girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (50)
  • medya (0)

50. Kaşların kalın gözükmesi.

Bir de mesela miyopsanız yakına bakarken gözlük takmamalısınızdır, ama gözlüğü gözünüzde unutup yakına gözlükle bakıp, görme kalitenizi düşürebilirsiniz. Yakına bakmak derken 50 cm uzaklıktaki bilgisayardan film izlemeyi kastediyorum mesela. Ve ya kitap okurken.

13 haziran 01:23

49. İnsanların gelip doktora göstermek için fotoğrafını çektiği o güzelim burnunuza kemer oluşturması tabii ki. Üstelik sadece evde olduğum zamanlarda taktığım halde.

8 kasım 2017 14:48

48. Aslında bunu " gözünüze uygun gözlük takmadığınız zaman başınıza gelebilecekler " diye değiştirebiliriz. Söylenilenlerin hepsini ben de yaşamıştım 12 yaşından beri gözlük kullanıyorum. Yaşıyordum da, sonra bı gözlük aldım ve beni tüm sıkıntılarımdan kurtardı. İyi para vermiştim ama olsun. Şuan için tek dezavantajım elimin camlara değip orayı leke yapması. Başka bir sorunum kalmadı

8 kasım 2017 13:08


47. kronik baş ağrılarınız varsa ve hafif bir gözlük kullanmıyorsanız devamlı baş ağrıları yapar. 

yazları gözlüğün yüzünüze değdiği yerler hep terler ve makyajınızı bozup sizi sinir krizlerine sokar. 

yağmurda, karda o gözlükteki damlacıklara ayar olursunuz.

camdaki en ufak bir parmak izi sizi çıldırtır, başkalarının gözlüklerindekiler de dahil.

sık sık buğulanma yapar, çay için kahve için veya soğuk ortamdan sıcak bir ortama girin.

8 kasım 2017 12:49

46. Yaklasik 6-8 ay boyunca sürekli takmam gerekmediği halde gözlük taktım ama çok çok hafifti.Sonra daha ağır kemik bir gozluge geçtim ve sadece derslerde takiyordum,yaklaşık 5 ay sonra falan burnumda çıkıntı oluştuğunu fark ettim.kulak burun boğaza gittiğimde sordum,gözlük de olabilir küçükken dustuysen simdi bozulmaya baslamis da olabilir dedi doktor.Ben gözlüğe bagliyorum.Böyle olacagini bilseydim asla bu gözlüğü almazdim,simdi cok daha az kullanıyorum ve değiştirmek istiyorum(gizlinot: ancak yuzume uygununu bulmak tam bir işkence ve buna baya para bayıldık yok yere :(()

Onun dişinda kaymasi,iz yapması ,sinemada 3D(gizlinot: zaten neden var) izleyememek,uzanirken rahatsiz etmesi vb şeyler var ancak ben çok takmadığım için pek sorun yasamiyorum.

7 kasım 2017 22:29

45. 12 yıl gözlük takmış biri olarak:

-Makyaj yapsanız göstermez, fondöten sürseniz çevçeveyi lekeler, maskara sürseniz camı lekeler.

-Yağmurlu karlı havalarda ya buğulu damlalı camla ya da kör gezersiniz.

-insanların basit algısı yüzünden yalnızca gözlüklü insanlarla ve karakterlerle bağdaştırılırsınız.

-insanlar "çıkar gözlüğünü nasılsın bakayım" diyip bonus olarak çıkardığında "ıyyy geri tak" gibi şuursuz tepkiler verir. Sonra patavatsızlığını düzeltmek için "ama sana gözlük yakışıyor" en klişe yöntemdir. Basit düşünüyorsunuz gözlüksüz biri gözlük taktığında "olmuyor sana çıkar" gözlük takan gözlüğünü çıkardığında "sana yakışıyor ama geri tak" hayır beynin muhteşem bir organ ve hayatını kolaylaştırmak için görüntüler arasında bağlantı kurarak hafızana işliyor ama sen algıladığını yorumlayacak kadar zeki değilsin.

-yine "gözlüğünü çıkardığında nasıl görüyorsun kiee?" Gibi klişelerle karşılaşırsın. Çözüm ise "al tak salakcığım sen bu gözlükle nasıl görüyorsan ben gözlüksüz öyle görüyorum." Derseniz en azından gözlüksüz "bu kaç?" El hareketine maruz kalmazsınız.

-burnunuza baskı yapması. insanların densiz yorumları(hakaretleri) yüzünden beni burun ameliyatına getirecek bir sürece girmiştim.

-dünyayı küçük bir pencereden görmenizi sağlaması.

Artık lens kullanıyorum çok daha avantajlı fakat gözlüğün yeri de ayrıdır.

7 kasım 2017 21:28 7 kasım 2017 21:29

44. Kesinlikle baş ağrısı...

Gözlerim kurumasın diyorum lensleri gözümde gecenin bir körüne kadar tutmayayım diyorum ama gözlük taktıktan bir saat sonra başım çatlamaya başlıyor, bu ne iştir çözemedim.

7 kasım 2017 21:21


43. çok küçük yaştan beri gözlük taktığım için burnumda kemer oluştu. ayrıca kulağın arkasında derin bir boşluk oluşturuyor. gözlük camı kalın olduğu için de yanağımı çiziyor(gizlinot: :() birde gözlük numarası sık sık değişen biriyseniz çok masraflı oluyor. lens ile rahat ediyorsanız gözlüğe dönüp bakmayın bile..

7 kasım 2017 20:58

42. Yaklaşık 5 yıldır gözlük kullanıyorum ama lens kullanmaya başladığımda daha cok fark ettiğim dezavantajlardır. Örneğin, beş yıl öncesinde burnumun üst kısmında bir çöküklük yoktu gözlük kullanmaya başladım zamanla o kısım içe doğru çökmeye başladı. Zamanla gözlükle bakmaya alıştığınız için gözlüğü çıkarınca dünyayı flu görmeye başlarsınız vb.

28 ocak 2017 13:55

41. İlkokul 2den lise 2ye kadar gözlük kullandım.daha sonra lens daha sonra lazerle kurtuldum çok şükür.ama gözlerim çok yüksek miyoptu.ve gözlüksüz mümkün değil burnumun ucunu göremiyodum.dolayısıyla gözlüğün bütün dezavantajlarını yaşadım.kışın buğulanması, uzanıp tv izleyememek, burundan kayması vs bilinen şeyler.tabii bi de çok ağır olduğu için benim için iki kat fazlaydı herşey.

En zorlandığım şeylerden biri, ilkokulda filan hoca tahtaya kaldırıyodu bi konuyu anlat diye.ben takıldığım yerlerde göz ucuyla kitaba bakamıyodum göremediğim için.gözlük numaram da sürekli arttığı için eğilip bakmam gerekiyodu o da olmuyodu tabii.kötüydü ya allah kimseye vermesin.o zaman hayal bile edemezdim gözlerimin düzeleceğini.çok şükür kurtuldum.herkes kurtulur inşallah.

28 ocak 2017 07:35