü çözemediğim bir sorun olur kendileri. Ama bunu minimum düzeye hatta gözle çok dikkatli bakılmayacak şekildeki seviyeye indirme sebebim olarak jowaenin oksijen veren peelingine ve hafif dokulu nemlendirici kremine borçluyum.

  15 kasım 20:38

  34. Benim de en büyül sorunum gözeneklerim maalesef,bazen kırmızı kırmızı görünüyorlar her durumda sinir bozucu,sadece akşam sarı ışıkta belli olmuyorlar :) Eğer primer sürmeden makyaja başlarsam zaten yarım saat sonra yüzüm fondoten sürülmüş portakal gibi oluyor :\ o yüzden lorael ve maybelline in gözenek kapatıcı primerlerini kullanıyorum ve baya düzeltiyor o görüntüyü.Tabi geçici olarak maalesef.O çok pahalı gözenek küçültme vaadeden ürünler geçici süreliğine sıkılaştırma sağlayıp ürünü kullanmayı bıraktığınızda eski haline dönmesine bazen daha da genişlemesine sebep oluyormuş.O yüzden hiç denemiyorum bile.Bence de genetik ve geçmiyor,sadece cildin sağlık durumuna göre daha az dikkat çeker hale geliyor

  27 ekim 10:32

  33. gözeneklerden tamamen kurtulmanın çözümü olmadığı gibi aynı zamanda genetiktir de. gözenekleri geniş ve bu yüzden de siyah nokta problemi olan bir insanım. yabancı bir makalede genetik olduğunu öğrendikten sonra gittim annemin babamın cildine baktım. babamınki nispeten normal iken annemin aynı benim gibi geniş gözenekleri var. kendimce bu bilgiyi doğrulamış oldum. keşke kalıcı çözümü olsa ama maalesef yok. bir üstteki süslünün de dediği gibi "ne sivilceler ne lekeler ne de kırışıklıklar gözenek kadar kötü gösteremiyor cildi". yapabileceğimiz en iyi şey görünümlerini minimuma indirmek çünkü gözenekler büyüyüp küçülmüyor, görünümü büyüyüp küçülüyor. gözenekler en çok içi kir dolu olunca belirgin oluyor. her gün düzenli olarak cilt bakımınını yapan biri olarak ben en iyi sonucu asitlerde buldum. asit kullandığım dönemler tertemizdi cildim, siyah/beyaz noktam neredeyse hiç yoktu. ayrıca cildi çok iyi nemlendirmek gerekiyor ki cilt fazla yağ üretip yine o gözenekleri tıkamasın.

  26 ekim 12:08 26 ekim 12:12

  32. çok üzülerek sahip olduğum cilt sorunu. sivilce lekeleri, sivilceler hepsinin çözümü var ama gözeneğin yok ve bence cildi en kötü gösteren şey de gözenek. ne sivilceler ne lekeler ne de kırışıklıklar gözenek kadar kötü gösteremiyor cildi çünkü gözenek direkt cildin yapısını kalitesini tüm görüntüsünü bozuyor. keşke bir çözüm bulsalar ama dermatologumun anlattığına göre de imkansızmış zaten

  26 ekim 11:18


  31. Sanıyorum ki bunun hiçbir çözümü yok. Ünlü oyuncuların bile yakın çekimde mariana çukuru gibi gözenekleri gözler önünde

  26 ekim 10:11

  30. Bir kaç gün önce bir elimde ayna bir elimde fırça makyaj yapıyordum. Sevgilim de kenardan meraklı meraklı beni izliyordu neyse ben fondöteni sürdüm yüzüme iyice yedirdim o da yanıma geldi parmağını  yanağıma koyarak son derece iyi niyetle "Aşkım bu yüzünde ki minik delikler ne dedi" ahahahaha aklıma geldikçe hala sinirim bozuluyor. 

  onun yüzünde bu minik deliklerden gerçekten neredeyse hiç yoktu.. Gözenek sıkılaştırıcı bir şeyler bulmam şart oldu galiba. 

  25 ekim 22:16 25 ekim 22:17

  29. tüm cilt sorunlarımı öyle ya da böyle kontrol altına aldım ama bununla başa çıkamıyorum. önümüzdeki hafta hydrafacial yaptıracağım. daha sonra da eczabakım önerisiyle bioderma sebium global kullanmaya başlayacağım belki başka şeyler de eklerim sonucu buradan bildiririm.

  15 haziran 2019 20:00