sorular içinde ara
yeni soru sor
son sorular
son cevaplar
kategoriler
 • süslü
 • moda alışveriş
 • kuaför & güzellik merkezi
 • sağlık
 • spor
 • gönül işleri
 • aile arkadaş ilişkileri
 • cinsellik
 • eğitim & kariyer
 • seyahat
 • pet
 • sanat
 • bürokrasi
 • diğer
girdi yaz
medya ekle
 • linki kopyala
 • şikayet et
 • girdiler (15)
 • medya (0)

1. Kara haber resmen. 30 euro altı alışverişte zaten shipping ücreti ödüyoruz. Yurt dışının güzellikleri yine bize haram. Bakanın söylediği de tam bir skandal, bu tür sınırlamalarla kendi esnafımızı, bakkalımızı korurmuşuz. Aynen 1 dolara aliexpress ten aldığı takıyı 50 liraya satmaya çalışan şark kurnazlarını çok iyi koruruz böyle kısıtlamalarla. Üretmeden kazanmaya çalışan ülkemizin son icadı.

22 aralık 2016 16:24

2. oksijen israfı beyinlerin yeni yasağı. ederim böyle işin içine diyerek, türk olmayan arkadaşımın evine göndereceğim artık alışverişlerimi. ne x-y-z yasağı var onlara ne de limit kısıtlaması. sizin de aklınızda bulunsun.

22 aralık 2016 16:32

3. Yurtdışından pek alış veriş yapmam. Çoook nadir. Ama düşünce olarak inanılmaz sinir oldum. Buna karar verenler önce yeni yapılan havaalanı için kullanılacak mermerleri ithal edip yabancı şirketlere para dökmek yerine yarı fiyatına türk mermeri kullansın. Önce büyük şirketler ellerinde ki doları euroyu bozdursun sonra biz üç kuruşla geçinen halk olarak kenetlenir kemer sıkarız.

22 aralık 2016 16:44 22 aralık 2016 16:45

4. çok üzücü olmuştur :(

22 aralık 2016 16:55

5. bu nedir ya. sinir olmamak mümkün değil. küçük esnaf diye diye bütün milleti yediler.

22 aralık 2016 17:13

6. Oh ben de instagram satıcısı olayım bari, insanların ucuz alışverişlerinin önüne taş koyulmuşken.

Hazır bugün vize başvurusu da yaptım, siparişlerinizi alayım kızlarrrr. (gizlinot: buraya kalp, kelebek falan gelecek ) Ama en az 10 katına satarım haberiniz olsun, küçük esnafa kazıklanıyorsunuz, bana da kazıklanıverin bir zahmet.

O değil de, limit 150 euro olacak dedikoduları dolaşıyordu bir kaç hafta önce, seviniyorduk. Amazon 45 euro üstüne bedava gönderim yapacaktı falan. Neyse euro olmuş neredeyse 4 lira, alacak güç de kalmadı zaten.

Bu arada aliexpress satıcıları paket tutarını düşük göstermeyi kabul ediyor genelde ama bir de aliexpress türkiye'ye hizmet vermeyi bırakacak dedikoduları var son zamanlarda.

22 aralık 2016 17:48 22 aralık 2016 17:54

7. inanılmaz sinirlendiğim haberdir.

zaten uzun zamandır neredeyse eve ekmak bile almayacağım alışveriş etmemek için. yurtdışından da alışveriş yapmayan biriyim.

ama bu artık dolandırıcılık, zulüm. aliexpress'ten 1 dolara aldıkları küpeyi, kozmetiği, ürünü burada 80 tlye satmaya çalışan uyanıklara da para kazandırmamaya niyetliyim.

madem "yurtdışına para kaçmasın, esnaf kazansın" diye düşünüyorsunuz, neden çiftçiyi zor duruma düşürdünüz ithalatlarla?

22 aralık 2016 18:12

8. ekonomik krizi "teğet geçme" planlarının bir parçası. onu yabancı sermayeyi bu ülkeden kaçırmadan, bina üstüne bina dikip ceplerinizi doldururken emlak fiyatlarını patlatmadan, bombalarla halkı dize getirmeye çalışırken turizmi gömmeden önce düşünecektiniz. sizin bit yavrularınızın (bkz: yavşak) ceplerini doldurmayacağız. tüketmiyoruz.

22 aralık 2016 18:35

9. kararı alırken 55 kere üstünden üstünden geçmedilerse bi şey bilmiyorum ben. allah muhafaza yanlışlıkla milletin faydasına bi karar alırız diye uykuları kaçıyor. bakın iyice mağdur oluyorlar mı ona göre sokucam yürürlüğe diye enişteler başta olmak üzere tüm yetkili mercinin fikrinin alındığını düşünüyorum.

youtuber olsam challenge tagı açardım,yurtdışından 30 euro'ya alınabilecek şeyler; ciklet, bir bardak soğuk su, 10 gr yerel üretim kına. cikleti de para üstü olarak versin 'tall' boy esnaf.

22 aralık 2016 20:11

10. şaşırmadığım uygulama. (yazar: sorry not sorry)'ye katılıyorum, yurtdışından alımı zorlaştırıp piyasaya yönlendirme çabasındalar, yurtdışı kozmetik alışverişi yasağının da gelişinin sebebi bu değil miydi zaten?

sebebinin (gbkz: hepsiburada.com) olduğu söyleniliyor. kozmetik yasağında başrolü nasıl sevil ve tekin acar oynadıysa, bu durumda da hepsi buradanın payı var deniyor. zira amazon'un almanya uzantılı (ybkz: amazon.de) sitesi artık türkçe hizmet veriyor. tekin acar ve sevil için strawberry.com neyse, hepsiburada için de amazon o durumda olacaktı bu yasa çıkmasaydı.

yani denilebilir ki ülkenin ensesi kalın denyoları, gözlerini milletin kıçındaki dona diktiler, nasıl alırım'ın planını yapıyorlar.

ya o değil de, ben amazon'dan kitap alıyordum, türkçesi basılmamış tiyatro oyunları alıyordum vs. amazon'un indirimleri oluyor, bazı günlük indirimlerde klasikleri 4-5$'a bulabiliyorsunuz. hadi yerli alternatif d&r'a yöneldim diyelim. gittim yabancı edebiyat bölümüne. zaten chick-lit'den geçilmiyor ortalık, sonra fiyatlara bakıyorsunuz, euro cinsinde. aa 8€'muş diyip taş çatlasın 30 lira vereceğinizi düşünerek gidiyorsunuz, size 45 lira diyorlar kasada. kitabı elinize alıp kasaya yürüdüğünüz o bir kaç dakika içerisinde enflasyon mu artıyor ne oluyorsa artık, euro yükseliyor ve mucizevi bir şekilde elinizdeki kitap pahalılaşıyor. öğrenci de olunca, o 45 liraya ben bir ay evimin mutfak ve temizlik alışverişini yaparım lan! diyerek ortamı terkediyorsunuz.

aynı sebepten ben bir süredir d&r'dan alışveriş yapmamaya özen gösteriyorum. tuhaf bir kazık söz konusu yabancı kitaplarda. üstelik türkçe kitaplarda olduğu gibi çevirmen, yayın evi vs gideri de girmiyor işin içine. bilen aydınlatsın. etrafta yabancı kitap sattığını bildiğim sahaflara yöneldim. okumayı çok istediğim ama bulamadığım bir kitap varsa da (link: http://www.nadirkitap.com/ nadir kitap)'ta aratıyorum ve türkiye'nin her yanındaki sahaflarda bulabiliyorum istediğim kitabı. aklınızda bulunsun.

(link: https://onedio.com/haber/dolar-dusmuyor-vergiler-roket-21-maddeyle-cebimizden-cikan-akil-ucuran-vergi-tutarlari-740851 bu) tarz vergilerin alındığı bir ülkede, hala sineğin yağını çıkartmaya çalışan, vatandaşın cebindeki üç kuruşa göz diken, doymayan, öğrencinin okumak istediği kitabı bile "lüks tüketim" haline getiren kan emiciler, emdiğiniz kanlar bir gün g*tünüzde patlar inşallah.

22 aralık 2016 20:28