gündem

girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (295)
  • medya (5)

295. Gündemi, ülkemin haline gördükçe kalbim sıkışıyor. Birileri sürekli kandırılıyor, ülkenin önemli paşaları bedavadan yıllarca hapislerde yatıyor,   Partilerin artık evlense bu kadar bağlanabileceği ittifaklar kuruluyor.

Ben gelecek için en önemli olan kişilerin kadınlar olduğunu düşünüyorum.bizim de sesimiz çıkmalı. Ayrıca biz gelecek için doğuruyoruz, büyütüyoruz. Bizim yetiştirdiğimiz çocuklarla gelecek şekilleniyor.

Lütfen ben siyasetten anlamam, bulaşmak istemem diyip geri çekilmeyelim. Tek siyasetimiz mühür vurmak olmasın.

Hangi düşünceye yakın olursak olalım okup araştıralım. Düşüncemiz gelişir güçlenir belki. Belki de değişir.

Kadınlar bizim elimizde daha iyi bir gelecek, haksızlıklara karşı ses çıkaran insanların olması ve yetişmesi.

13 şubat 19:37

294. adana'da 20 yaşında bir şerefsiz 3 yaşındaki bebeğe tecavüz ederken yakalanmış, yakalayan kişi tuğlayla adama saldırmış.tuvalete giden o kişi olmasa muhtemelen o bebeği ölürdü o manyak.bitmiyorlar...gerçekten çok acı var ve bu dünyada yaşamak imkansız hale geliyor.

12 şubat 10:16

293. Bosna Hersek'ten ithal edilen 20 ton sığır etinde insan sağlığını tehdit eden E.coli O157 hastalığı tespit edilmesine rağmen piyasaya sürülmüş. gıda güvenliğimizin kalmadığını gösterir bu.

Bu konuda bilgim yok ancak Bim ve A101 de uygun fiyatlı satılan etler olma ihtimali aklıma geldi, bilemiyorum.

23 ocak 16:12


292. hayvanları koruma hakkında kanun tasarısında sona gelinmiş,sahipli sahipsiz hayvan ayrımı olmaksızın hayvana eziyet eden,işkence eden ve  "haklı bir neden olmaksızın" hayvan öldürenlere hapis cezası,nesli yok olan hayvanları öldürünlere hapis cezası,kedisini sokağa atanlara,hayvanları kötü koşullarda çalıştıranlara,hayvanın uzuvlarını kesenlere para cezasında artırma yapılmış vs.

(link: http://www.hurriyet.com.tr/hurriyet-yazmisti-hayvan-haklarini-ihlale-katlamali-hapis-ve-idari-para-cezasi-geliyor-40705970 haber linki)

pek umutla bakamıyorum ben tasarıya,bir kere hapis cezalarının uygulanmayacağını biliyoruz,ceza verilse dahi ertelenecek,çoğu ceza para cezasına çevrilecek.

hayvan hakları konusunda ciddiye alınacak adımlar değil bana kalırsa bunlar,ben toplumda çok fazla konuşulmaya başlandığı için böyle bir tasarı yapıldığını düşünüyorum.

mesela geçenlerde erzincan'da kediye işkence eden adamın davasına bakan hakimin,sahipli-sahipsiz hayvana ayrımı kaldırılsın diye anayasa mahkemesi'ne başvurması bence daha samimi bir hareketti.

umarım birilerini korkutur ve caydırır bu ceza ama ne sokak hayvanlarına yönelik bir düzenleme var,ne de hayvan satışı konusunda cezalar yeterli.

11 ocak 13:29

291. Devlet Bahçeli 2019 seçimlerinde Mhp'nin aday göstermeyeceğini "yenikapı ruhuyla hareket ederek recep Tayyip Erdoğan'ı destekleyeceklerini" açıkladı. Gerçi MHP seçmeni ne kadar itibar eder açıklamaya tartışmalı. Şaka gibi ülkede muhalefet adına bir şey kalmadı. (link: https://www.google.com.tr/amp/s/www.ntv.com.tr/amp/turkiye/bahceli-mhp-cumhurbaskanligi-adayi-gostermeyecektir,zTSbNDQ7VEeaS2nnqYky5Q Haber linki )

8 ocak 16:40

290. beşiktaş belediye başkanı Murat Hazinedar, Hüseyin Avni Sipahi ve Çetin Kırışgıl görevden uzaklaştırdı. sebebi de yolsuzluk suçlaması ve '''feto!!!'''Artık bela okumaktan başka bir şey yapamıyorum size. size de size inananlara da yazıklar olsun, saygı falan duymuyorum hiç bir şeyinize. sizden olmayan herkes, sizden farklı düşünen herkes mi terör örgütü üyesi ulan?

4 ocak 19:37 4 ocak 19:42

289. Asgari ücret %14.2 zamlanarak 1603 lira oldu.

29 aralık 2017 19:23


288. 08.16 sıralarında izmir'de deprem oldu. epey bir salladı umarım can ve mal kaybına neden olmamıştır.

edit: ilk açıklamalara göre 4.8 şiddetinde olduğu söyleniyor ama nedense bana daha fazla gibi geldi.

25 aralık 2017 08:24 25 aralık 2017 08:27

287. 8 yıllık ales sorularının çalındığı iddia ediliyor. Toplamda 16 sınav ediyor bu. Bu süreçte hakkı yenen, ekonomik olarak , psikolojik olarak yıpratılan insanların sayısını bilemiyoruz tabi ama 20 bin kişilik korkunç bir şüpheli sayısından bahsediliyor. Ösym yardımcı doçent ve doçent ünvanlı bazı kişileri eş değer sınava alıyor ve dökülüyorlar. Aralarından hiç bilmediği dilden yüksek puan alanlar varmış.Durum bu.

18 aralık 2017 15:51

286. Eski başbakan mesut Yılmaz'ın oğlu evinde ölü bulunmuş. İlk incelemelere göre intihar olduğu söyleniyor.

16 aralık 2017 15:16