yeni
popüler
  sorular içinde ara
  yeni soru sor
  son sorular
  son cevaplar
  kategoriler
  • süslü
  • moda alışveriş
  • kuaför & güzellik merkezi
  • sağlık
  • spor
  • gönül işleri
  • aile arkadaş ilişkileri
  • cinsellik
  • eğitim & kariyer
  • seyahat
  • pet
  • sanat
  • bürokrasi
  • diğer

  içerik listesi

  rosa damascena flower water, leuconostoc/ radish root ferment filtrate, citronellol, geraniol.

  3.9
  girdi yaz
  medya ekle
  değerlendir
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (31)
  • oylar (16)
  • medya (2)
  5

  31. Cilt tonumun eşitlenmesinde katkısı büyük olan, tonik yerine kullandığım gül suyu.

  Yüzümdeki kılları ağdayla aldığımdan dolayı leke problemi yaşıyordum. Bir ay kadar önce bu gül suyunu iki günde bir olmak üzere tonik olarak temiz cildime uygulamaya başladım ve ciddi anlamda etkisini gördüm.

  Önceden ne kullanırsam kullanayım pütür pütür olan burnum pürüzsüzleşti, lekelerim açıldı, cildim eşitlendi ve sağlıklı bir görüntüye ulaştım. Bu ürünün yanında (bkz: La Roche Posay Effaclar Gel) ve (bkz: Bioderma Sebium Hydra Nemlendirici) kullanıyorum. Bu üçlüyü çok uzun bir süre değiştirmeyeceğimden eminim.

  Benim için tek eksisi kokusu, buram buram kutlu doğum haftası kokuyor. Gül kokusundan pek hoşlanmıyorum, benim gibi olanlar bu ürünü kullanmaya başladığında rahatsız olabilir fakat alışılıyor. 

  4 ağustos 20:48 5 ağustos 01:24

  4

  30. 100 ml sprey formunda olanı kullandım. ben sadece sabah rutinimde kullandığım için uzun süre (gizlinot: 6 ay kadar) gitti. sabahları yüzümü sadece suyla yıkayıp ardından gül suyu ile tonikliyorum. kullandığım süreçte hiçbir şekilde sivilceye sebep olmadı. alırken çok büyük değişim beklemiyordum zaten sadece sabah rutini için hafif bir tonik düşüncesiyle almıştım. genel olarak cildimde olumsuz bir etkisini görmedim. ancak bir türk firmasına göre fiyatlar biraz daha uygun tutulabilirdi diye düşünüyorum. ben eczaneden 100 ml olanı 70 liraya almıştım.

  ilgili medya:
  2
  12 nisan 11:04 3 temmuz 15:13

  29. Vazgeçilmezim. 

  Her gün temizlediğim cildime tonik olarak  kullanıyorum. Kadifemsi bir dokunuş bırakıyor. Cildimi rahatlatıyor. Sivilce yapmadığı gibi, yanında kullandığınız ürünleri desteklediğini düşünüyorum.

  Rutinim dışında herhangi bir sebeple yüzüm kızardığında, tahriş olduğunda, solgun olduğunda da ilk başvurduğum şey bu gül suyu.

  Büyük şişesini alıp, spreyli şişeye aktardığımda kullanım kolaylığı sağlıyor.

  Buzdolabında tutanlar da ekstra ferahlık sağladığını söylüyor ama bu benim için pratik bir yol değil, çünkü her zaman elimin altında olmasını tercih ederim.

  Yaklaşık 3 senedir kullanıyorum, son zamanlarda fiyatı aşırı yükseldi. Üzüyor, ancak yıllardır çok ürün deneyimlemiş biri olarak fiyatına rağmen her zaman bulunduracağım, vazgeçemeyeceğim şeydir kendisi. 

  Hafif bir gül kokusu var. Gül aromalı şeylere bayılmam ama beni rahatsız etmiyor hatta bunun kokusunu seviyorum galiba :/ :)

  1 nisan 21:42


  5

  28. Bir tam boyunu düzenli olarak kullanarak bitirdim ve evet nemlendiriyordu, aydınlatıyordu ve benim için toniğe alternatif güzel bir üründü. Fakat aynı etkiyi daha önce kullandığım gül sularında da aldım ve tek bir artısını ya da eksisini görememişken neden diğerlerine göre daha pahalı anlayamadım. İçeriklerini tek tek karşılaştırma fırsatım olmadı ama dediğim gibi watsons ya da gratisten aldığım rosense marka gül suyu ile aynı etkiyi gösterdi ve bir daha almayı düşünmüyorum. O da yalnızca fiyatından ötürü, yoksa dediğim gibi güzel bir ürün.

  29 eylül 2019 10:02

  3

  27. 100 ml lik olanı birkaç ay boyunca rutinimde tonik aşamasında kullanıp bitirdim. Gül kokusunu sevmem fakat ağır rahatsız edici bir kokusu asla yok. Gül suyu daha öncesinde düzenli kullandığım ve çok işe yaradığını düşündüğüm bir içerik değildi, asitli toniklere yazın ara verdiğim için sırf kendisine geçtim, cildimde büyük bir değişim yarattığını da gözlemlemedim. eğer cildimde makyaj kalıntıları kalmışsa onları mucizevi bir şekilde silmiyor(gizlinot: üstünden micellar su ile geçtiğimde kalıntıları görüyordum), gözeneklerime bir etkisi yok, bazı kaynaklarda cilt lekeleri ve gözaltı morluklarına iyi geldiğini bile okumuştum ancak böyle birşey de olmadı. Bariz bir nem verme etkisini de gözlemleyemedim. Cildime parlaklık getirdiğini ve hafif bir temizlik etkisi olduğunu net söyleyebilirim fakat bunu elimdeki diğer ürünlerle de yapabiliyorum bu yüzden tutumum direk markaya ve ürüne karşı değil, gül suyunu düzenli olarak kullanmayı pek düşünmüyorum. Belki yazdan yaza dönemsel tercih edilebilir. Ki fiyatını da pek uygun fiyatlı bulmuyorum bu yüzden tercih etsem de gülsha markasını tercih etmeyeceğim

  29 eylül 2019 00:19

  26. sanırım 5. şişeyi kullanıyorum şu anda. kullanıp en memnun kaldığım 2 gül suyundan biri. diğeri de (bkz: misbahçe gül suyu)

  Gül suyunu damıtırken yağını ayrıştırmadıklarını belirtiyor marka. Bu nedenle nemlendirici özelliği de bulunuyor bazı akşamlar sadece gül suyunu sıkıp bırakabiliyorum bu sayede.

  kokusu çok ağır değil, genelde doğal gül sularında ağır bir koku oluyor ama bunda yok. fısfıslı olan şişesini atmadım büyük boyu alıp buna doldurup kullanıyorum ben, daha pratik oluyor.

  beklentinizi çok yüksek tutmayın, öyle ay parçası gibi yapıyor durumu yok. temizliği destekleyen bir gül suyu sadece. benim cildim çok kuru denediğim tüm toniklerde ekstra kuruluk sorunu yaşadığım için gül suyuna yöneldim. ancak gülsha fiyat konusunu biraz fazla tutanlardan bu nedenle sanırım bundan sonra sadece misbahçe'den alacağım.

  23 ağustos 2019 12:36 24 ağustos 2019 19:30

  25. Bir çok benzer markanın gül suyu deneyiminden sonra lensli gözlerime en çok yarayandır :) Ciltteki etkisine değinmiyorum bile. Yumuşacık ve pespempe bir cilt :)

  19 temmuz 2019 17:48


  4

  24. Şükürler olsun bitirdim bugün. Sadece sabahları kullandığım için çok bereketli geldi bana. Son zamanlarda sıkılmıştım çünkü. Uzun süre kullandım ve kokusunda gram değişme olmadı. Benim cildimde etkilerine gelecek olursam da galiba hiç birşey. Kötü bir etkisini gördüm diyemem ama işte gözeneklerim küçüldü, aman efendim cildim aydınlandı falan da diyemem açıkçası. Ama doğal, aşırı kuru/yağlı olmayan her cildin de kullanabileceği bir ürün. Ayrıca ben 48 liraya almıştım 200ml’ini yanlış hatırlamıyorsam. Şuan 70-80 dolaylarındaymış. Türk markası olacak bir de. Hoş değil. 

  2 mayıs 2019 23:52

  3

  23. Gül kokusunu sevmeyenler bu ürünün kokusundan rahatsız olacaktır biraz ekşimsi bir kokusu var (nasıl anlatabilirim bilemiyorum). Cam şişede spreyli bir ürün. Ben buzdolabında saklıyorum ve direk yüzüme sıkıyorum tonik niyetine. Ben de herhangi sivilcelenme, iritasyon vs yaratmadı. Bir daha biterse alır mıyım? Yani çok ayırıcı bir özelliğini göremediğim için sanmıyorum.

  11 mart 2019 19:32 11 mart 2019 19:33

  22. Ben bunu kullandım. Fakat nemlendirirken yüzümde daha çok sivilce çıkmasına sebep oldu. Burun kenarlarımda da zaman zaman seboreik dermatit oluşur. Aynı zamanda egzamamın daha çok azmasina da sebep oldu. Ay sevemedim bir türlü şu gülsuyu olayını..

  29 temmuz 2018 17:11 29 temmuz 2018 17:12