girdi yaz
medya ekle
  • linki kopyala
  • şikayet et
  • girdiler (293)
  • medya (6)

293. essence'in raflarında 30 lira etiketli bir ürünü var. essence'in. böyük türküye.

2 ağustos 13:20

292. Safiye inci, atatürk'ü koruma kanunu kapsamında tutuklanmış. Bu olay bana soru cevap aparatında "atatürk'ün cepheye gittiğini nereden biliyosunuz ki.s" diyen kişiyi hatırlattı.

Okuyun. Okumak cehaleti alır. 

23 temmuz 01:22

291. dolar uçuşa geçmiş, başka diyeceğim yok.

12 temmuz 08:39


290. ODTÜ mezuniyetinde açtıkları pankart sebebiyle 7 temmuz tarihinde recep Tayyip Erdoğan'a hakaret etmekten dolayı göz altına alınan 4 öğrenci (link: https://www.sozcu.com.tr/2018/gundem/odtulu-ogrenciler-tutuklandi-2514859/ tutuklanmış).işte 4 gözle beklenilen özgür türkiye.

11 temmuz 10:30 11 temmuz 10:47

289. yeni bir khk'yla (ohal'in limiti sonsuza uzuyor) nükleer düzenleme kurumu oluşturuldu ve çalışmalara başlanıyor. kesinlikle karşıyım, daha demiryolu yapamıyoruz arıza çıkıyor her şeyde. asla böyle bir şeye girişilmemesi gerektiğini düşünüyorum. güvenmiyorum ve korkuyorum.

9 temmuz 14:54

288. yeni bir haber gördüm, özet olarak düğün fotoğrafçısı onur albayrak gelini küçük görünce yaşını sormuş ve 15 cevabını almış.bunun üzerine "ben çocuk gelin fotoğrafı çekmem." diyerek tepki göstermiş. damadın ısrarı üzerine kavga çıkmış. kendisinin olaydan sonra söylediği "çocuk gelin de çocuk istismarıdır. hiçbir kuvvet bana çocuk gelinin fotoğrafını çektiremez." sen nasıl bir adamsın...

tabi medyamız daha çok şiddet üzerindeydi. "çocuk istismarı" daha arka planda.

(link: https://www.birgun.net/haber-detay/fotografcidan-damada-anlamli-dayak-haberi-dogrulandi-222451.html haber linki)

9 temmuz 12:54

287. insan merak ediyor neden bu çocuk kaçırma, kayıp haberleri yoğunlaştı neden idam gündeme geldi diye. büyük bir gündemi yine büyük konularla gizlemeye çalışıyorlar. (gbkz: devalüasyon).. bunu gizlemeye çalışıyorlar. asıl işi ekonomi haberleri vermek olan kanallar bile çocuklar üzerinden yürüyor. dün gece ardı ardına 5-6 kayıp haberi verdiler ve bir tanesinin düzmece olduğu çok belliydi. köyde, çingene olduğu belli olan bir ailenin çocuğunu anneannesi kaçırıyor. saatler sonra da bulunuyorlar. annesi, ağlarmış gibi ses tonuyla teşekkür ederken gözünde tek damla yaş yoktu, sulanmamıştı bile gözleri. ulan benim köpeğim kaçırılsa yerlere atarım kendimi be.

meğer daha önce de kaçmışmış bu anneanne. kanalizasyon borusunda bulunmuşmuş. ekranda 1-2 sn gösterdikleri fotoğraf yeni çekilmiş, cillop gibi, dijital olarak kanala teslim edilmiş bir fotoğraf olduğu çok belliydi.

yoksul aile bulup, para verip yalan haber mi üretmeye başladılar şimdi de?

5 temmuz 13:20


286. alkollü içeceklere zam: euronun yükselişi ile free shop/yurtdışı fiyatlarının vatandaşa pahalı gelmesini sinderemeyen hökümetimizin alkole yaptıkları %15,5 ötv zammı ile öne geçme hamlesidir.

4 temmuz 12:13

285. Artık bu insanlara -kimden bahsettiğimi Eminim hepimiz biliyoruz-  o kadar güvenim kalmadı ki sürekli komplo teorileri kuruyorum. 

Çocuklar kaybolup duruyor, hayvanlara eziyet ediliyor, ardarda felaketler. 

Bunu düşündüğüm için suçlu hissetmeli miyim bilmiyorum ama bana tüm bunlar insanların canı daha çok yansın, insanları öldürme hakları ve bir başlangıç noktası olsun diye düşünülüp yapılan eylemler olabilir gibi geliyor. ilerleyen günlerde idam gelsin mi? Diye bir kamuoyu araştırması yapıp ardından oylamaya bile geçilebilir. Böyle bir şey kabul edilirse -ki edilir, bu halk hangi asla Olmaz bunu da yapmazlar dediğimiz şeylere evet demedi- kendileri gibi olmayan ve göz önünde olan insanları bir şekilde suçlayıp, ortadan kaldırıp bizim de sürekli bir korkuyla yaşayıp sesimizi çıkarmamamızı sağlayabilirler. Her şeyi beklerim bu insanlardan. Sosyal medyada insanlar idam gelsin diye ötmeye başladılar bile. 

Umarım öyle değildir, umarım ben sadece en kötüsünü düşünmeme programlı beynimle kuruyorumdur. yitip giden canlar hepimizi parçalıyor zaten bir de böyle bir şey varsa gerçekten çok acı, çok yazık. O güzel çoçukları o masum hayvanları düşünmeden edemiyorum. Ailelerine sabır diliyorum sadece. Hepimizin sonu hayır olsun.

3 temmuz 23:16

284. geçtiğimiz günlerde vahşice katledilen eylül'ün katili uğur koçyiğit'in daha önce iki köpeğe tecavüz edip öldürdüğü iddia ediliyor. bu haberi okuyunca diyecek kelime bulamadım. insanlar senelerdir bas bas bağırıyor hayvanlara zarar verenlerin cezalandırılması gerektiğini. hayvanlara böyle muamele eden pislikler elbette insanlara da zarar verecekler ki ben zaten bir fark göremiyorum insan da hayvan da can sonuçta. ancak senelerdir bu konuda bir gelişme yaşanmadı. toplumda infial yaratan olaylardan sonra bir idam konusu atılıyor gündeme insanların gazı alındıktan sonra cezalandırma konuları kapanıp gidiyor. idamı falan bırakın da siz bu pisliklere gereken cezayı verin. hayvanları, çocukları, kadınları net yasalarla koruyun. sanki idam gelse tecavüzcüleri, sapıkları idam edeceksiniz. herkes biliyor ki ne olacaksa gazeticilere, düşünce suçlularına ve siyasi suçlulara olacak.

3 temmuz 11:16