girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (17)
  • medya (0)

1. Kara haber resmen. 30 euro altı alışverişte zaten shipping ücreti ödüyoruz. Yurt dışının güzellikleri yine bize haram. Bakanın söylediği de tam bir skandal, bu tür sınırlamalarla kendi esnafımızı, bakkalımızı korurmuşuz. Aynen 1 dolara aliexpress ten aldığı takıyı 50 liraya satmaya çalışan şark kurnazlarını çok iyi koruruz böyle kısıtlamalarla. Üretmeden kazanmaya çalışan ülkemizin son icadı.

22 aralık 2016 16:24

2. oksijen israfı beyinlerin yeni yasağı. ederim böyle işin içine diyerek, türk olmayan arkadaşımın evine göndereceğim artık alışverişlerimi. ne x-y-z yasağı var onlara ne de limit kısıtlaması. sizin de aklınızda bulunsun.

22 aralık 2016 16:32

3. çok üzücü olmuştur :(

22 aralık 2016 16:55


4. bu nedir ya. sinir olmamak mümkün değil. küçük esnaf diye diye bütün milleti yediler.

22 aralık 2016 17:13

5. Ben doğduğumdan beri dünyanın sorunu aynı. Bir yandan kapitalist sistemin göbeğindesin, öte yandan girdin sana yetmiyor. Oysa ne olmalı? Bizi, yani ucuza çalışan bizleri hayatta tutmak adına azıcık nefes aldırman gerekiyordu değil mi? Ya sistemi çarpık çurpuk çalıştırmak yerine doğrudan vergiyi almayı bileceksin, ya da yakamızdan düşüp sistemi değiştireceksin. Büyük paralar biZde değil ki, yatırımcının rantçının cebinde. daha da buyuk paralar bizzat sende, sizde.

30 euro üstünün peşine düştüklerine gore hakikaten çok çaresiz olmalılar.yazık.

22 aralık 2016 17:47 22 aralık 2016 17:49

6. Oh ben de instagram satıcısı olayım bari, insanların ucuz alışverişlerinin önüne taş koyulmuşken.

Hazır bugün vize başvurusu da yaptım, siparişlerinizi alayım kızlarrrr. (gizlinot: buraya kalp, kelebek falan gelecek ) Ama en az 10 katına satarım haberiniz olsun, küçük esnafa kazıklanıyorsunuz, bana da kazıklanıverin bir zahmet.

O değil de, limit 150 euro olacak dedikoduları dolaşıyordu bir kaç hafta önce, seviniyorduk. Amazon 45 euro üstüne bedava gönderim yapacaktı falan. Neyse euro olmuş neredeyse 4 lira, alacak güç de kalmadı zaten.

Bu arada aliexpress satıcıları paket tutarını düşük göstermeyi kabul ediyor genelde ama bir de aliexpress türkiye'ye hizmet vermeyi bırakacak dedikoduları var son zamanlarda.

22 aralık 2016 17:48 22 aralık 2016 17:54

7. inanılmaz sinirlendiğim haberdir.

zaten uzun zamandır neredeyse eve ekmak bile almayacağım alışveriş etmemek için. yurtdışından da alışveriş yapmayan biriyim.

ama bu artık dolandırıcılık, zulüm. aliexpress'ten 1 dolara aldıkları küpeyi, kozmetiği, ürünü burada 80 tlye satmaya çalışan uyanıklara da para kazandırmamaya niyetliyim.

madem "yurtdışına para kaçmasın, esnaf kazansın" diye düşünüyorsunuz, neden çiftçiyi zor duruma düşürdünüz ithalatlarla?

22 aralık 2016 18:12


8. İnat değil mi lan almıyorum hiçbir şey bu ülkeden. İnsanları yurtdışına mecbur bırakmasaydınız. Boşalttığınız hazineyi doldurmak da bizim sorumluluğumuz değil ya. Zaten senede en az iki kez yurtdışına çıkıyorum istediklerimi belirler gidince de valize doldurur getiririm. Sizin ekmeğinize yağ süreceğime beklemekten de erinmem.

22 aralık 2016 18:19

9. ekonomik krizi "teğet geçme" planlarının bir parçası. onu yabancı sermayeyi bu ülkeden kaçırmadan, bina üstüne bina dikip ceplerinizi doldururken emlak fiyatlarını patlatmadan, bombalarla halkı dize getirmeye çalışırken turizmi gömmeden önce düşünecektiniz. sizin bit yavrularınızın (bkz: yavşak) ceplerini doldurmayacağız. tüketmiyoruz.

22 aralık 2016 18:35

10. kararı alırken 55 kere üstünden üstünden geçmedilerse bi şey bilmiyorum ben. allah muhafaza yanlışlıkla milletin faydasına bi karar alırız diye uykuları kaçıyor. bakın iyice mağdur oluyorlar mı ona göre sokucam yürürlüğe diye enişteler başta olmak üzere tüm yetkili mercinin fikrinin alındığını düşünüyorum.

youtuber olsam challenge tagı açardım,yurtdışından 30 euro'ya alınabilecek şeyler; ciklet, bir bardak soğuk su, 10 gr yerel üretim kına. cikleti de para üstü olarak versin 'tall' boy esnaf.

22 aralık 2016 20:11